İstanbul Kobe Bryant sahası: Beylikdüzü basketbol sahası nerede?

13 yaşındaki kızı Gianna ile helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı efsane basketbolcu Kobe Bryant’ın anısı, İstanbul’da bir basketbol sahasında yaşatılıyor: İstanbul Beylikdüzü Kobe Bryant sahası.

Beylikdüzü’nde yer alan basketbol sahası, Kobe Bryant teması ile yenilendi. Sahanın zemini ünlü basketbolcunun takımı Los Angeles Lakers renkleri ile boyanırken basketbol potalarına fotoğrafları ile giydirmeler yapıldı.

İstanbul Kobe Bryant sahası

kobe-beylikduzu-2

Beylikdüzü Belediyesi, helikopter kazasında kızı Gianna ile birlikte hayatını kaybeden ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın anısını İstanbul’da yaşattı.

kobe-beylikduzu-3

Beylikdüzü basketbol sahası nerede?

Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan Spor ve Sosyal Yaşam Alanı’nda yapılan çalışmada sahanın zemini, Bryant’ın takımı Los Angeles Lakers’ın renkleri olan mor ve sarıya boyanırken potalara ünlü basketbolcunun fotoğraflarından giydirmeler yapıldı.

kobe-beylikduzu-4

Aynı zamanda Bryant’ın basketbol kariyerine başladığında giydiği 8 ile emekli olduğunda taşıdığı 24 forma numaraları ve lakabı olan ‘Black Mamba’ yazısı da zemine resmedilerek ölümsüzleştirildi.