Okan Gedik kimdir?

Okan Gedik, İBB’de Halk Ekmek genel müdürü olarak görev yapmaktadır. İBB’de Halk Ekmek Genel Müdürlüğüne Temmuz 2020’de üst düzey bir atama yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu emekliliği nedeniyle görevinden ayrılan Salih Bekaroğlu yerine Halk Ekmek Genel Müdürlüğü’ne Okan Gedik’i atadı.

İstanbulluyu ucuz, sağlıklı ve kaliteli un mamulüyle buluşturan Halk Ekmek’te 6 Temmuz’da emekli olarak görevden ayrılan Salih Bekaroğlu yerine Okan Gedik, Halk Ekmek Genel Müdürü olarak atandı.

OKAN GEDİK KİMDİR?

1973 doğumlu Gedik, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden, 2001 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programından mezun oldu. İyi seviyede İngilizce bilen Gedik, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kibar Grubu’nda 1996-2017 yılları arasında farklı görevler üstlendi. 1996 yılında Assan Alüminyum A.Ş.’de çeşitli pozisyonlarda müdür olarak görev aldı. 2012-2017 seneleri arasında TSI Uçak Koltuğu Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2017 yılında katıldığı Kale Grubunda 2019 yılı sonuna değin Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü, Kale Maden, Kale Nakliyat ve Kale Frit şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını görevlerini üstlendi.