Evinizde para saklamak için 15 gizli yer

Bazen evin içinde nakit bulundurmak istersiniz, böylece kolay erişilebilir, ancak kimsenin bulabilmesini istemezsiniz. Belki de yıllar boyunca para saklayabileceğiniz gizli yeri buldunuz, ancak olmasını istediğiniz kadar güvenli mi?

İşte evin içinde para saklamak için en iyi yerlerden bazıları. Bazı gizleme noktaları bedavadır, diğerleri ise herhangi bir ev dekoruna karışan satın alabileceğiniz ürünlerdir.

Para saklamak için en iyi yerler

1. Bir tenis topu içinde

En son ne zaman para bulmak için bir tenis topu aradınız? Asla benim tahminim olmazdı.

Paraları içeri ve dışarı kaydırabilecek kadar büyük bir açıklık dilimleyin. Daha sonra, topu düzenli tenis topları ile kutuya geri koyun. Tabii ki, başka spor ekipmanınız yoksa, sadece bir tenis topu koleksiyonunuz varsa garip görünebilir.

2. Bir şifonyer çekmecesinin altında

Bunun çok açık olduğunu ve paranın kolayca bulunacağını düşünebilirsiniz. Parayı çorap çekmecenizin altına yerleştirirseniz bu doğru olabilir.

Bunun yerine, çekmecenin altına bir zarf yapıştırın. İnsanlar gün boyu çoraplarınızı karıştırabilir ve zarfınızı asla bulamazlar.

3. Bir Kalemin İçinde

Bir kalemin içine para saklayabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, kalemin iç kısmının etrafında 100 dolarları katlayabilir ve sonra tekrar bir araya getirebilirsiniz. Sadece paranız gizlenmez, aynı zamanda mükemmel bir çalışma kaleminiz de vardır. Kimsenin ödünç almasına izin vermediğinizden emin olun, aksi halde yüz dolardan olabilirsiniz.

4. Yatağınızın altında

Burası para saklamak için yaygın bir yer. Belki de o kadar yaygın ki, birinin ilk bakacağı yer olurdu. Ancak paranızı açıkta tutmaktan daha iyidir.

5. Ayakkabı içinde

Klişelere neden başka bir tane eklemiyoruz? Çok sık giymediğiniz ayakkabılar varsa, tabanlarını çıkarın ve altında para saklayın. Ayakkabı kutusuna geri koyun.

6. Boş bir gıda kabında

Bir konserve kutusunu boşaltın ve dondurucunuzda kasaya dönüştürün. Kullanmaya gittiğinizde para soğuk olacak ama güvenli olacak. Ya da, paranızı dondurucuda saklamak istemiyorsanız, aynı şeyi boş bir tahıl kutusuyla da yapabilirsiniz.

Sadece evinizdeki bir başkasının boş olduğunu düşünerek onu atmadığından emin olun.

7. Bir perde çubuk içinde

Birçok perde çubuğunun kopan uçları vardır. Perde çubuklarınız için durum buysa, uçları çıkarabilir, parayı sıkı bir lastik bantla yuvarlayabilir, uca yerleştirip kapağı tekrar takabilirsiniz.

8. İç kanepe yastıkları

Bu, kolay bir şeydir, çünkü çoğu minder, yastığı hızlı bir şekilde açabileceğiniz, içine biraz nakit doldurabileceğiniz ve geri fermuarlayabileceğiniz bir fermuara sahiptir.

9. Sahte Elektrik Prizi

Parayı gizlemek için kolay bir yerdi, ancak duvar prizlerinin geri kalanının rengiyle eşleşen bir tane aldığınızdan emin olun, aksi takdirde kendini ortaya koyabilir. Örneğin, tüm çıkışlarınız beyazsa ve sahte çıkış bejse, kendini belli edecektir.

10.Coca-Cola görünümlü saklama kutusu

Bu, paranızı saklamanın başka bir harika yoludur, ancak yalnızca bir Coca-Cola içeniyseniz. Ayrıca, diğer kola kutularıyla eşleştiğinden emin olun, aksi takdirde başka kola kutularının yanında olmaması ve birinin dikkatini çekmesi beklenmeyen bir hediye olabilir.

11. Traş köpüğü tenekesi

Çoğunlukla herkes düzenli olarak tıraş olmak zorunda olduğundan, neredeyse herkesin bir noktada traş köpüğü tenekesi vardır. Bu banyonuzda para saklamanın harika bir yolu olabilir.

12.Temizlik malzemesi tenekesi

Eğer lavabonun altında nakit gizlemek istiyorsanız o zaman bu harika bir seçenektir. Gerçekten bir şeyi temizlemeniz gerektiğinde elinizde başka bir temizleyici bulundurmayı unutmayın.

13.Saç Fırçası

İşlevsel olan gerçek bir kasa. Saçları fırçalar ve aynı zamanda nakit depolar. Bunu düzenli olarak kullanabilirsiniz. Diğer seçeneklerin çoğu sadece bu kasanın da bazı faydaları olduğunu göstermek içindir.

14.Kitap içinde

Shawshank Redemption’dan Andy’nin yaptığı gibi kitaplarınızdaki paranızı gizlemek ister misiniz? İşte size bir şans. Andy filmde bir İncil kullansa da, kalın bir sözlük benzer bir etkiye sahip olacak.

15.Duvar saati

Çok sık sakladığınız paraya erişmek istemiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Saati kullanırsanız, paranızı almak için bir merdiven almanız gerekebilir, ancak muhtemelen kolay keşfedilen bir saklanma yeri olmayacaktır.