Evde en iyi saklama yerleri

Kimse soyulmayı beklemez ama hazırlıklı olmaktan kesinlikle zarar gelmez. Eviniz aslında hırsızların asla bakmayacağı gizli saklanma yerleriyle dolu. Bir hırsızın bir evde geçirdiği ortalama sürenin 8 – 12 dakika arasında olduğunu biliyor muydunuz? Hırsızlar evinizde değerli eşya ararken, uzun süre etrafta dolaşmak ve alarmın çalmasını beklemek istemezler. Kolay kazançları arayacaklar ve taşıması en kolay şeyleri bulmak için en yakın eşyaları alacaklar.

Bu nedenle, değerli eşyalarınızın sizde kalmasını sağlamanın en iyi yolu, onları genellikle aranmayan gizli yerlerde saklamaktır. Bu makalede evinizde değerli eşyalar için en iyi gizli saklanma noktalarını listeledik. Dahası bu yöntemlerin çoğu denenmiş ve başarılı olmuştur.

Sahte Yakacak Odun

para saklama 1

Nadiren kullanılan bir şömineniz varsa ve sadece görünüş için oradaysa, yanında ‘dekoratif’ yakacak odununuz da olabilir. Ve değerli eşyalarınızı saklayacak bir yer arıyorsanız, burası mükemmel bir yer olabilir!

Sahte odun oluşturmak için gerçek bir odun parçasını kesmeniz ve merkezi oyuk açmanız gereklidir. Daha sonra içine basit bir çekmece yapar ve tekrar birbirine yapıştırırsınız! Bu fikri sevsem de, gerçek odunla karıştırılmamasına ve şöminede yanmamasına dikkat etmeniz gerekecek! Özellikle liseli bir çocuğunuz varsa ev partisi yaparken odunları yakmaması konusunda uyarmayı ihmal etmeyin.

Kavanozda Tuvalet Kağıdı Rulosu

para saklama 2

Yukarıda gördüğünüz resmin bir hediye olması gerektiği açıktır, ancak küçük değerli veya nakit para için gizli bir saklanma yeri kadar işe yarar!

İçine tuvalet kağıdı rulosunu rahatça sığacak bir kavanozu alın, tuvalet kağıdı rulosunun etrafını istediğiniz herhangi bir şeyle doldurun; şekerleme, köpek bisküvisi veya gerçekten herhangi bir şey olabilir! Ardından, sakladığınız eşyaları tuvalet kağıdı rulosuna koyun ve kapağı kapatın.

Sahte Kedi Kumu Kutusu

para saklama 3

Bunun iğrenç olduğunu söylemeden önce lütfen burada sahte bir kedi kumu kutusundan bahsettiğimden emin olun. Başka bir deyişle, hiç kullanılmamış ve asla kullanılmayacaktır.

Bu tabii ki bir kediniz varsa işe yaramaz. Ama bir düşünün. Kim kedi kumunu kazacak ve orada bir şey gizli mi diye bakacak? Eşyalarınızı bir pakete koyun ve kedi kumunun altına saklayın.

Sahte Arko Kutusu

Bu fikre bayılıyorum; kendimi usta bir casusmuşum gibi hissettiriyor, üzerinde tüm sırların bulunduğu o USB sürücüsünü saklamam gerekiyor.

Boşaltılmış bir Arko kutusu ayarlayın. Değerli eşyalarınızı veya nakit paranızı saklamanız için yeterli miktarda alan sağlar. Gerçek bir kutu gibi çoğu insanı kandıracakmış gibi görünecektir.

Kitap içinde Gizli Bölme

para saklama 5

Bu yöntem uzun zamandır kullanımda. Gizli bölmeli bir kitap (kitap kasası olarak da bilinir), bulunmasını istemediğiniz bir dizi öğeyi saklamanın uygun maliyetli ve kolay bir yoludur.

Kitabın etrafını tutkallayın, sayfalar birbirine yapışsın. Ardından iç kısmında belli bir çerçeve bırakacak şekilde alan kesin. Maket bıçağı ile kesebilirsiniz. Kestikten sonra alanın iç kısmını da tutkallayın, sayfalar birbirine yapışacaktır. Daha sonra dilerseniz iç kısma bir kaplama yapabilirsiniz.

Duvar Prizi

para saklama 6

Bu, aslında evinizi değiştirmenizi gerektirir (sadece biraz), bu yüzden herkes için uygun olmayabilir. Ama güzel bir fikir.

Temel olarak, elektrik prizi deliğinin arkasına veya kenarına bir alan oluşturmanız ve oraya ulaşmak için prizi çıkarmak gerektiğidir. Bir şey çıkarmak veya eklemek istediğinizde ön plakayı açıp kapamanız gerekir, ancak bazen kolay erişim o kadar önemli değildir. Gram altınları, dolarları, bilezikleri saklayabilirsiniz.

Soğuk Depolama

para saklama 7

Hırsızların bulamayacağı bir miktar yedek parayı saklamak için bir yer arıyorsanız, birazını bir saklama kabına koyup dondurucuda saklamayı deneyin.

En iyi gizleme için, tamamen opak veya en azından buzlu bir kap seçin, böylece nakit, dondurucu kapısını açan hiç kimse tarafından hemen görülmez. Etrafına biraz biberiye ve domates koyarsanız kimsenin aklına bile gelmez.

Sahte Saksı Bitkisi

para saklama 8

Çoğu insanın evinin etrafında birkaç saksı bitkisi vardır, neden bu fikri alıp değerli eşyalar için gizli bir bölmeye sahip sahte bir saksı bitkisine dönüştürmüyorsunuz?

Cansız bir bitki alın ve daha ince bir saksısı olsun. Onu daha geniş bir saksıya koyun. Tabi iki saksı olduğu belli olmayacak şekilde yapın.

Boyanmış Mayonez Kavanozu

para saklama 9

Eski bir Mayonez kavanozu alın, yıkayın ve içini fildişi rengine boyayın. Bu şekilde hala dolu gibi görünecek ve aslında kavanozun içinde ne olduğunu bloke edecek.

Çok kolay ve çoğu hırsızın bakmayacağı bir yerde paranızı saklamak için harika bir yer!