Kartal Merkezdeki İSKİ’nin altyapı çalışmaları tamamlandı

Kartal Merkezde bir süredir devam eden yağmur suyu kanalı döşeme çalışmaları tamamlandı. Son olarak yapılan asfaltlama çalışmalarının ardından trafiğe kapalı yol yeniden kullanıma açıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de ilçe genelinde devam eden altyapı, yol ve park çalışmalarını yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Kartal Merkez’de İSKİ’nin gerçekleştirdiği yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarını inceleyen Yüksel, konu ile alakalı esnafı da bilgilendirdi.

“Kartal Meydanında iki tane dere kurduk”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Pandemi döneminde başlayan çalışmalarımız halen devam ediyor. Altyapı çalışmaları için söz vermiştik. Büyükşehir Belediyemiz ve İSKİ ile yaptığımız sözleşmeden sonra Kartal Meydanında iki tane dere kurduk. Biri Kartal Meydanı Savarona Caddesinde, o çalışmamız tamamlanmıştı. Burada Neyzen Tevfik Meydanı’nın arkasından gelen hattı, Yeşil Cami etrafından devam eden hattın 4×2’lik yani 8 metrekarelik yeni bir dere hattıyla bugün itibariyle sahile bağlanmasıyla tamamlandı. Yağmur suyu kanalı tertemiz bir şekilde en büyük haliyle bitti, şimdi asfaltlama çalışmasını yapıyoruz. Artık bölgedeki trafiği de açmış olacak arkadaşlarımız.” dedi.

“Artık burada su baskınları olmayacak”

Bölgede geçmişte yaşanan yağmur deneyimlerini aktaran Yüksel, “Artık buralarda su baskınlarıyla karşı karşıya kalmayacağız. Daha önce burası maalesef Çavuşoğlu’ndan, Karlıktepe’den, eski Yakacık yolundan, Spor Caddesi’nden gelen sularla birlikte dolup taşıyordu. Buralar sular altında kalıyordu. Artık burada su baskınları olmayacak, komşularımız ve esnafımız daha konforlu bir Kartal ile karşı karşıya kalacak. Biz de hizmet etmeye devam edeceğiz. Emeği geçen İSKİ çalışanlarına, Fen İşleri çalışanlarına, ekibime, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve tüm çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Uzun yıllardır, belki 15-20 yıldır bekleyen altyapı işlerinin yapılmasıyla yağmurla ilgili kötü sınavımız daha iyi noktaya gelecek. Umarım bu altyapı çalışmaları devam ederek Kartal’ın tüm noktalarındaki eksiklerini gidermeye devam edeceğiz.” dedi.