Biri aradığında meşgul çalması yerine çağrı bekletme ayarı

Cep telefonunuzda biriyle konuşurken başka biri sizi aradığında meşgul çalması, iletişim olanaklarınızı sınırlayan bir sorundur. Bunun yerine biri sizi aradığında gelen arama hakkında bildirim alırsınız ve çağrı bekletme özelliği sayesinde diğer aramaya geçebilirsiniz. Ancak bazı telefonlarda bu özellik, gerekli ayar yapılmadığı için çalışmaz. İşte çağrı bekletme ayarını nasıl yapacağınız hakkında bilgiler…

Telefonunuzda çağrı bekletme özelliğinin aktif olup olmadığını öğrenmek için numara çevirme klavyesini açarak *#43# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Bunun sonucu çağrı bekletmenin aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Çağrı bekletmeyi aktif etmek

Cep telefonunuzda çağrı bekletmeyi aktif etmek istiyorsanız telefon numarası çevirme klavyesinden *43# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Böylece çağrı bekletme artık aktif olacaktır.

Çağrı bekletmeyi iptal etmek

Cep telefonunuzda çağrı bekletmeyi iptal etmek istiyorsanız telefon numarası çevirme klavyesinden #43# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Böylece çağrı bekletme artık kapatılmış olacaktır. Biriyle konuşurken başkası sizi ararsa artık meşgul çalacaktır.