Spor Caddesinde yol genişletme çalışmaları

Kartal’ın merkezini D-100 otoyoluna bağlayan Sanayi Caddesinin kolu olan Spor Caddesinde yol genişletme ve yenileme çalışmaları başlatıldı. Kartal Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde başlatılan çalışmalar kapsamında Spor Caddesinde yol genişletme ve yenileme çalışmaları yapılacak.

Yıllardır bakımsız kalan ve bozulan zemini yenilenecek olan Spor Caddesinin yolları da genişletilecek. Caddenin üstlendiği trafik yükü Kartal’ın merkezine ulaşım açısından oldukça önemlidir. Kartal’ın D-100 otoyolunun yukarısında kalan mahalleleri, Samandıra ve Sultanbeyli ile bağlıyor olması da yolun önemini ortaya koyan diğer bir durum.

Spor Caddesi, ‘Prestij Caddesi’ oluyor

Çalışmalarla beraber caddenin bir prestij caddesi olması sağlanacak. Özellikle Spor Caddesi’nde devam eden yağmur suyu ve altyapı çalışmaları tamamlandığında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alana “Prestij Caddesi” çalışması yapılacak.

Etaplar halinde yapılacak çalışmalar kapsamında; yaya kaldırımlarına granit parkeler döşenecek, engelli erişimi ve sokak çıkışları düzenlenecek, sokak direkleri değiştirilecek. Ardından yol genişletmesi, aydınlatma lambalarının değiştirilmesi, oturma gruplarının konulması, fiber optik ağ döşenmesi, yağmursuyu ızgaralarının artırılması gibi çalışmalar yapılacak.