Kartal’da 2 sokakta daha karışan atık ve yağmur suyu kanalları ayrıldı

İstanbul Kartal’da son yıllarda ihmal edilmiş İBB İSKİ’ye bağlı kanalizasyonlar birer birer yenilenmeye başladı. Özellikle Kartal Belediyesi ile İSKİ arasında gerçekleştirilen işbirliği sayesinde hızla adımlar atılmaya başlandı. İSKİ’nin Kartal merkezinde yaptığı kanalizasyon çalışmalarının ardından Yalı Mahallesi’nde 2 sokakta daha yağmur suyu ile atık su kanalları ayrıldı.

Topselvi semtinde Yalı Mahallesinde Tepe Sokak ile Mineral Sokaktaki atık su ve yağmur su kanalları ayrılarak birbirine karışmalarının önüne geçildi. Her iki sokakta da altyapı sorunları çözülerek yol asfaltı yenilendi.

Olası bir yoğun yağışta çökme ve taşmalara neden olabilecek durumun çözülmesi mahallelide sevinç ile karşılanırken, Kartal Belediyesi’nin set ve park aydınlatma eksiklerini giderdiği bölgede İSKİ tarafından Tepe Sokak’ta 200 metre atık su, 300 metre uzunluğunda da yağmur suyu kanalları ayrı ayrı inşa edildi.

Kartal Belediyesi koordinasyonu ile süren çalışmalar sonucunda Hacı Ahmet Camii’nin de üzerinde yer aldığı Mineral Sokak’ta da 100 metre uzunluğunda yeni bir yağmur suyu kanalı inşa edildi. Şehit Gökhan Yavuz Caddesi bağlantılı sokaklardaki kanalların inşa çalışmasında sona gelindi ve önceki gün her iki sokak da tamamen asfaltlandı.