Sütyen bedeni ve ölçüsü hesaplama

Sütyen giyen veya yanlış beden sütyen giyen herkes bilir ki, yanlış beden sütyenin kusursuz başka bir kıyafeti mahvedebileceği gerçeği vardır. Beraberinde gelebilecek göğüs ağrısı ve sırt ağrıları şaka yapılabilecek bir şey değildir. Çözüm, doğru kesim, uyum ve boyutta bir dizi iç çamaşırı bulmak ve bunlara yatırım yapmaktır, ancak bu basit bir çözüm değildir.

Sutyen boyutu, farklı iç çamaşırı markaları arasında herkesin bildiği gibi belirsizlik abidesidir; Bir mağazadaki başka bir yerde kolayca olabilir ve bazı sütyen boyutları bir gün boyunca esneyebilir veya küçülebilir (özellikle bant boyutunda). En iyi seçenek, bunları kullanarak göğüs ölçümleri alarak sütyen bedeninizi bilmektir. Banda ve bardağa mükemmel bir uyum sağlayacak ve hatta doğru miktarda destek bulmanıza yardımcı olabilecek basit ölçüm talimatları. Sutyen ölçüsü bir tahmin oyunu olmamalıdır. Bu kılavuzla, düzensiz sütyen kap boyutlarını yönetmek (evet, bunun için bile) bir esinti olmalı ve bu sayede uyumsuz sütyenlerden gelen ağrılı göğüsler geçmişte kalacak.

Nasıl ölçüleceğini öğrenmek rahatsız edici olabilir, ancak ölçümlerinizi bilmek ve bunları telefonunuzda veya sütyen alışverişi ihtiyacınız geldiğinde erişebileceğiniz başka bir yerde bir notta tutmak, özellikle çevrimiçi alışveriş yapanlar için çok daha kolay hale gelecektir. Sutyen boyutunu ölçmek için gereken ekipman minimum düzeydedir: İhtiyacınız olan tek şey bir mezura ve biraz boş zaman ve kendinizi sutyen alışverişi sefaletinden kurtarmış olacaksınız. Hepsinden iyisi, göğsünüzü nasıl ölçeceğinizi bilmek, göğüslerinizdeki değişikliklere (kilo vermekten veya kilo almaktan, hormon dalgalanmalarından, yaşlanmadan, hamilelikten ve daha fazlasından) çok daha az stresli bir şekilde alışmanızı sağlayacaktır.

Doğru sütyen bedenini giyiyor musunuz?

İşte doğru sütyen bedenini takmıyor olabileceğinize dair birkaç belirti işareti: kaplar kırışıyor, alt teller memelerin yanlarına batıyor, yukarı çıkan bir bant, kap açıkta kalması, kayan kayışlar veya siz yükselirken yükselen bir sütyen gibi. Bu durumları test etmek için kollarınızı kaldırın.

Bazı faktörlerin sütyen boyutunu değiştirmenize, kilo almanıza veya vermenize, yeni bir egzersiz rejimine, hamileliğe ve bunlar arasında diyet değişikliğine neden olabileceğini unutmayın. Yukarıdaki uyum sorunlarından herhangi birinden muzdaripseniz, evde sütyen bedeninizi ölçmek için buradaki adımları izleyin.

1. Adım: Bant boyutunuzu hesaplayın

sutyen bant boyu hesaplama

Sütyensiz veya yastıklı olmayan bir sütyen takarken, göğsünüzün hemen altında, bir sütyen bandının oturacağı yerde ölçmek için bir ölçüm bandı kullanın. Bant düz ve çok sıkı olmalıdır. En yakın tam sayıya yuvarlayın. Üstüne 10 santimetre ekleyin. Bant boyutunuz bu hesaplamanın toplamıdır. Yani 80 cm ölçtüyseniz, bant boyutunuz 90’dır.

2. Adım: Göğüs ölçünüzü alın

sutyen gogus boyutu hesaplama

Ölçüm bandını göğsünüzün en dolu kısmına (meme ucu seviyesinde) biraz gevşek bir şekilde sarın. En yakın tam sayıya yuvarlayın.

3. Adım: Kap ölçünüzü hesaplayın

sutyen boyut tablosu

Hesaplanan bant boyutunuzu (Adım 1) göğüs ölçümünüzden (Adım 2) çıkarın ve buradaki sütyen kap boyutu çizelgesine bakın. Sütyen ölçünüz, kap ölçünüzle birlikte bant ölçünüzdür. Örnek: 94 cm (göğüs) – 86 cm (bant) = 8 cm. Bu 86C anlamına gelir

Doğru boyutlandırma veya küçültmeyi bilin

Sığması için bir kap boyutuna inmeniz gerekiyorsa, bir bant boyutu yukarı veya tam tersi yapın. Örneğin, kapta bir 86C sizin için çok büyükse, 91B’ye geçin. Bir sütyen bedenini doğru bir şekilde yukarı veya aşağı hareket ettirdiğinizden emin olmak için buradaki sütyen beden çizelgesini kullanın ve sütyen bedeninizin markaya veya sütyen tipine bağlı olarak biraz değişebileceğini unutmayın. Mükemmel uyumu bulmak için biraz deneme yanılma gerekebilir.

Sütyen boyutunun doğruluğundan emin olmak

Vücudu öne doğru bükün, ardından sütyeni kaydırın ve asın. Bu, göğüslerinizin tamamen kapta olmasını sağlar.

Bandı ayarlayın. Sütyenin arkası ön tarafla aynı seviyede olmalıdır.

Sütyenin çok gevşek olmadığından emin olun. Bandın altına sadece bir parmağınızı kaydırabilmelisiniz.

Düşen kayışları düzeltin. Önce bandı sıkın, ardından kayışları kısaltın.

Sütyen üzerine dar bir gömlek giyin. Bardaklar büzülürse veya göğüsleriniz şişerse, doğru sütyen bedenini giymiyorsunuzdur.

Bir aynada kendinize yandan bakın. Göğüsleriniz omuzlarınızın ve dirseklerinizin ortasına oturmalıdır. Değilse, daha destekleyici ve daha iyi oturan bir sütyene ihtiyacınız var.

En dıştaki kancaya sabitlendiğinde mükemmel uyan bir sütyen seçin. Sütyen zamanla gevşerken, en sıkı kancaya doğru hareket ederek bandı gerdirin.