Cevizli’de yağmur suyu kanalı inşa edilecek

Kartal Cevizli’nin uzun yıllardır çözülmeyen yağmur suyu kanalı ve su baskınları sorunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kartal Belediyesi’nin işbirliği ile çözüme kavuşturuluyor. Cevizli’de proje ziyareti gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Tecerdağı Caddesi esnafına müjdeyi verdi. Başkan Yüksel, iş yerini su bastığı için mağdur olduğunu söyleyen esnafa çalışmalarla ilgili bilgi vererek, yağmurlu havalarda oluşan su baskınlarını önlemek için İSKİ ile işbirliği içinde yeni yağmur suyu kanal projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ile protokol yaptıklarını ve çalışmaların hemen başlayacağını söyleyen Başkan Yüksel, esnafa yağmur suyu kanalı ile ilgili bilgi verdi. Yapılması planlanan yağmur suyu kanalının kısa süre içinde başlayacağını söyledi.

Kartal’da kısa bir süre önce de Merkezde devam eden yağmur suyu kanalı projeleri tamamlanmış ve ilçenin merkezini her yağmurda su basması sorunu çözülmüştü. Çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Yüksel, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve tüm çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Uzun yıllardır, belki 15-20 yıldır bekleyen altyapı işlerinin yapılmasıyla yağmurla ilgili kötü sınavımız daha iyi noktaya gelecek. Umarım bu altyapı çalışmaları devam ederek Kartal’ın tüm noktalarındaki eksiklerini gidermeye devam edeceğiz.” dedi.