Kadıköy Moda uzun yıllar sonra kaldırıma kavuştu

Kadıköy Moda’dan Rıhtım’a giden yola yepyeni kaldırımlar serildi. Uzun yıllar sonra gelen yenilik, esnafı ve vatandaşları mutlu etti. Moda’da artık yol kenarında kaldırımlar olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yaklaşık bir aydır sürdürüğü çalışma sonrası Moda’da halk kaldırımla tanıştı. Uzun yıllar sonra Moda’da kaldırım serilmesi sevinçle karşılandı.

İlçede yaşayan vatandaşları ve çevre esnafın en büyük çilelerinden biri son buldu. Moda’dan Rıhtım’a inen yola modern kaldırımlar yapıldı. Bin 610 metrekarelik alanın bin 350 metrekaresinde biten çalışmaların projenin tamamında 20 Ekim’de tamamlanması hedefleniyor.

Uzun yıllar sonra hizmet geldi

İBB’nin sorumluluğunda olan Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi’nin Bahariye (Altıyol) – Rıhtım yönündeki yaya yolu, uzun yıllarıdır hem esnafı hem de ilçe halkını canından bezdirmişti. Kentin suretine yakışmayan yaya yolu, uzun yıllar sonra gelen hizmet ile yenilendi.

Rıhtım yönünde ki 390 metre uzunluğunda, bin 610 metrekare yaya alanında düzenleme çalışmaları yapılırken, projede bin 350 metrekarelik alandaki çalışmalar tamamlamış oldu. İBB’den alınan bilgiye göre, yoğun altyapı hatlarının varlığı ve çalışma saat süreleri göz önünde bulundurularak projenin 20 Ekim tarihinde tamamlanması planlanmakta.