Ubisoft Connect nedir, nasıl kullanılır?

Ubisoft, Uplay ve Ubisoft Club hizmetlerini tek bir birleşik platformda birleştirdi. Ubisoft Connect, oyun akışını bir topluluk sistemi ile birleştirerek, Ubisoft oyunlarını oynayan oyuncuların platformlar arasında rekabet etmesine ve işbirliği yapmasına olanak tanır. Ubisoft Connect ile ilgili keşfedilecek çok şey var. Hizmete nasıl erişebileceğinize ve neleri içerdiğine bakıyorsanız, ihtiyacınız olan tüm bilgiler burada.

Ubisoft Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Uplay ve Ubisoft Club hizmetlerinin ve sadakat programının Ubisoft Connect olarak güncelleneceğini ve genişletileceğini söyledi. Tüm platformlardan oyuncuların şirketin oyun içi hizmetleriyle etkileşime girmesine ve sosyal özelliklere erişmesine olanak tanıyan yeni evrensel arayüz, 29 Ekim’de başladı. Ubisoft Connect, şirketin en yeni oyunlarında bulunan bir oyun içi yer paylaşımı aracılığıyla sunuluyor. Oyuncular, hangi konsolları veya bulut oyun hizmetlerini kullandıklarına bakılmaksızın oyun içi ve sosyal özelliklere erişebilirler.

Ubisoft Connect nedir?

29 Ekim 2020’de Uplay ve Ubisoft Club, Ubisoft oyunlarını yayınlamak, arkadaşlarla etkileşim kurmak ve ödülleri kullanmak için merkezi bir platform olan “Ubisoft Connect” olarak yeniden markalandı. PC oyuncuları için Uplay’i genişletmenin yanı sıra, yeni arayüz, yeni nesil oyun konsollarında platformlar arası deneyimler vaat ediyor.

Desteklenen platformlar arasında Windows PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, Stadia, Nvidia GeForce Now ve Amazon Luna yer alıyor. Ubisoft’un çapraz platform çabalarında, Android ve Apple cihazları için mobil uygulamalar bile yer alıyor.

Ubisoft Connect nasıl kullanılır?

Ubisoft Connect uygulamaları, kullanıcıların istatistiklerine erişmesine ve PC, Apple veya Android cihazlarda oyun oynamasına olanak tanır. Bir uygulama profilinin olması gerekmez, bu nedenle oyunlarını PC veya mobil cihazlarda oynamayı düşünmeyen konsol oyuncularının Ubisoft Hesaplarından yararlanmak için uygulamayı yüklemelerine gerek yoktur.

Oyuncular, Ubisoft Connect ve konsolları arasında verileri senkronize etmek için PlayStation veya Microsoft hesaplarını Ubisoft Hesaplarına bağlar. Hesap, hangi platformda oynuyor olursanız olun bilgilerinizi taşıyacaktır. Bu durumda Ubisoft hesabınıza, indirilmiş bir uygulama yerine Ubisoft oyunları üzerinden erişebilirsiniz.

İndirin: Windows PC | Apple | Android (ücretsiz) için Ubisoft Connect