Kartal ve Bostancı Adalar iskelelerinde yoğunluk

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen vatandaşların kalabalıklara girmemeleri yönünde yapılan tüm uyarılara rağmen Kartal Adalar ve Bostancı Adalar iskelelerinde yaşanan insan yoğunluğu dikkat çekiyor.

Büyükada ve Heybeliada’da yaşayan vatandaşlar Kartal ve Bostancı’daki Adalar iskelelerinde yaşadıkları yoğunluktan dolayı sıkıntıda. Kovid olmaktan korkan vatandaşlar yaşadıkları durumu Kartal 24 İhbar Merkezine fotoğraflarla iletti. Görüntülerde vatandaşların neredeyse üst üste olması ve sosyal mesafenin göz ardı edilmesi tepki çekti. İşte vatandaşlardan gelen izdiham görüntüleri:

Adalar’da, Kartal’da ve Bostancı’da bulunan iskelelerinin yolcu kapasitesini kaldırmadığını ifade eden vatandaşlar, Kartal’da İDO iskelesinin biran önce açılmasını talep ediyor. İDO İskelesi yıllardır atıl durumda ve vatandaşların beklentisi, İDO iskelesinin kullanıma açılarak diğer iskelelerin rahatlatılması yönünde.

“Adada bu kış eziyete dönüşecek”

Konuyla ilgili Kartal 24’e konuşan Heybeliada sakinlerinden B.Ö., “Adada Mavi Marmara ve Prens Tur motor iskeleleri bu kış soğuk ve yağmurlar nedeniyle eziyete dönüşecek. Birinde sığınacak hiçbir şey yok, diğerinde ise ufak bir kulübe var. Yolcu giriş çıkışları üst üste sıkışık. Pandemi de ayrı bir sorun. Adada ve Kartal’da kapalı alanı olan İDO iskeleleri kullanılmıyor ve boş duruyor. Yetkililerden ricamız bu iskeleleri biran önce kullanıma açmasıdır. Aksi halde her gün pandemi nedeniyle hayatımızı tehlikeye atarak vapura biniyoruz. Çok mağduruz, çözüm bekliyoruz.” dedi.