En iyi Arnold Schwarzenegger filmleri

80’lerin çocuğuysanız, Arnold Schwarzenegger’in filmleriyle büyümenin çok özel bir deneyim olduğu konusunda bizimle aynı fikirde olacaksınız.

Gerçek bir ağaç taşıyor, çirkin bir uzaylıdan saklanmak için çamurla örtülüyor ya da Mars’a gidiyor olsun, yüksek performansı her zaman ortalama bir filmi fantastik bir filme dönüştürecekti.

Arnold şimdi 72 yaşında olabilir, ancak aksiyon günleri henüz bitmedi. Kısa süre önce Terminator: Dark Fate’de T-800 olarak görülüyordu. Sakalı grileşiyor olabilir ancak hala orada ve görünüşe göre bir Instagram bağımlısı. İşte sizin için sıralanmış en iyi 10 Arnold Schwarzenegger filmi.

Ayrıntılı seçimlerimizi aşağıda okuyabilirsiniz. Ancak, çok sayıda değerlendirmeden sonra, Terminatör 2: Kıyamet Günü en iyi seçiminiz.

1. Terminator 2: Judgement Day (Terminatör 2: Mahşer Günü)

1991 ‧ 2 saat 17 dakika ‧ 8,5/10 IMDb

Terminator 2 Judgement Day

Mahşer Günü, Terminatör’ün orijinalini devralıp onu ters çeviren ve bunu yaparak şimdiye kadar yapılmış en büyük gişe rekorları kıran filmlerden birini yaratan bir devam filmi. Arnie geri döndü ama bu sefer iyi bir adam, John Connor’ı kötü, erimiş T-1000’den kurtarmak için dışarı çıktı. Nedeni: Direniş’in nihai lideri ve Kıyamet Günü’nü durdurabilecek tek kişi o. T2 ile ilgili her şey epik; Aksiyon sekansları içgüdüsel, efektler bugün hala iyi durumda ve Arnold, John Connor’a koruyucu olarak parlıyor ve filme çok ihtiyaç duyulan gülüşleri ekliyor. Ancak en büyük değişiklik Linda Hamilton’da gerçekleşir. O, yoluna çıkan herkesle savaşmaya hazır olan Sarah Connor olarak baş belasıdır.

2. The Terminator (Terminatör)

1984 ‧ 1 saat 47 dakika ‧ 8,0/10 IMDb

The Terminator

“Geri döneceğim.” Terminatör’de Schwarzenegger’in tehditkar bir şekilde mırıldandığı bir cümle var. Bu filmin görünüşü ve verdiği his harika. Kirli; tek bir hedefle zamanında geri gönderilen bir cinayete meyilli robot. Tek amacı Sarah Connor’ı (parlak bir Linda Hamilton) öldürmek. Evet, bazı efektler şimdi garip görünüyor ama burada hala gerçek bir dehşet var. Terminatör, robot filmlerinin en iyi örnekleridendir.

3. Predator (Av)

1987 ‧ 1 saat 47 dakika ‧ 7,8/10 IMDb

Predator

Predator’da Arnold Schwarzenegger (Dutch) ve Carl Weathers’ın (Dillion) el sıkıştığı ve kameranın sadece şişkin kaslarına odaklandığı bir sahne var. Bu, görünmez bir uzaylıyı yakalamak söz konusu olduğunda, kendilerini bir üste almaya çalışan bir grup testosteron dolu asker olan Predator’ı özetliyor. Sonuçlar çok komik, kanlı ve vahşi. Bu Scwarzenegger’in en gülünç hali ve hepimiz bunun için varız.

4. Total Recall (Gerçeğe Çağrı)

1990 ‧ 1 saat 53 dakika ‧ 7,5/10 IMDb

Total Recall

Quaid hayatından sıkıldığından, küçük bir tatil için yerel seyahat acentesine gider. Mesele şu ki: seyahat acentesi yalnızca katılımcının olmak istediği kişi olabileceği sanal tatillerde ilgileniyor. Sadece kafalarına yerleştirilen hafızayı alıyorlar. Ortaya çıkan şey, Schwarzenegger’in kendisini Mars’ta, havanın kontrolünü ele geçirmek isteyen kötü şirketlerle savaşan gizli bir ajan olarak bulduğu lezzetli bir bilim kurgu aksiyonu ortaya çıkarır.

5. Commando (Komando)

1985 ‧ 1 saat 30 dakika ‧ 6,7/10 IMDb

Commando

Commando’nun başlangıcı sakin. John Matrix (Schwarzenegger) kızıyla oynuyor, ağaçları kesiyor ve kendi başına taşıyor ve çok güel zaman geçiriyor. Sonra kızı kaçırılır ve her şey oradan yokuş aşağı gider. Matrix, silahlarla dolu kulübesine gider ve kayıp kızını bulmak için göreve çıkar. Ortaya çıkan şey kargaşa ve Schwarzenegger ve en iyi aksiyon kahramanıdır.

6. The Running Man (Ölüme Karşı Koşan)

1987 ‧ 1 saat 41 dakika ‧ 6,7/10 IMDb

The Running Man

Listedeki tüm filmlerin arasından Koşan Adam belki de en şakacı ama kalbimize yakın tuttuğumuz bir film. Bir Stephen King romanına dayanan film yakın gelecekte geçiyor ve yarışmacıların (eski mahkum suçlular) silahlı paralı askerlere karşı ölümüne savaştığı Gladyatör tarzı bir oyun şovu hakkında. Sonuç, bir Black Mirror serisinde yersiz olmayacak oldukça iyi bir içgüdüsel gerilim.

7. Conan The Barbarian (Barbar Conan)

1982 ‧ 2 saat 9 dakika ‧ 6,9/10 IMDb

Conan The Barbarian

John Milius’un yönettiği bu çılgın fantastik film, Schwarzenegger’i kariyerinin başlarında görüyor. Tamamen kasları için işe alındığı söyleniyor (ki bu adil), ancak rol için biraz ağırlık sunuyor, Hollywood’un ağır sikletleri Max Von Sydow ve James Earl Jones’un huzurunda ilham verici diyaloglar ve dev yılanların kafalarını kesiyor.

8. Last Action Hero (Son Kahraman)

2018 ‧ 1 saat 44 dakika ‧ 6,1/10 IMDb

Last Action Hero

Zamanının çok ötesinde olan filmlerden biridir. Arnie, kurgusal dünyasına kapılan bir çocukla arkadaş olan bir Hollywood aksiyon kahramanı olan Jack Slater’ı canlandırıyor. Schwarzenegger bu dünyada olmadığından, Arnie’nin geçmiş filmlerinde bazı hoş dönüşler var. Kafa karıştırıcı, evet. Ama aynı zamanda çok eğlenceli.

9. Twins (İkizler)

1988 ‧ 1 saat 47 dakika ‧ 8,2/10 IMDb

Twins

Ivan Reitman’ın (Ghostbusters ve daha sonra Kindergarten Cop’un yönetmeni) bakışı altında, Arnold Schwarzenegger ve Danny DeVito’nun ikiz olduklarını keşfetmelerinin öncülüğünün komedide bir ustalık sınıfı olduğu ortaya çıkıyor. Evet, şakaların çoğu kaslarına ve ne kadar güçlü olduğuna odaklanıyor ama İkizler Arnold’da aksiyondan daha fazlası olduğunu kanıtlıyor.

10. The Last Stand (Geçit Yok)

2013 ‧ 1 saat 47 dakika ‧ 6,3/10 IMDb

The Last Stand

The Last Stand hakkında beğenilecek çok şey var. Başlangıç olarak, gerçekten iyi yapılmış bir aksiyon hareketi. Fantastik Güney Koreli film yapımcısı Jee-woon Kim (ilk İngilizce filmi) tarafından yönetilen film, bir Şerif’in (Schwarzenegger) kasabasının uyuşturucu kaçakçıları tarafından istila edilmesini engellemesini konu alıyor. Kesinlikle patlamış mısır işi, ama aşırı şiddet, 80’lerin Arnie hareketlerine geri dönüyor ve adamın kendisi, kasabasını koruyan yaşlı devlet adamları kadar harika.