Party Pumper inceleme

VR alanında oldukça fazla sayıda inanılmaz ve akılda kalıcı görsel-işitsel oyunlar var. Bu incelemede Party Pumper oyununu ele alacağız. Bu DJ simülatörünün kollarında bazı düzgün küçük eğlenceli işler var, ancak sonuçta çok az derinliği olan oldukça basit bir oyundur. Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality türü VR başlıkları destekler. Fibrum Limited tarafından piyasaya sürüldü ve 21 Kasım 2019’dan beri Steam’de erken erişimdedir.

Müzik örneklerini karıştırmak ve eşleştirmek, kalabalığa bir köpük tabancası püskürtmek ve çeşitli diğer görevleri yerine getirmek, seyircinin katılımını sürdürmeye devam ederek ve puanınızı en üst düzeye çıkarmaya çalışırken güzel bir ritim yaratır. Belki zamanla görsel ve işitsel bir VR deneyimi olarak daha iyi bir sonuç vermesi için genişletilmeye devam etmesi iyi olacaktır.

Party Pumper inceleme

Bir avuç kulüp senaryosunda oyuncunun hedefi, odanın arkasındaki bir ekolayzerle gösterilen, kalabalığın coşkusunu artıran müziği seçmektir. Bunu yapmanın birincil yolu, sanal panonuza her biri farklı bir örnek oynayan bir grup farklı blok yerleştirmektir. Farklı blokların karıştırılması ve eşleştirilmesi, sonunda başınızın çarpmasına (ve umarız kalabalığın zıplamasına) neden olan bir şey yaratmaya başlar ve blokları fiziksel olarak elinizle döndürmek çarpanlar oluşturur. İvme kazanmak için farklı ses bloklarını büküp hareket ettirerek kulübün ustası gibi hissettiğiniz güzel anlar yaratabilirsiniz.

Sizi meşgul edecek birkaç ekstra lezzet arttırıcı ile hepsi bu kadar da değil. Örneğin, müzik yapma seansları sırasında oyunculara güneş gözlüğü (onay oranınızı artırmak için), köpük tabancaları ve çok çeşitli diğer tuhaf nesneler gibi bir dizi farklı kozmetik ürün ve aksesuara erişim verilir. Bir set sırasında sık sık meydana gelen belirli bir olay, sahneye çıkmaya çalışan ve size vızıltıyı kesmeden önce onları başlama fırsatı veren sapıklardır. Bunların çoğu çok saçma ve çok çabuk bitiyor, ancak temel ses miksajında dikkat dağıtıcı unsurlar sağlıyor ve puanınızı artırmak için farklı görevleri mikro yönetme zorunluluğunu artırıyor.

party-pumper-inceleme 2

Party Pumper oynanış

Her seviyede, aynı zamanda, oyuncuların kendilerine meydan okumalarına izin verirken, tekrar oynanabilirliği bir şekilde artıran, üç zorluk seviyesinden oluşan standart yerleşimi vardır. Tüm zorlukların üstesinden geldikten sonra, aralarında gözle görülür bir fark var gibi görünüyor.

Görsel olarak oyun parlak ve canlı görünüyor, ancak platformdaki diğer benzer deneyimlerden çok sıra dışı bir şey yok. Zihnime Tetris Effect veya Beat Saber gibi girmiyor ama yine de işini yapıyor. Ancak bu eleştiri, özellikle ses bölümünde belirgindir. Örnekler ve seslerin kendileri oldukça akılda kalıcı olsa da ve her şey için güzel bir ritim mekaniği olsa da, oyun, oyuncuları mevcut önceden tanımlanmış örneklerle sınırlandırıyor ve sesle daha çok ilgisi olmasını diliyor.

Tüm bunlarda belirleyici faktör, talep edilen fiyattır. 16 TL gibi daha düşük bir fiyata Party Pumper eğlenceli bir gece geçirmenize sebep oluyor. Bununla birlikte, basit doğası ve sınırlı seçenekleri ve oynama yolları, gerçekten onu görsel-işitsel deneyimler ve ritim oyunları açısından halihazırda olağanüstü VR tekliflerinin altına koyuyor. Ancak oyunun henüz erken erişimde olduğunu ve her zaman gelişmeye devam edeceğini belirtmek gerekiyor.