Main Assembly inceleme

Main Assembly, bir çamaşır makinesini aktif bir demiryolu yolunda taşımak veya çarpışma testi mankenlerini yanan binalardan kurtarmak gibi farklı görevleri yerine getirmek için özel robotlar oluşturduğunuz, fizik tabanlı bir bulmaca sanal alanıdır. Oyun, hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi inşa etmenize olanak tanıyan kullanımı kolay yaratıcı araçlardan oluşan kapsamlı bir paketle desteklenmektedir: Yaylı mancınık, roketle çalışan doodadlar, dönen vızıltılar ve diğer şeyler.

Yaratıcılığı teşvik eden oyunlar mükemmel bir şeydir. Minecraft’ın normal yaratıcı potansiyelinin yanı sıra bir eğitim aracı olarak kullanılan bir şeye nasıl dönüştüğüne bir bakın. Yine, beklentilerin ötesinde sonuçlar üreten başka bir oyun. Bu tür oyunların en sonuncusu, oyuncuları çeşitli zorluktaki bulmacaları çözmek için araçlar ve makineler inşa ederek görevlendiren Main Assembly’dir.

Main Assembly inceleme

Oyuna bir drone ile başlıyorsunuz. Zaten yeterince sevimli değilse, aptal kostümler giyebilirsiniz. Araçların nasıl inşa edileceğini bedensiz bir ses, tekerlekleri takmak ve onları nasıl çalıştıracaklarını öğretmek gibi basit şeylerden başlayarak anlatacak. Gövdenin çeşitli parçalarını kendi eserinize dönüştürmek için nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz, ancak büyük olasılıkla basit, 4 tekerlekli bir araçla başlayacaksınız. Sadece yeni parçaların kilidini açarak ve çeşitli seviyeler ve haritalarda deneyler yaparak, Main Assembly’deki potansiyeli gerçekten görmeye başlayacaksınız.

Aracınızın ağırlığı ne olursa olsun, genellikle başlangıçta komik olan şekilde zıplar ve ters döner, ancak çok geçmeden tamirat ile takla atmayı ve yuvarlanmayı durdurduğunuzda bir tahrişe dönüşür. Zorluk seviyelerinin çok erken safhalarında, lazer güdümlü basketbol toplarının yanı sıra dönen tamponlar ve diğer engellerin atışlarından kaçınmakla görevlendirilirsiniz.

main-assembly-inceleme 3

Main Assembly oynanış

Oyun, aracımı korumak için güçlü malzemeler kullanılmasını tavsiye eder. Elbette metal, standart malzemeler kadar kolay kırılmaz. Her şey bu oyunun bir kazanan olduğuna işaret ediyor ve birçok yönden öyle, ancak bazı şüpheli fizik ve bazı yerlerde oldukça sinir bozucu seviye tasarımı nedeniyle geri planda kalıyor. Oyunun Erken Erişimde olduğunu düşünürsek, bu konudaki mekaniğin zamanla daha da gelişeceğini düşünüyorum.

Ancak Erken Erişim’de, bu da Bad Yolk Games’in bu sorunları düzeltmek için oyuncu geri bildirimlerini kullanabileceği anlamına geliyor. Kuşkusuz, bunlar büyük şeylerin şemasında küçük problemler.

main-assembly-inceleme 4

Açık seviyede makineleriniz için yeni parçaların kilidini açmanıza yardımcı olan, toplamanız için bir dizi gizli yıldız var. Aslında, her seviye, genellikle isteğe bağlı zorluklara bağlı en az üç yıldız içerir. Bazıları yeterince basittir, örneğin her seviyede bulunan çarpışma testi mankenlerine çarpmak veya bir dizi kontrol noktasını takip etmek gibi, ancak diğerleri yalnızca şifreli ipuçları sunar ve bu yıldızın kilidini açmak için neyin gerekli olduğunu bulmanız gerekir. Bazıları eğlencelidir, bazıları daha zordur.

main-assembly-inceleme 1

Dürüst olmak gerekirse, Steam Atölyesi entegrasyonu ve yaratımları oyuncular topluluğu içinde paylaşmasıyla, oyundaki tek sınırınız hayal gücünüz. Deneyler, her zorluğa uyacak şekilde araçlarınızı sürekli olarak iyileştirmenize veya yenilerini oluşturmanıza yol açacaktır. Oluşturma araçları, herkesin basit, kutulu yapılar inşa edebileceği kadar basit, ancak o kadar derin ki, neredeyse istediğiniz her şekli şekillendirmek tamamen mümkün.