Fishing: Barents Sea inceleme

Açıkcası Fishing: Barents Sea oyununa başlamadan önce Euro Truck Simulator’un su versiyonu olur diye düşünmüştüm. Ancak bulduğum şey çok farklıydı. Kendi tarzında olağanüstü bir şey. Soğuk Norveç denizlerinde tek başına bir balıkçı teknesi motorunda geçen avcılık serüveni ve arka plandaki harika müzik ile sıralanmış görevleri bulursunuz. Oyunda Barents Denizi’nde bir ticari balık teknesinin dümenine geçiyorsunuz. Kendi balıkçı teknenizle en iyi balıkçılık alanlarını keşfetmeye çalışıyorsunuz.

Her zamanki balık tutma tarzım olmasa da, tekneler, uzun hatlar ve trol üzerine kurulu olmasına rağmen, ticari bir balıkçı olma ihtimali hala bana çekici geldi. Öncelikle oyunda hazır bir pazara hitap etmek için tasarlanmış oldukça ucuz ve çok özel bir simülasyon özelliklerini fark edeceksiniz.

Fishing: Barents Sea inceleme

Bir yanda yem dükkanları ve tüm bu farklı balık ve tekne türleri ve çok, çok yavaş yolculuklar ve ağlarınızın herhangi bir şeyi yakalamasını bekleyen saatler var, diğer yanda ise ona bir cyberpunk havası veren tamamen beklenmedik bir müzik var.

Açıkcası oyunu oynarken zihnim denizde başka bir bitmez tükenmez yolculuk sırasında sürüklenirken, dünyayı denizde dolaştığımı bir rahatlık hissi ile hayal etmeye başlıyorum. Ama o müziği, balığınızı toplamak için gereken ritmi aldığınızda ve böylece pazarda daha yüksek bir fiyata getirmelerini sağladığınızda gerçeklik, sanki ilk şafağı yaşıyormuşum gibi etrafımda çöküyor gibi geliyor.

fishing-barents-sea-inceleme-1

Fishing: Barents Sea oynanış

Elbette farklı teknelerde çeşitli balıkçılık ekipmanlarıyla farklı balık türlerini yakalamayı deneyebilirsiniz. Böylece balıkçılık sporuna da dalmış olacaksınız. Her balık tutma yöntemini öğrenebilirsiniz. Ayrıca işe mürettebat alabilirsiniz. Bu da çok hoş bir özellik.

Fishing: Barents Sea gerçekten olmuş diyebilirim. Bir başka mükemmel gizem de, karakterimin başlangıç teknesindeki yaşam alanlarının masadaki çekiç dışında hiçbir şey içermemesidir. Özellikle inatçı balıklarla uğraşmak için mi bu oyunu tercih ediyorum? Yoksa balık tutmaktan zevk aldığım için mi? Doğal olarak oynamayı bırakamıyorum.

fishing-barents-sea-inceleme-2

Serbest yelken sırasında yapılacak veya görülecek hiçbir şey yoktur ve sonsuz okyanus fantezisi bazen sıkabilir. Liman kasabalarının gece sularına yansıyan ışıkları çok hoştur. Bununla birlikte, buzul hızı ve yumuşak bir şekilde yatma, toplama, satma, yükseltme döngüsü çok bağlayıcıdır.

fishing-barents-sea-inceleme-3

Sonuç olarak Fishing: Barents Sea, deniz hasadı yapmak istediğinizde biraz eğlence sağlayan iddialı bir oyundur. Bunun simülasyon türü bir oyun olması gerektiğini anlıyorum ve kolay seyahat sağlamak için kuşkusuz geniş haritanın her köşesini ortaya çıkarmak için boş zamanınız varsa, muhtemelen bundan keyif alacaksınız.