Lumberjack’s Dynasty inceleme

Pek çok insan temiz havası, harika dış mekanı ve daha rahat bir yaşam tarzı nedeniyle köylere kaçmayı hayal ediyor. Tarım simülasyonu oyunlarının büyük bir iş başarması beni şaşırtmadı. Traktörler, kültivatörler, biçerdöverler ve çok daha fazlası büyük çocuk oyuncaklarının büyüsü ile kırsal fanteziyi harmanlıyor. Neredeyse tüm çiftçilik simülatör oyunlarını oynadım ve ağaç kesimi gibi yan işlere garip bir hayranlık duydum.

Lumberjack’s Dynasty’nin Erken Erişim olarak piyasaya sürüldüğünü gördüğümde, gerçekten heyecanlandım. Toplitz Production tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyun, şehir hayatının karmaşasından kaçarken teyzesine ve amcasına işlerini geliştirmesine yardım etmeye karar veren bir adamı kontrol etmenizi sağlıyor. Oyun, bir oduncu gibi basmakalıp görünen sağlam bir genç adamın görüntüsüyle açılıyor. Köye giden otobüse biniyor, en sevdiği kereste bahçesinde gençliğini yeniden yaşarken, teyze ve amcasına yardım etmeyi planlıyor. Teyzenizle tanıştığınızda, bir eğitim biçiminde anında aksiyonun içine düşersiniz.

Bu, envanterin kullanımını, aletlerin nasıl kullanılacağını ve araçların nasıl kullanılacağını açıklar. Neyse ki, ağaçların nasıl kesileceği ve nasıl taşınacağına dair oldukça derinlemesine bir açıklama alırsınız. Bunun oyunun bel kemiği olmasını bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. İşin garibi, Lumberjack’s Dynasty’nin oldukça rahat bir hikayesi ve görev işlevi var.

lumberjacks-dynasty-inceleme 5

Lumberjack’s Dynasty inceleme

Oyun, yerel topluluğun desteklenmesini sağlarken aynı zamanda kendi imparatorluğunuzu kurmakla ilgili. Araziyi temizlemeniz, binaları onarmanız ve bir dizi başka görevler isteniyor, tuhaf bir şekilde bu kasabanın insanları fakir, bu yüzden işlerin çoğu ayni olarak ödeniyor. Eski bir traktör, treyler ve diğer ekipmanlar ödeme olarak kullanılır. Teyzeniz ve amcanız epey bir araziye sahipler, burada birkaç farklı çiftlik binası var. Onları onardığınızda, ciddi para kazanmak için kullanmakta özgürsünüz. Para birimi 2 farklı kategoriye ayrılmıştır; nakit ve sosyal puanlar. Her ikisi de mal satın almak için kullanılabilir, ancak bunları nasıl elde ettiğiniz değişir. Nakit, mal satılarak elde edilir; tahtalar, hayvansal ürünler, yiyecek, temelde çiftlikte üretebileceğiniz her şeyi içerir. Görevleri tamamladığınızda sosyal puanlar kazanılır. Paranızı neye harcamanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırmak için arazi ve ekipman satın almakta özgürsünüz. Ekipman ne kadar iyi olursa, görevleri tamamlamak ve daha fazla para kazanmak o kadar kolay olur

Lumberjack’s Dynasty sadece ağaçları kesmekle ilgili değildir, bundan çok daha fazlasıdır. Çiftçilik kültürünü hayata geçirmek ve bir topluluk duygusu oluşturmakla ilgilidir. Bunun şu anda Erken Erişim aşamasında olduğunu ve birçok oyuncu için bunun alarm zillerinin çalmasına neden olacağını zaten belirtmiştim. Geliştiriciler, hayranlarının keyif alması için yeterince istikrarlı bir ürün yarattı mı? Mevcut oyun mekaniği ve genel konsepti onu başarılı kılacak kadar güçlü olacak mı? Kayda değer herhangi bir oyun bozucu hatalar veya komik hatalar var mı? Oyunun arka planını anlattım, hadi şimdi ona çok daha detaylı bakalım.

lumberjacks-dynasty-inceleme 1

Lumberjack’s Dynasty oynanış

Erken eylemlerin çoğu binaların onarımı etrafında dönüyor. Oynarken keşfettiğim şey, bunca yıldır kendin yap görevlerimi yanlış bir şekilde tamamladığımdır. Kahramanımız çantasından sınırsız sayıda iskele üretme kabiliyetine sahip, ayrıca neyin onarılması gerekirse gereksin, tüm rahatsızlıkları gideren güvenilir bir çivi tabancası bulacaksınız. Açıkcası bir serayı çivi tabancası kullanarak tamir etmediğini bile biliyorum. Arabalar belirli bir rutinde dolaşırlar.

Oyunun iyi yanları ise harika görünüyor, geliştiriciler çok iyi bir iş çıkardılar. Harita, HUD ve navigasyon pimleri iyi çalışıyor ve kullanımı kolay. İşler için mühendislik görünümü, yapılması gerekenleri net bir şekilde belirlemenize yardımcı olur ve öğeleri kullanmak için animasyon düzgün ve gerçekçidir. Çoğu PC oyununda olduğu gibi, geliştiriciler de fare ve klavye veya denetleyici desteğine izin verdiler. Fare ve klavye kurulumu şaşırtıcı derecede iyiydi, envanterde gezinmek kolaydı, öğeleri hızlı bir şekilde seçmek için tuşlar kullanıldı ve şahsen kontrollerin kolay ve ustalaşmanın hızlı olduğunu gördüm.

lumberjacks-dynasty-inceleme 4

Taşra hayatıyla ilgili harika olan her şeyi bünyesinde barındıran bir oyun oynadığımda, sesin beni oraya götürmesini istiyorum. Etrafımda özgürce dolaşan vahşi yaşamın, ağaçların arasından esen rüzgarın ve yere vuran yağmurun sesini duymak istiyorum. Neyse ki Toplitz Prodüksiyon atmosferik bir ses yarattı. Ekipman kullanmak, ağaçları kesmek için kulağa gerçekçi geliyor. Müzik de aynı derecede zevkli, temayı tamamlayan samimi bir ses.

lumberjacks-dynasty-inceleme 3

Her zaman bir Erken Erişim oyunlarını incelemekten zevk alırım. Oyunun nasıl geliştiğini ve tüm sorunların yavaş yavaş çözüldüğünü görmeyi seviyorum. Oyunun Erken Erişim sürümünü çok iyi, gerçekçi ve rahatlatıcı bir deneyim haline getirme potansiyeli olduğuna inanıyorum.