ABD’de yaşamak için en ucuz ve en pahalı eyaletler

ABD’deki en ucuz ve en pahalı eyaletler belli oldu. Hangi eyalet yaşamak için daha ucuz ve hangisi daha pahalı. Eğer ABD’de yaşıyorsanız eyaletiniz nerede sıralanıyor? Öncelikle listenin nasıl oluşturulduğuna ve her eyaletin hangi kriterlere göre sıralandığına bir göz atalım.

Çoğu zaman, emlak fiyatları, herhangi bir eyaletin yaşamak için pahalı veya ucuz olarak kabul edilmesinin arkasındaki itici faktördür. Bu liste de farklı değildir, çünkü listede medyan konut fiyatı ilk sırada yer alır, ancak yine de tartılan başka ölçütler vardır market maliyeti, ulusal ortalamaya göre nakliye maliyeti ve tamirat maliyeti dahil. Tüm bu veriler, BestLife tarafından değerlendirildi ve eyaletler sıralandı.

50 eyaletin tamamı listede temsil edilmektedir, ancak her zaman olduğu gibi listenin altından başlayacağız, bu durumda yaşanacak en pahalı eyaletler gösterilmektedir.

ABD’de en pahalı eyaletler

 1. Hawaii
 2. California
 3. Alaska
 4. Massachusetts
 5. Washington
 6. Oregon
 7. New York
 8. Rhode Island
 9. Connecticut
 10. New Jersey

Listenin bu bölümünde çok fazla sürpriz yok, Hawaii ve California inanılmaz yaşam maliyetleriyle tanınıyor. Diğer kıyı eyaletleri de temsil edilmektedir, ancak olası bir sürpriz, Alaska’nın içinde yaşanacak en pahalı üçüncü eyalet olarak sıralanmasıdır. Şimdi, ülkedeki en ucuz eyaletleri temsil eden listeye bakıyoruz:

ABD’de en ucuz eyaletler

 1. West Virginia
 2. Mississippi
 3. Arkansas
 4. Oklahoma
 5. Kentucky
 6. Kansas
 7. Louisiana
 8. Indiana
 9. Alabama
 10. Tennessee

Ülkenin batı ve doğu kıyılarından uzaklaştıkça, yaşam maliyeti önemli ölçüde düşme eğilimindedir. California ve New York gibi eyaletlere göre konut fiyatlarının çok daha az olduğu listenin en üstünde yer alan eyaletlerin çoğunda durum kesinlikle böyledir.

Merak ettiğiniz eyaletleri bu iki listenin hiçbirinde görmüyorsanız, bu ikisinin arasında bir yere denk geldiği anlamına gelir.