E-kitap siteleri – Kitap indirme siteleri

Elektronik ortamda okumanın okuyucu için ekonomik bir maliyeti olması gerekmez. Elektronik kitapları yasal olarak indirebileceğiniz birçok web sitesi vardır. Bu web sitelerinin en son çıkan edebiyat eserlerine sahip olmadığı doğrudur, ancak aynı derecede ilginç olabilirler.

Dijital koleksiyonlarını okuyucuların kullanımına sunan kütüphaneler ve belediye kütüphaneleri olduğu da unutulmamalıdır. Okuyuculara ücretsiz e-kitaplar sunan şirketler de var. Ama bugün, ücretsiz e-kitapları bulabileceğiniz ve okuyucular için ekonomik bir maliyet olmadan kitap indirme imkanı sunan e-kitap sitelerini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Free-eBooks

Free-eBooks, ücretsiz e-kitap indirmeleri, e-kitap kaynakları ve e-kitap yazarları için çevrimiçi bir kaynaktır. Ücretsiz e-kitapların yanı sıra, ücretsiz dergiler de indirebilir veya kendi e-kitabınızı gönderebilirsiniz. Kitaplıklarına erişmek için Free-EBooks.Net üyesi olmanız gerekir. Kayıt ücretsizdir.

ManyBooks

ManyBooks, PDA, iPod veya eBook Okuyucunuz için ücretsiz e-kitaplar sağlar. Ziyaretçiler için en popüler başlıklar, öneriler veya son incelemeler aracılığıyla rastgele bir e-kitaba göz atabilirsiniz. Burada 21.282 e-Kitap var ve hepsi ücretsiz!

PDF Drive

PDF Drive, ücretsiz e-kitapları tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz ücretsiz bir e-kitap sitesidir. Sitedeki tüm e-kitaplar ücretsiz olarak indirilebilir. Birçok PDF kaynak elde edebilirsiniz.

Open Library

Open Library, açık ve düzenlenebilir bir kitaplık kataloğu olan, kar amacı gütmeyen bir İnternet Arşividir.

FreeComputerBooks

FreeComputerBooks, ücretsiz çevrimiçi Bilgisayar, Programlama, Matematik, Teknik Kitaplar, Ders Notları ve Öğreticilerden oluşan geniş bir koleksiyondan oluşur. Konulara göre, 12 üst düzey kategoriye ve 150’den fazla alt kategoriye göre çok iyi sınıflandırılmıştır.

FreeTechBooks

FreeTechBooks, tümü yasal olarak ve İnternet üzerinden ücretsiz olarak bulunabilen ücretsiz çevrimiçi bilgisayar bilimleri, mühendislik ve programlama kitapları, ders kitapları ve ders notlarını listeler. FreeTechBooks boyunca, e-kitap, metin, belge, monogram veya notlar gibi bir kitaba atıfta bulunmak için başka terimler kullanılır.

Google eBookstore

Google e-Kitap Mağazası, yüzlerce klasik ve çağdaş en çok satanlar içeren büyük koleksiyondaki ücretsiz kitaplara erişim seçeneğine sahiptir.

Wikibooks

Wikibooks, herkesin düzenleyebileceği ücretsiz bir eğitim kitapları kütüphanesi oluşturmak için bir Wikimedia topluluğudur.

Project Gutenberg

Project Gutenberg‘de ücretsiz e-kitaplar bulabilirsiniz.

Amazon Free Kindle Books

Amazon Free Kindle Books, indirebileceğiniz en iyi ücretsiz kitapları sunar.

iTunes Kitap Mağazası

Apple cihazlarından ulaşılabilen iTunes kitap mağazasında ücretli kitapların yanı sıra çok sayıda ücretsiz kitap indirilebilir.

Internet Archive

Internet Archive, 15.000.000’den fazla ücretsiz indirilebilir kitap ve metin sunar. Ayrıca, küresel topluluğumuzu fiziksel öğelere katkıda bulunmaya ve dijital materyalleri doğrudan Internet Archive yüklemeye teşvik ediyorlar.

Adobe Free eBooks

Adobe’nin Ücretsiz e-Kitaplar alanında, kişisel bilgisayarınızda veya okuma aygıtınızda elektronik kitap indirebilir, kilidini açabilir ve okuyabilirsiniz.

Alive & Free

Alive & Free‘de yazarların son kitaplarından bazılarının bağlantılarının bulunduğu kitapları bir sayfa ücretsiz olarak çevrimiçi olarak mevcuttur.

PDFbooks

PDFbooks, yaklaşık 4.700 indirilebilir e-kitap sunmaktadır.

Planet eBook

Planet eBook, ndirmek ve paylaşmak için ücretsiz klasik kitaplar içerir.

BookBoon

BookBoon, öğrenciler ve gezginler için PDF formatında ücretsiz e-kitaplar sağlar. Kayıt gerekmez.

FreeBookSpot

FreeBookSpot, istediğiniz yerde kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz e-Kitap sunar. Kurgu, Kurgusal Olmayan, Romantik, Bilim Kurgu, Kendi Kendine Yardım ve İş gibi en iyi kategorilerden bazılarını içerirler.

Kartal Belediyesi Sesli Kütüphane

Kartal Belediyesi Sesli Kütüphane, görme engelli çocuklar için sesli kütüphane hizmeti sunar. Kütüphanede yaklaşık 100 kitap bulunuyor. İlginç bir şekilde kütüphaneye erişmek için sağlık raporu ile üye olmak gerekiyor.

LibriVox

LibriVox, tüm dünyada sesli kitapların ücretsiz indirilmesini sağlayan bir platformdur.