İmamoğlu’nun taksi projesi UKOME’de ret edildi

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) İstanbul’daki taksilerin kalitesini arttırmak için getirdiği 6.000 yeni taksi plakası ile ilgili teklifi, UKOME’de yapılan toplantıda yine ret edildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun müjdesini verdiği 3 vardiyalı çalışan, tek tip kıyafetli belediye taksisi ile ilgili teklif, kısa bir süre önce çıkarılan kanun ile UKOME’de çoğunluğu eline alan bürokratlardan oluşan UKOME üyeleri tarafından ret edildi.

İstanbul Kongre Merkezi gerçekleştirilen UKOME toplantısında yine İstanbulluyu üzen karar çıktı. UBER’in kapatılmasından sonra seyehat kalitesi iyice düşen ve rakipsiz kalan eski taksi sisteminin yanında CHP’li İBB’nin İstanbul’da rekabeti ve seyahat kalitesini arttıracak 6 bin yeni taksi teklifi, UKOME’de ret edidli. Şubat ayında İBB UKOME’de çoğunluk İBB’den alınarak bürokratlara geçmişti.

Teklifte 5.000 yeni taksi, 750 minibüs ve 250 taksi dolmuş plakası yer alıyor. İBB’nin yeni taksi plakası teklifi UKOME’de kabul edilmedi. Teklifin ret edilmesinin ardından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kararın talimatlarla verildiğini söyledi.

İmamoğlu paylaşımında, “İstanbul’un talebi olan yeni taksi sistemi, talimatlarla verdirilen oylarla UKOME’de reddedildi. Bu ret kararı teklifin tekrar gelmesine mani değil. 16 milyon İstanbullu’ya ve binlerce taksi sürücüsü esnafımıza verdiğimiz sözün takipçisiyiz. Doğru, er geç karşılığını bulur.” dedi.