Ehliyet sınavı çıkmış sorular PDF

Çıkmış ehliyet sınavı sorularına ulaşabileceğiniz bu sayfada, geçmiş yıllarda MEB’in uyguladığı test sorularını, günümüze kadar olan süreçte sorulan soruları da içeren PDF’ler halinde edinebilirsiniz. Burada, daha önce çıkmış olan ehliyet sınav sorularını PDF olarak bulabilirsiniz.

Yazılı ehliyet sınavları, Türkiye’de motorlu taşıt ehliyeti almak isteyenlere direksiyon sınavına girmeden önce uygulanan sınavlardır. İşleri güncel tutmak için soruları 2010 yılından itibaren sunuyoruz. 2010 yılı ile günümüz arasında yapılan sınavların PDF’lerini aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz. Ayrıca tüm PDF’lerden şimdiye kadar çıkmış soruları görebilirsiniz.

Ehliyet sınavı tarihlere göre çıkmış sorular

2018 ehliyet sınav soruları

2017 ehliyet sınav soruları

2016 ehliyet sınav soruları

2015 ehliyet sınav soruları

2014 ehliyet sınav soruları

2013 ehliyet sınav soruları

2012 ehliyet sınav soruları

2011 ehliyet sınav soruları

2010 ehliyet sınav soruları

Ehliyet sınavı hakkında bilgiler

Eğer yukarıdaki sınavları tek seferde indirmek istiyorsanız, klasörü indirebilirsiniz. Ehliyet sınavından başarı ile geçmek için tüm bu soruları incelemenizde fayda var. 2020 yılı ve 2021 yılı ehliyet sınavları için her ayın 1-10’u arasında başvuru yapabilirsiniz. Sınavlar artık çevrimiçi olarak yapılıyor. E-testler benzer soruları içeriyor.

Bir sınava başvuru yaptırmadan önce bir sürücü kursuna kayıt yaptırmalısınız. Unutmayın, teorik sınavı geçemezseniz direksiyon sınavına da giremezsiniz. Teorik sınavlar Hafta içi veya Hafta sonu yapılıyor. Direksiyon sınavları ise sadece hafta sonları yapılıyor. Sınav tamamen dijital ortamda yapılmakta ve 1 saat içinde sonucunuzu öğrenip elektronik sınavdan sonra ortalama 2-3 hafta içinde direksiyon sınavına girebiliyorsunuz. Teorik sınav ücreti 90 TL iken, direksiyon sınav ücreti 120 TL’dir. Teorik sınav 45 dakika sürmektedir. Bu sınavda toplam 50 soru soruluyor ve en az 35 doğru cevap vermek gerekiyor. Yanlışlar doğru cevaplara etki etmiyor.