En iyi Android TV Box 2024

Yerleşik Android TV’ler akıllı TV segmentine ağırlığını koyarken, Android TV Box’lar yavaş yavaş pazarda kendilerine yer açtı. Halen eski TV setlerine sahip olanlar için, Android TV Kutuları sıkıcı TV’lerini minimum maliyetle akıllı TV’ye dönüştürebilir.

Kişiselleştirilmiş bir kullanıcı ara yüzü, Play Store aracılığıyla binlerce uygulamaya erişim ve Google asistan desteği elde edersiniz. Daha ne isteyebilirsiniz ki? Öyleyse, TV’niz için bir Android Kutusu satın almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. İşte satın alabileceğiniz en iyi 5 Android TV Kutusu.

Burada, satın alabileceğiniz en iyi 5 Android TV Kutusundan bahsettik. Listeyi seçmeden önce fiyatları, yeni özellikleri ve güvenilirliği göz önünde bulundurduk. Bu yüzden aşağıdaki listeye gidin ve ilgili cihaza gitmek için bağlantıya tıklayın.

1. Google TV ile Chromecast

Google TV’li Chromecast, şüphesiz piyasadaki en iyi Android TV Kutularından biridir. Cihazları yayınlayan önceki Chromecast’lerin aksine, Google bu yıl Chromecast’i Android TV platformuna dayanan Google TV adlı yepyeni bir kullanıcı ara yüzüyle yükledi. Ayrıca, Google TV kullanıcı ara yüzünde gezinmek, aramak ve yeni içerik keşfetmek için bir uzaktan kumanda alırsınız. TV’nizde içerik akışı yapmak için akıllı telefonunuzu kullanmanıza gerek yok.

Spesifikasyonlara gelince, bir Amlogic SoC (4 x 1.9GHz Cortez A55 çekirdeği) ve Mali GPU içeriyor. Ayrıca 2GB RAM ve 8GB depolama alanı elde edersiniz, bunlardan yalnızca 4,4 GB kullanıcı tarafından kullanılabilir. Teknik özellikler cephesinde, güçlü bir Android TV Kutusu gibi görünmüyor, ancak emin olun, kişiselleştirilmiş önerileri ve akıllı özellikleriyle Google TV’de harika bir deneyim yaşayacaksınız.

en-iyi-5-android-tv-box-1

Unutmamak gerekir ki, Google TV’li Chromecast, 4K HDR içeriğini sorunsuz oynatabilir ve ayrı bir Canlı spor bölümüne de sahiptir. Dolayısıyla, uygun fiyatlı ve klasik Google tarzında yeni bir tasarıma sahip bir 4K Android TV Kutusu istiyorsanız, Google TV’li Chromecast sizin için uygun bir seçimdir.

Google TV ile Chromecast’in şu anda yalnızca ABD’de kullanılabildiğini unutmayın. Ancak, Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada veya Avrupa’da akrabalarınız varsa, hemen şimdi ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca cihaz 2021’de daha fazla bölgeye gelecek.

2. NVIDIA SHIELD TV

en-iyi-5-android-tv-box-2

Oyun oynamak ve daha büyük bir ekranda yüksek çözünürlüklü içerik oynatmak için güçlü bir Android TV Kutusu arayan biriyseniz, Nvidia Shield TV satın alabileceğiniz en iyi cihazdır. Nvidia’nın iki teklifi var: Shield TV ve Shield TV Pro. Shield TV’nin 2GB RAM ve 8GB depolama (microSD kart desteği ile) sunması dışında, Pro varyantı 3GB RAM ve 16GB depolama sunar.

Bunun dışında, Shield TV, daha büyük bir ekrana milyonlarca pikseli itmek için Nvidia’nın dahili Tegra X1+ işlemcisine ve 256 çekirdekli Nvidia GPU’ya sahiptir. Dahası, 4K HDR Ready, Dolby Vision HDR ve HDR10’u destekler, Dolby Audio ve DTS-X surround ses ile birlikte gelir ve daha fazlası.

Bazı insanlar bundan hoşlanmayabilir, ancak Nvidia Shield TV, AI algoritmasını kullanarak HD ve FHD içeriğinin 4K@30FPS’ye yükseltilmesini de destekler. Bunun yanı sıra, herhangi bir kare düşmesi olmadan 60FPS’de 4K HDR içeriği oluşturabilir. Ayrıca, arkadan aydınlatmalı bir uzaktan kumanda, hem Google Assistant hem de Alexa, Bluetooth 5.0 ve daha fazlası için destek alırsınız. Tüm noktalar göz önüne alındığında, en iyi Android TV deneyimine sahip olmak istiyorsanız hiçbir şeyin Nvidia Shield TV’yi geçemeyeceği açıktır.

3. Xiaomi Mi Kutusu S / Mi TV Stick

en-iyi-5-android-tv-box-3

Mi Box S ve Mi TV Stick, Xiaomi’nin ABD, Türkiye ve diğer birçok pazarda sunduğu iki Android Box teklifidir. Açıkçası, her iki akıllı TV kutusu da iyi dahili özelliklere sahip ve temiz bir Android TV işletim sistemi ile birlikte geliyor. Mi Box S ile 4K HDR oynatma, yerleşik Chromecast ve Google Asistan desteği alırsınız.

İçinde A53 tabanlı bir işlemciye sahip 2GB RAM ve 8GB depolama alanı var. Mi Box S, Dolby+ DTS Audio ile birlikte geldiği için birinci sınıf bir ses deneyimi de elde edersiniz. Genel olarak, Xiaomi Mi Box S iyi bir Android TV Kutusu ve Chromecast ile Google TV sizin için kesmiyorsa bir göz atabilirsiniz.

Uygun fiyatlı bir Android TV Kutusu arıyorsanız, Mi TV Stick’e gidersiniz. Android 9.0 ile kutudan çıkar ve yalnızca 1080p’ye kadar çözünürlüğü destekler, 4K desteklemez. Mi TV Stick, 1GB RAM, 8GB dahili depolama, A53 tabanlı işlemci ve Mali GPU’ya sahiptir. Özetle, Mi TV Stick, eski TV setlerini akıllı bir TV’ye dönüştürebilecek ucuz bir cihaz arayanlar için en iyi Android TV kutusudur.

4. Fire TV Stick 4K

en-iyi-5-android-tv-box-4

Birçoğu farkında değil, ancak Fire TV Stick aslında Android TV işletim sistemini kaputun altında çalıştırıyor. Android açık kaynaklı bir proje olduğundan, Amazon kaynak kodunu aldı ve her Google hizmetini bir Amazon hizmetiyle değiştirdi. Örneğin, Google Assistant, Alexa ile değiştirilir, Play Store, Amazon Store ile değiştirilir vb. Temel olarak, sonunda elde ettiğiniz şey, işletim sisteminin üstünde bir Amazon hizmetleri ve uygulamaları katmanına sahip bir Android TV Kutusu.

APK dosyalarını Fire TV Stick 4K’nize bile yükleyebilirsiniz. Bahsetmiyorum bile, Android TV Box’ta olduğu gibi çok çeşitli uygulamalara erişiminiz var. Basitçe söylemek gerekirse, uzmanlığa sahipseniz, Fire TV Stick 4K satın alabilir ve stok Android TV Kutusu gibi görünmesini sağlamak için uygulamaları ve arka plan hizmetlerini sideload edebilirsiniz.

Spesifikasyonlara gelince, 1.5GB RAM ve 8GB depolama alanına sahip dört çekirdekli 1.7GHz CPU’ya sahiptir. Bunun dışında Dolby Vision, HDR ve HDR 10+ desteği ile 4K oynatma elde edin. Basitçe söylemek gerekirse, Fire TV Stick 4K, daha iyi iç özelliklere sahip sağlam bir Android TV Kutusudur ve kesinlikle bir şans verebilirsiniz.

5. TiVo Stream 4K

en-iyi-5-android-tv-box-5

Stream 4K, 4K akışını destekleyen ve uygun bir fiyata gelen TV için son Android Kutumuzdur. Dört çekirdekli bir işlemci, 2 GB RAM ve 8 GB dahili depolama içerir. En iyi yanı, 40 doların altında bile Dolby Vision, Dolby Atmos ve HDR oynatma elde etmenizdir. Bahsetmiyorum bile, Google Play Store için desteğiniz var, böylece çok çeşitli popüler uygulamalara erişebilir ve TV’nize yükleyebilirsiniz.

TiVo Stream 4K ayrıca yerleşik Chromecast teknolojisi ile birlikte gelir, böylece akıllı telefon ekranınızı TV’nize kolayca aktarabilirsiniz. Ve geleneksel büyük tuş takımı uzaktan kumandalarına benzer bir uzaktan kumanda sunar. Uzaktan kumandada özel bir Google Asistan düğmesi ve tam bir sayısal tuş takımı elde edersiniz. Sonuç olarak, kısıtlı bir bütçeniz varsa ve Dolby avantajlarıyla birlikte gelen 4K özellikli bir Android TV Kutusu istiyorsanız, TiVo Stream 4K en iyi seçeneğinizdir.