Signal iletiler denetleniyor ne demek

Signal mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’a benzer özelliklere sahip olmakla birlikte, çok daha fazla güvenlik ve gizlilikle donatılmıştır. En ilginç olanlardan biri, mesajların alındığına ve okunduğuna dair onaylardır.

Bildiğiniz gibi, WhatsApp’ta teslimat ve okuma türüne bağlı olarak bir veya iki gri veya mavi tik ile gösterilen ileti denetleme sistemi mevcuttur. Bir gri gösterildiğinde, mesaj sunucuya gönderilmiştir, iki gri, alıcıya teslim edildiğini ve iki mavi, alıcı tarafından okunduğunu gösterir.

Signal’in benzer bir sistemi var, ancak bu renklerin kontrolleri yerine beyaz veya gri olabilen diğer yuvarlak olanlar gösteriliyor. İki hedef gördüğümüzde mesaj iletilmiştir. Ve iki gri çek olduğunda, okunduğu anlamına gelir. Signal iletiler denetleniyor ne demek diye merak ediyorsanız, amacı tam olarak mesajlarınızın iletilip iletilmediği ile ilgili bir denetlemedir.

Signal okundu bilgileri nasıl etkinleştirilir?

Signal’de bu basit bir şeydir ve aslında varsayılan olarak etkin olmaları gerekir. Ama değilse, yapmanız gereken tek şey şudur:

  1. Sinyal ayarlarına gidin.
  2. “Gizlilik” üzerine tıklayın
  3. “Bildirimleri Oku”yu seçin

Bu sonuncusu, kaydırıcıya basarak etkinleştirilmesi gereken işlevdir. Bunu yaptıktan sonra, teslim edildiğine ve okunduğuna dair bu delillerin mesajları gönderirken nasıl göründüğünü göreceğiz. Şimdi, bir mesajı ne zaman okuduğumuzu bilmelerini engellemek istiyorsak, tam tersi yolu izlememiz ve bunların artık görüntülenmemesi için bu işlevi devre dışı bırakmamız gerekiyor.

Gördüğünüz gibi, WhatsApp’ta olduğu gibi, mesajların her iki yönde de okunup okunmadığını da kontrol edebileceksiniz. Facebook uygulamasında olduğu gibi, bu işlevi devre dışı bırakırsak, başkalarına mesaj gönderdiğimizde makbuzları göremeyeceğiz.