En iyi bağımsız oyunlar 2024

En iyi bağımsız oyunlar, büyük bütçeli AAA benzerleri oyunlar kadar eğlenceli olabilir. Piyasadaki en popüler oyunlarla aynı türden yüksek profilli lansman veya prodüksiyon düzeyine sahip olmasalar da, bu bağımsız indie oyunlar da harika AAA oyunları kadar derinliğe sahip olabilirler. PC’deki en iyi bağımsız oyunlara karar vermek, acı verici bir dışlama içeren bir görevdir. On yıl önce dijital dağıtımın tetiklediği büyük indie patlaması, daha çok bir Big Bang’e dönüştü ve küçük ekip gelişimini şimdi basit sınıflandırmaya meydan okuyan çok sayıda yöne ateşledi. Tam hacim göz korkutucu, bu yüzden en iyi bağımsız oyun listemizi derlerken seçebileceğimiz çok şey var. Belki çok fazla.

Daha da iyisi, en iyi bağımsız oyunlar, büyük gişe rekorları kıran oyunlarda genellikle bulamayacağınız farklı bir perspektif veya bir oyun türü sunabilir. Bunun nedeni, AAA oyunlarının yapamayacağı şekilde denemekte özgür olmalarıdır. Harika bir hikayeye, görsellere ve özellikle de oynanışa sahip bir oyun ortaya çıkarmak için büyük bir şirkete sahip olmanız gerekmediğinin mükemmel örnekleridir. Neredeyse ortak bir yanları yok ama sağlıklı dozda kendine haslık ve Steam’i büyülemeye değer kılan fikirler.

Bağımsız indie oyunlar, bulmaca oyunlarından anlatı harikalarına, pixelart oyunlarına ve en muhteşem, grafiksel olarak ayrıntılı mücevherlere kadar her şeye sahiptir. Her birini tek tek oynamak isteyeceksiniz. Öyleyse bu oyunlara bir göz atın ve yapabiliyorsanız, onları gerçekten sürükleyici bir deneyim için oyun bilgisayarlarınızda deneyimleyin.

Lost Ember

İlk bakışta Lost Ember, keşfettikçe etrafta zıplayan bir kurtun kontrolünü ele geçirdiğiniz yüksek oktanlı bir platform gibi görünebilir, ancak görünüm aldatıcı olabilir. Bunun yerine, Lost Ember koşabileceğiniz, uçabileceğiniz ve yüzebileceğiniz görkemli, hikaye odaklı bir olaydır.

Ölemezsiniz ve işiniz sadece sürükleyici bir hikayeyi keşfetmek ve ortaya çıkarmaktır. Daha sonra elde edeceğimiz hafif bulmacalar ve koleksiyonlar da var. Balıklar, ördekler ve wombatlar da dahil olmak üzere diğer hayvanların biçimini değiştirip kontrol edebileceğiniz için işler daha da ilginçleşiyor.

Little Big Workshop

Tüm iyi fikirlerin bir yerden başlaması gerekiyor. Belki küçük bir kulübede, babanızın garajında veya çalışma masanızda. İş dünyasının başlangıç noktası genellikle mütevazi başlangıçlardan, güvenilir bir kadrodan ve kitlelerin satın almak isteyeceği kalite ve değerde bir şeyler yaratma hayalidir. Kendi fabrikanızı kurmanız ve iş dünyasını çarpacak ürünü çıkarmanızla görevli bir oyun olan Little Big Workshop’un ana fikrini oluşturur.

Blair Witch

1996’da. Burkittsville, Maryland yakınlarındaki Black Hills Ormanı’nda genç bir çocuk kayboluyor. Sorunlu geçmişi olan eski bir polis memuru Ellis olarak aramaya katılıyorsunuz. Sıradan bir soruşturma olarak başlayan şey, korkularınızla ve ormanları rahatsız eden gizemli bir kuvvet olan Blair Cadı ile yüzleşirken sonsuz bir kabusa dönüşüyor…

Blair Witch, Blair Witch’in sinemasal üslubuna dayanan, birinci şahıs, hikaye odaklı psikolojik korku oyunudur. Eleştirmenlerce beğenilen Korku Katmanları’nın arkasındaki yaratıcı akıllardan, Blair Witch’in sinemasal ilhamından esinlenilmiş orijinal bir hikayede korkunun akıldan çıkabileceği bedeli ilk elden deneyimleyin.

Project Winter

Project Winter, arkadaşlarını arkadan hançerlemek için mükemmel bir oyun. Project Winter, sosyal aldatma ve hayatta kalmaya odaklanan 8 kişilik çok oyunculu bir oyundur. İletişim ve takım çalışması, kurtulanların kaçış hedefi için esastır. Kaynakları toplayıp, yapıları tamir ederek vahşi doğada hayatta kalmaya çalışırsınız.

Tasarım zorluğuna rağmen eğlenceli bir fikir oluşturmuşlar. Project Winter birden fazla iletişim yolu sunar: yakınlığa dayalı sesli sohbet, özel sesli sohbet, radyo kanalları, yazılı sohbet ve ifadeler.

Hayatta kalanlar arasında, tanımlanamayan hainler gizleniyor. Hainler birbirlerini tanınıyor ama kurtulanlar onları tanımıyor. Amaçları hayatta kalanlara tespit edilmeden ve öldürülmeden kaçmalarını engellemektir. Kurtulanlar birlikte çalışmadıkça kaçamazlar. Kendi başına dolaşan oyuncular elementlerden kurtulmakta zorluk çekecek, düşmanca vahşi hayata kurban düşebilir veya hainler için kolay hedefler haline gelebilir.

Space Engineers

Space Engineers, uzayda ve gezegenlerde mühendislik, inşaat, keşif ve hayatta kalma hakkında bir sandbox oyundur. Oyuncular uzay gemileri, uzay istasyonları, çeşitli boyut ve kullanımlardaki gezegen karkolları inşa eder, pilot gemiler ve gezegenleri keşfetmek ve hayatta kalmak için kaynakları toplamak için uzayda yolculuk yaparlar.

Oyun, bir dizi başlangıç senaryosu, çevrimdışı ve çevrimiçi oyun ile iki oyun modu sunar. Bunlar, yaratıcı ve hayatta kalma şeklindedir. Hayatta kalmayı seçerseniz, yiyecek veya su için endişelenmenize gerek kalmayacak, ancak bir şeyler oluşturmak için kaynakları toplarken sağlığı yönetmek, güç, oksijen ve jetpack yakıtı kullanmak zorunda kalacaksınız. Yaratıcı mod bu kısıtlamaları ortadan kaldırır, ancak araçlar ve diğer yapılar hala tahrip olabilir.

Oyun başlangıçta 2013 yılında erken erişim olarak piyasaya sürüldü, 2019’da erken erişimden çıkarak tam sürüm olarak sunulmaya başlandı. Genel olarak, Space Engineers bazı ilginç ve benzersiz özelliklere sahip eğlenceli bir sandbox alandır. Karmaşıklığı bazılarına zor gelebilir, ancak sabrı ve yaratıcılığı neredeyse sonsuz bir fırsatla ödüllendiren karmaşık inşaat sistemlerini seviyorsanız, bu oyunu size tavsiye ederim.

Eco

Eco, oyuncuların medeniyet inşa etmek ve felaketleri önlemek için bir araya geldiği, tamamen simüle edilmiş vahşi doğadaki kaynakları kullanarak hayatta kaldığı, voksel tabanlı sandbox oyundur.

Oyunda temel amaç, toplumun ilerleyişini vahşi doğanın sağlığı ile dengelemek ve ekosistemi daha modern teknolojinin de desteğiyle felaketleri engellemek amacıyla sürdürmektir.

Oyunda inşa edilen medeniyet için kullanılan kaynaklar sonludur ve bu nedenle haritada bulunan sayısız bitki ve hayvan türünün ömrünü etkiler. Bu durum tıpkı gerçek dünyadaki gibidir.

Oyuncular çevreyi korumak için el birliği yapması gerekiyor. Bunun için yeni yasalar önerilebilir, tartışılabilir ve oy kullanılabilir. Bu yasalar ihlal edilirse, oyuncu bir suçlu olarak etiketlenir ve diğer oyuncular tarafından cezalandırılabilir.

Turmoil

Turmoil, Kuzey Amerika’daki 19. yüzyılda geçen petrol mücadelesinden ilham alan bir simülasyon oyunudur. Başarılı bir petrol girişimcisi olmak için girdiğiniz yolda zamanın hızla akmasının ve rekabetinin tadını çıkarın. Kazıp petrol satarak para kazandıkça kasaba da seninle birlikte büyüyecek.

Kasaba müzayedesinde arazi kiralayın ve petrol arayın. Bir teçhizat kurun, verimli bir boru ağı oluşturun ve silolarda depolamak için petrolü toplayın. Kârı en üst düzeye çıkarmak için yağı en iyi zamanda satmalısınız. Daha sonra, kaya, gaz ve buzla başa çıkabilmek için şehirdeki temel yenilikleri satın alın.

Hell Let Loose

Hell Let Loose, piyadeler, tanklar, toplar ve ilerleyen cephelerle 100 oyunculu açık savaş deneyimi sunan, İkinci Dünya Savaşında geçen gerçekçi, birinci şahıs nişancı oyunudur. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor olan benzersiz kaynak tabanlı stratejik meta oyun temellidir. İkinci Dünya Savaşını böylesi bir ölçekte daha önce oynamadınız.

2. Dünya Savaşını hiç böyle oynamamıştınız… muharebe meydanında hüküm süren ağır tanklar, cepheleri besleyen zorunlu tedarik hatları ve çeşitli silahları birleştiren devasa çatışmalar. Hell Let Loose sizi savaşın karmaşasına sokarken derin oyuncu kontrollü araçlar, dinamik ve değişen ön cephe ve savaşın akışını kontrol eden birlik odaklı oynanış sunar.

XERA: Survival

Yıl 2022. XERA şirketi tarafından yasaklanan ve imha edilmeyi beklerken kaçan bir prototip savaş robotunun getirdiği yıkım dünyayı kasıp kavuruyor. Ülke kaynakları üzerinde bir savaş cereyan eder.

Dünyanın her tarafından ordular, paralı askerler ve savaşçılar XERA’nın yerleşkesinden geriye kalanları araştırır. Ormanın her iki tarafına birer üs kurulur. Her iki üs arasında herhangi bir anlaşma olmaz. Üslerden biri için söz konusu olan tek şey insan ırkının geleceğidir; diğeri içinse her şey para içindir.

XERA: Survival, 25 Mayıs 2019’da erken erişim olarak hayatta kalma oyunu hayranlarına sunuldu. 2022’de geçen çok oyunculu oyunda, aksiyon odaklı bir serüvene dalıyorsunuz.

Pathway

Küresel bir kargaşa döneminde, Nazi etkisi Avrupa ve Orta Doğu’da kaçınılmaz olarak yayılıyor. Söylentiler gizli kazılar, gizemli eserler ve hatta korkunç gizli ritüellerin tuhaf fısıltıları ve masalları ile doludur …

Çölde yolculuk etmek için cesur maceracılardan oluşan bir ekip kurmak size kalmış. Nazi güçlerinin eline geçmeden önce gizli hazinelerini ve sırlarını keşfetmek için Kuzey Afrika’daki sığınakları ve tapınakları keşfedin.

Pathway, oyunculara 20. yüzyılın başlarında, hızlı ve eğlenceli bir ekip çatışması sağlamak için tasarlanmış sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Çabucak siper için koş, düşmanları kuşat ve ekibin özel yeteneklerini kullanarak savaşın geleceğini lehine çevir!

Planet Nomads

Planet Nomads blok tarzı inşa aracılığıyla yabancı gezegenlerde hayatta kalmaya dayalı bir tek oyunculu bilim-kurgu sandbox oyunudur. Garip bir şekilde büyüleyici bir gezegende kaza geçiren yalnız bir astronot bilimcisisin. Zekanızı bir arada tutmak ve gıda, su ve inşaat malzemesi içeren temel hayatta kalma ihtiyaçlarınızı karşılamak; bu dağınık durumdan bir çıkış yolu bulmaya doğru en iyi yoldur.

Planet Nomads, gerçek bir hayatta kalan gibi hissetmeniz için inşa, hayatta kalma ve keşifleri bir araya getirerek benzersiz bir oyun deneyimi sunar.

MORDHAU

MORDHAU bir ortaçağ birinci ve üçüncü şahıs çok oyunculu slasher oyunudur. Acımasız ve tatmin edici bir yakın dövüş deneyimini yaşayacağınız, kurgusal, ancak gerçekçi bir dünyada paralı asker olarak 64 oyuncuya kadar kalabalık bir savaş alanına girin.

Breathedge

Derin uzayın derinliklerinde hayatta kalmaya çalışan, basit ihtiyaçları olan basit bir adamın hayatını tecrübe edin. Keşfedin, inşa edin, cesetleri tekmeleyin ve her şeyi bir tavukla dürtün.

Breathedge, ironik bir uzay ortamında hayatta kalma macera oyunudur. Oyunda, büyükbabasının küllerini galaktik bir cenazeye taşıyan ve kendisini evrensel bir komplonun ortasında bulan basit bir adamın rolünü üstleniyorsunuz.

Mini Metro

Mini Metro’da hızlı büyüyen bir şehir için metro altyapısı tasarlama işini üstlenirsiniz. Şehriniz üç istasyonla başlar. Bu istasyonları metro hattıyla birleştirmek için aralarına hatlar çizin. Yolcular şehirde olabildiğince hızlı hareket edebilmek için sizin hatlarınızda yolculuk ederler. Her istasyonun belirli bir yolcu bekletme kapasitesi olduğundan metro hatlarınız gecikmeleri önlemek için iyi bir şekilde tasarlanmalıdır.

Şehriniz büyüyecektir. Daha fazla istasyon açılacak ve yolcular daha hızlı istasyonlarınızı dolduracaktır. Metro ağınıza talep giderek büyüyecek. Verimliliği en üst düzeye çıkarabilmek için sürekli olarak hatlarınızı tekrar tasarlayacaksınız. Her hafta kazanacağınız kaynaklar size çok yardımcı olacak – akıllı şekilde kullanıldıkları takdirde.

Kaçınılmaz şekilde metro ağınız yetersiz kalacaktır. İstasyonlar çok hızlı açılacak. Yolcular platformları dolduracak. Şehri ne kadar ayakta tutabileceğiniz size kalmış.

State of Mind

State of Mind ütopyacı ve distopyacı yaklaşır ve trans hümanizmi tartışır. Bu şekilde yazıldığında her şey biraz iddialı geliyor, ancak tartışılan hikaye ve temalar inanılmaz derecede derin ve iyi hazırlanmış bir hikaye ve harika seslendirmeler içeriyor. Kıskançlık, terk ve ayrılık konularını gündeme getiren bir ilişkinin çöküşünü görüyoruz ve düşünce için biraz daha malzeme ekliyoruz.

Kısacası amaç, ana karakterin ailesine ne olduğunu bulmaktır; teröristlerin makine akışını durdurmaya çalıştığı bir dünyada bir araba kazasından önce ve sonra olanları bir araya getirmek. Yine de çok şey söyledik, bu yüzden hikaye hakkında çok fazla konuşmayacağız.

Rebel Inc: Escalation

Rebel Inc., Ndemic Creations’ın geliştirdiği bir oyundur. Aynı şirket Plague Inc. oyununun da geliştiricisidir. Rebel Inc., savaş kazanıldığında ve askerler eve döndükten sonra ne olur? sorusuna cevap arar. Bu amaçla, bir savaşın sonrasında bölgeyi stabilize etmesi gereken küçük bir bölgenin valisi olarak göreve başlarsınız.

Üstteki zamanınız boyunca, bölgeyi stabilize etmeniz gerekir ve sadece söndürülmeyi bekleyen bir alay ateşi var. Herkesin akan su ve aşılara erişmesini sağlamak gibi sıradan şeylerden, ileri askeri teknoloji ile şiddetli ayaklanmaları bastırmaya kadar, bir ülkeyi savaşla tahrip edildikten sonra bir araya getirmek hiç kolay değildir.

Mist Survival

Oyuncular virüs salgına karşı bağışıklık kazanacaklar ve yiyecekleri biriktirerek, barınak bularak ve kendilerini vahşi hayattan, haydutlardan ve virüsten koruyarak bu durumdan kurtulmalılar. Oyuncular ayrıca diğer hayatta kalanlara yardım edebilir ve hayatta kalanların kampınıza katılmasını sağlayabilir.

Oyuncular herhangi bir zamanda gerçekleşebilecek yoğun sisi deneyimleyeceklerdir. Yoğun sis ortamına, enfekte olmuş insanların av bulmaya gelmesi gibi bazı olaylar eşlik eder.

Enfekte ve mutasyona uğramış insanlar, gece veya güneş ışığı olmadığında dışarıya çıkabilecekler, bu da sisli yerlerde sizi avlayabilecekleri anlamına geliyor.

Stick Fight: The Game

Çubuk Dövüşü, internetin altın çağından itibaren ikonik çubuk figürleriyle savaşılan fizik tabanlı bir çevrimiçi dövüş oyunudur.

Özellikler:

– Yerel veya Çevrimiçi Çok Oyunculuda 2 ila 4 OYUNCU (TEK OYUNCU MODU YOK) – Fizik Tabanlı Muharebe Sistemi – 100 Yüksek Etkileşimli Seviye – Seviye düzenleyici – 23.000’den fazla topluluk tarafından oluşturulan seviyeler – Bir sürü silah! – Totally Accurate Battle Simulator sistemi kullanarak Prosedürel Animasyonlar

Project Hospital

Aynı zamanda bir doktor, gözüpek bir mimar ve başarılı bir yönetici olun. Kendi hastanenizi tasarlayın, her ayrıntıyı düzenleyin veya önceden tanımlanmış modellerden birini kullanın ve doğrudan doktorun görevine geçin.

Farklı tıbbi şirketlerle ilginç tıbbi koşullara sahip hastalara erişmek, muayene, laboratuar testleri yapmak ve tanılama bulmacalarını çözmek için çeşitli ekipman kullanmak için sözleşme yapın. Hastalarını hastaneye yatır, ameliyat yap ve daha fazlasını yap!

Hastanenizi İnşa Edin: İster kendiniz yapın, isterseniz zamandan tasarruf etmek için çeşitli nesneler, malzemeler ve renklerden oluşan hazır bir koleksiyon kullanın ve birçok farklı yapıdan birini seçin.

Personeli Kontrol Edin: İşe alımdan uzmanlıklara, doktorlardan kapıcılara kadar herkesin iyi bir iş çıkardığından ve çalışmalarından memnun kalındığından emin olun. Oyun halihazırda Türkçe dil seçeneği ile geliyor.

Empires of the Undergrowth

“Kraliçeniz çürüyen bir kütüğün altına ev kurdu. Şişman ve savunmasız. Koloninin hayatta kalması için ilk yavrularının hızlı bir şekilde hareket etmesi gerekecek. Onların önceliği şimdi yiyecek bulmak ve etrafta oldukça çok yiyecek var, ama çalılıklarda diğer aç yaratıklar da var. İşçilerin uyanık olması gerekecek.”

Hızlı tempolu bir gerçek zamanlı strateji tarzında karınca kolonisi yönetimi oyunu. Oyuncu, yuva yapmak için yer altını kazar ve yiyecek depolamak ve yavru yetiştirmek için tüneller ve odalar kurar. Yüzeyde, karıncalar bölgelerini belirleyip oradan kaynakları topluyor, korkutucu eklembacaklıları eziyor ve diğer kolonilerle çatışıyor. Yuva tasarımı, ordu büyüklüğü, kompozisyon ve saldırı zamanlaması zafer kazanmanın anahtarıdır.

Görevler, çalılıkların altında olup biteni ve koloninin iç yüzünü akıllıca sunan, karıncaları inceleyen bir belgesel film yapımcısı perspektifinden öykülenmektedir. Erken erişimdeki birincil oyun modu olan Formicarium’da, düşmanların arzulanan özelliklerini özümsemek için çalışan, benzersiz bir DNA toplayıcı karıncaların yuvasına sahip oluyorsunuz. Bunları, bazen yuvanızda ve bazen diğer karınca türleriyle tek seferlik görevleri oynayarak yükseltebilirsiniz.

Pacify

Söylentiye göre o evin içinde bir kötülük bulunuyor. Ölmüş olan sevdikleriyle konuşmak için son bir şans sunan eski bir cenaze evi hakkında bir şey. Ayrıca ışıklar, kahkahalar, bir kız, kayıp insanlar vb ile ilgili bir şey… Herkesin iddia ettiği benzer şeyleri biliyorsun. Bir takım al ve mekanı kontrol et.

Az önce PAH Inc.’deki işi kabul ettiniz. Doğaüstü Olay Yardımcıları Anonim Şirketi, evet kulağa klişe geliyor, ama maaş harika. Asla gerçek bir tehlikede olmayacağınızı söylediler ve şu anda tonlarca işleri bulunuyor. İlk işiniz bazı eski perili evlerde. Evi satışa çıkarmak isteyen bir komisyoncu var, ancak kasabadaki herkes aracılığıyla evin içinde yaşayan kötülük söylentileri yayılıyor, komisyoncunun evin güvenli olduğuna dair bazı kanıtlara ihtiyacı var. Aslında sıvışmış gibi görünüyor. Her neyse, mekanı kontrol etmesi için PAH Inc.’yi tuttu. İsterseniz yalnız kontrol edebilirsiniz ama ben yanıma en az 3 arkadaş daha alırdım. Yeri kontrol et ve doğaüstü bir şey olursa PAH Inc.’a kanıt getirmeye çalış.

Tek oyunculu modda yalnız oynayın veya çok oyunculu modda 3 kişiye kadar arkadaşlarınızla birlikte oynayın. Çok oyunculu modda arkadaşlarınızla birlikte veya onlara karşı oynamayı seçebilirsiniz. Kızı Sakinleştirmek ile ilgili ipuçları için notları okuyun. Size yardımcı olmaları için yolunuzdaki anahtarları, oyuncak bebekleri, odunları ve kibritleri bulun ve kullanın. Kız sizi duyabilir ve görebilir. Görüş alanının dışında kalın ve mümkün olduğunca sessiz olun. Kazanmak için farklı stratejiler deneyin.

Totally Accurate Battle Simulator

Totally Accurate Battle Simulator, kaçık bir fizik tabanlı taktik oyunudur.

Çağlar boyunca doğru savaşı deneyimleyin, TABS en büyük tarih savaşlarımız hakkında daha önce hiç görülmemiş sezgiyi sağlamak için en güncel fizik tabanlı simülasyonu kullanır.

AO Tennis 2

AO Tennis 2 kendi topluluğu tarafından ve kendi topluluğu için geliştirilen tek tenis oyunu. Kendi oyuncularını, kortlarını ve efsanevi maçlarını yarat. Kariyer Modunda tenis dünyasının zirvesine tırmanmak için mücadele et.

Kapsamlı Akademi düzenleme aracını kullanarak kendi oyuncunu ve kortlarını yarat, istersen topluluk tarafından geliştirilen binlerce öğeden istediğini indir ve kullan. Rafael Nadal, Ash Barty, Angelique Kerber gibi ATP & WTA dünyalarının büyük isimlerine kafa tut.

Teklerde veya bir arkadaşınla birlikte çiftlerde dünya sıralamasının zirveleri için mücadele et. Bir numara olmak için adını, sponsorlarını ve performansını iyi yönet. Efsanevi maçlar oyna veya senaryo editörünü kullanarak yeni görev ve oyunlar oluştur.

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes, Gunfire Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için Perfect World Entertainment tarafından yayınlanan, aksiyon rol oynayan bir üçüncü şahıs nişancı video oyunudur. 20 Ağustos 2019’da yayınlandı.

Bataklıklar, çöller ve teknolojik olarak gelişmiş koridorlar aracılığıyla canavar paketleri ve elit düşmanları parçalamaktan oluşan Remnant: From The Ashes’ın ilerleme döngüsü gerçekten çekici. Yok olan Dünya’nın bir halinden başlayarak, fantastik ve fütüristik bir dünya haline getirmelisiniz.

Railway Emire

Gaming Minds Studios tarafından geliştirilen Railway Emire, 26 Ocak 2018 tarihinde Kalypso Media Digital tarafından Steam’de yayınlandı. Strateji, ekonomi ve yönetim türlerindeki oyun başarılı bir demir yolu simülasyonu olarak incelenmeyi hak ediyor.

Oyun gerçekten eğlenceli. Railway Empire, demiryolu oyunlarının karmaşıklıklarını sergilemek konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Oyunda ana işiniz, trenlerin en uygun yerlere gitmesini sağlamak, her senaryoyu bitirmek için gereken çoklu hedefleri kontrol etmektir.

Oyunda bölümler de akıllıca tasarlanmış ve 1860’larda Great Plains’in kolay hatlarını yöneteceğiniz açılış bölümüyle başlayıp East Coast’taki rakiplerinize karşı mücadele ederek demiryolu imparatorluğunuzu kurmanız için tasarlanmış. Bu durum daha sonra Civil War (İç Savaş) lojistiğine ve ardından Mississsippi Nehri üzerinde köprüler kurmaya ve sonunda Kıtalararası demiryolununun kesiştiği batı yarısına kayıyor. Amerika’nın batısındaki dağlarda tehlikeli bir güzergah. Railway Empire, buhar ve demire odaklanmasına rağmen, aynı zamanda ABD tarihinde doğa tarihin oynadığı ana rolü de hatırlatıyor.

Railway Empire’ın mevcut hali, ağlarınızı hedeflerinizden, teknoloji ağacından veya döneme özgü sınırlardan bağımsız olarak oluşturmanıza olanak tanıyan “Serbest Mod” adlı moda da sahip.

Railroad Corporation

19. yüzyılda Kuzey Amerika’da kendi demiryolu imparatorluğunuzu kurarak Altın Buhar Çağı’nın öncü ruhunu yeniden yaşayın. Yerleşimleri bir araya getirmek, ürünler üretmek ve ticaret yapmak ve yeni teknolojiler geliştirmek için rekabetin yanı sıra zamana karşı yarış.

Railroad Corporation’da amaç, malları teslim etmek için şehirler arasında tren yolları oluşturmak. Pistleri yerleştirmekten ve trenleri hedeflerine yönlendirmekten siz sorumlusunuz. Oyunun ilk aşamasında temel malları bir istasyona teslim etmenizi gerekiyor, daha sonra daha ileri mallar bile var ve daha sonra daha gelişmiş mallara dönüşüyor.

Esasında Railroad Corporation sizi trenleri yönetmeye zorlamaz. Sadece seyahat rotalarını yaratmanız gerekiyor ve sonra trenler, birbirlerine sıkıntı yaşamadan kendi başlarına hareket ediyorlar. Trenleri yönetmek yerine, Railroad Corporation şirketin iş tarafını yönetmeye çok daha fazla önem veriyor. Para kazanmak ve iflas etmekten kaçınmak için tren rotalarınızdan yararlanmanız gerekir.

Kenshi

Kenshi zor ve affı olmayan bir oyun. Oyun, büyük bir emeğin sonucu ortaya çıkmışa benziyor. Büyük ihtimalle bu oyunu ya çok beğenirsiniz, ya da nefret edersiniz. Lo-Fi Games tarafından geliştirilen Kenshi, 6 Aralık 2018’de Steam’de yayınlandı.

Kenshi, açık haritalı RPG tipi bir hayatta kalma oyunudur. Oynarken stres atabileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz bir oyundur. Oyuna başlarken bir karakter yarattıktan sonra, yarım çift pantolon ve hiçbir şey yapmadan saldırganları savuşturmak için hiçbir işe yaramayan paslı bir demir çubuk dışında tam bir hiçliğin ortasında tek başına bırakılacaksınız. Nereye gittiğiniz ve ne yapmaya çalışacağınız size kalmış.

Kenshi’nin devasa haritası boyunca keşfedilecek farklı biyomlar var, ancak haritanın %70’i çorak çöller ve kurak ovalar gibi görünüyor. Karada yaşamak, karlı bölgelere göre daha da zorlaşsa da, buna değer.

POSTAL 4: No Regerts

Steam Erken Erişim için duyurulan ve yayınlanan Postal 4: No Regerts ile seri bir adım daha ileriye taşınıyor.

Bu yeni oyun, Postal III’ün aksine Postal 2’den ilham aldığını hiçbir şekilde saklamıyor. Running With Scissors’ın kurucusu ve CEO’suna göre, Postal 4: No Regerts Early Access sürecine açıldı ve böylece önceki hatalar tekrar edilmedi.

Postal 4: No Regerts, ellerinden gelen her şeyin çalınmasından ve Edensin adlı kurgusal bir Arizona sınır kasabasına hapsolduktan sonra Postal Dude ve Champ’ın mücadelesini takip ediyor.

Craft The World

Craft The World, Dungeon Keeper, Terraria ve Dwarf Fortress’in karışımından oluşan benzersiz bir sandbox strateji oyunudur. Tehlikeli yaratıklarla dolu rastgele oluşturulmuş bir dünyayı keşfedin, bir cüce kalesi inşa edin, kaynakları toplayın ve ihtiyacınız olan tüm eşyaları, silahları ve zırhları yapın.

Belirli yerlerde kazma, düşman yaratıklara saldırma, evler ve diğer yapıları inşa etme komutları vererek cücelerin kabilesini kontrol ediyorsunuz. Cücelerinize yiyecek ve giyecekler sağlamanızın yanı sıra, dünyanın diğer yerlileri ile savaşırken sihir ile yardım etmeniz gerekecektir. Her oyun seviyesinde, gökten kaynayan yeraltı lavına kadar keşfedilecek birçok toprak katmanı vardır. Seviye rastgele doğal sınırlara sahip birer ada olarak üretilir: kenarlardaki okyanuslar, altındaki lav ve yukarıdaki gökyüzü. Diğer özellikler arasında gece gündüz ve değişen hava koşulları bulunur.

Oyunun bir özelliği de, üretim için yer alan tarifler kullanıcı dostu bir sisteme sahiptir. Başlangıçta temel araçlar ve eşyalar için tarifler bulup, uyuyacak ve yemek yiyebileceğiniz yerler içeren küçük bir ev inşa edersiniz. Daha sonra, kabilenin büyüklüğü artar ve dünyadaki diğer sakinlerin dikkatini çeker. Zaman zaman portaldan çok tehlikeli canavarlar çıkar. Bu nedenle, güçlü duvarları ve çok sayıda döşeme kapaklarını, hücreleri, ateş kulelerini ve gizli geçitleri olan güvenli bir liman inşa etmeyi ihmal etmeyin.

City Car Driving

City Car Driving, gerçek ortama mümkün olduğu kadar yakın değişik sürüş koşullarında, temel araba kullanma becerileri öğrenmeye yardımcı olacak gerçekçi sürüş simülatörüdür.

“Akıllı” trafik, trafik akımında araçların hareketini bire bir simüle eden, beklenmeyen yayalar ve aniden oluşan tehlikeli durumlar dikkati bırakmaya izin vermez ve gerçek yol koşulları atmosferi koruyacaktır. Yağmur ve sabah oluşan sisten gece buzlanması ve kar yağmasına kadar tam havadurumu ve çeşitli saatlerin yelpazesi, en olumsuz koşullarda araba kullanmaya hazırlanmada yardımcı olacaktır.

Trafik kurallarını uygulama kontrol sistemi ve eğitmen yardımı ile güncellemelerle listesi genişleyecek dünyanın çeşitli ülkelerde geçerli olan trafik kuralları alanında bilgilerinizi pekiştirirsiniz. Özel pistlerde hem temel sürüş alıştırma hem ekstrem sürüşü ve kaza durumları için hazırlanma gibi çeşitli alıştırmalar üzerinde çalışabilirsiniz.

My Time At Portia

Portia’nın büyüleyici kasabasında yeni bir hayata başla! Komisyonları yerine getirerek, ürünler yetiştirerek, hayvanlar büyüterek ve bu büyüleyici kıyamet sonrası bölgesinin eğlenceli sakinleriyle arkadaş olarak Pa’nın göz ardı edilen atölyesini eski haline getir!

Pa’nın eski el kitapçığı ve çalışma tezgahıyla toplamalı, kaynak çıkarmalı ve üretim yaparak Portia’daki en iyi atölye haline gelmelisin. Köylülerin kasabayı yeniden inşa etmesine ve onun derinliklerindeki sırları ortaya çıkarmasına yardım et. Ama hazırlan… Bu kolay olmayacak!

Portia kasabası, tanışacağın dost canlısı yeni yüzlerle dolu. Arkadaşlar edin, istekleri tamamla, hediye değiş tokuş et, biriyle çık ve romantizmi çiçeklendir! Studio Ghibli’nin büyüsünden esinlenen My Time at Portia, seni unutamayacağın güzelliklerle dolu bir harikalar dünyasına götürüyor. Portia’daki vaktini nasıl geçireceksin?

Snooker 19

Snooker dünyasının resmi oyunudur. Mark Selby, Ronnie O’Sullivan, Ding Junhui ve bu sporun efsaneleri Ken Doherty ve Jimmy White gibi dünyanın en iyi 128 oyuncusundan biri olarak tüm resmi lisanslı turnuvaları oyna.

TV tarzında sunum ve yorumlamayla, gerçek yaşam görünümleri ve gelişmiş yapay zekasıyla bu sporun yapılmış en özgün simülasyonu. Favori snooker oyuncunla rekorlar kırıp, tarih yaz veya Q-School akademiden tamamen yeni bir maceraya atıl. Canlı World Snooker takvimi ile gerçek zamanlı bağlantılı hızlı oyna çevrim içi eşleştirmeden, küresel çevrim içi turnuvalara kadar tam bir çevrimdışı ve çevrimiçi mod grubundan birini seç. Ayrıca, hem çevrim içi hem de çevrim dışı yarışmalar için tamamen özelleştirilmiş shoot-out, 6-red ve snooker maçları.

EVERSPACE

EVERSPACE, hızlı savaş, roguel ögeleri, harika görseller ve büyüleyici bir hikayeyi birleştirir. Sürprizlerle dolu, sürekli değişen, hoşça hazırlanmış bir evrende sizi zorlu bir yolculuğa çıkarıyor. Vuruş yap, kazan ve zafer yolunda ganimet elde et.

EVERSPACE, roguelike unsurları birinci sınıf görsellerle ve büyüleyici bir hikayeyle birleştiren, aksiyon odaklı, tek oyunculu bir uzay oyunudur. Her biri ilgi çekici kendilerine özgü bir bölüme sahip olan ilginç karakterlerle karşılaşarak varlığınızın bulmacasını birleştirirken becerileriniz, deneyiminiz ve doğaçlama yeteneğiniz sürekli olarak test edilecektir.

Her heyecan verici çalışmada, sayısız saatlerce heyecan verici bir oyun deneyimi yaşayacak ve bireysel, anlamlı anların yaşanması için sayısız fırsat yaratacak şekilde tamamen yeni durumlarla karşılaşacaksınız. Ne kadar yetenekli olursan ol, ölüm kaçınılmazdır, fakat aynı zamanda daha büyük bir yolculuğun başlangıcıdır.

Production Line: Car factory simulation

Production line, organizasyon ve girişimcilik yeteneklerinizi sınamaya yönelik, araba fabrikası yönetimi / simülasyon / tycoon oyunudur. En üst düzeyde optimize edilmiş, serbest akışlı otomobil üretim hattını kar ettirmek için hem rekabetle mücadele edin hem de hattınızı geliştirin.

Modern bir araba fabrikası verimlilik, süreç yönetimi ve akışın neredeyse mükemmel bir örneğidir. Hassas bir şekilde kontrol edilen büyük bir robot ordusu, mükemmel zamanlama ile milimetrelik mükemmel bir mühendislik ile harmanlanıyor. Bileşenler, taşıyıcı bantlar boyunca yılan gibi kıvrılır, duraklama, gecikme, karışıklık veya tıkanıklık olmadan ‘tam zamanında’ sipariş sistemine girer.

Uygulamada elbette o kadar basit değil. İlk fabrika tasarımınız kesinlikle kusursuz olmayacak ve kar elde etmeyeceksiniz. Sipariş üzerine yapılmış bir avuç otomobil de önemli bir aşamadır. Ama zamanla seri üretime geçmek ve dünyayla rekabet etmek harikadır.

Planlamaya ihtiyaç duyacağınız büyük şirketlerden pazar payı elde etmek, geleceğin teknolojisini değerlendirmek, sonuçta dikkatlice göz atmak ve her metrekareyi kullanan fabrika düzenini tasarlama yeteneği ve üretim maliyetlerini düşürmek önemlidir.

Üretim hattını anlamanın anahtarı, iş bölümü ve amaca yönelik makinelerin esasıdır. Başlangıçta, fabrikanız küçük olacak ve üretim hattınızdaki tek tek yuvalar büyük karmaşık işler (araç gövdesinin yerleştirilmesi gibi) gerçekleştirecektir. Daha iyi yöntemler araştırırken ve genişletmek için para kazandıkça, bu yuvaları yeni araçların akışının sorunsuz şekilde sağlayan daha küçük (ve daha hızlı) üretim alanlarına bölmeye devam edeceksiniz. Aynı zamanda, ürün tasarım araştırmacıları, otomobillerinizi otomatik farlar, hidrolik direksiyon, bluetooth telefon desteği ve ses tanıma gibi yeni teknolojilerle nasıl geliştirebileceğinizi araştırıyor olacaktır.

God’s Trigger

Bir Melek ve bir Şeytan, Cennete girip kıyameti durdurmak için bir araya geldiğinde, mermiler havada uçuşacak ve kan akacak. God’s Trigger (Tanrının Tetikçisi), vahşet ve şiddet ögelerini barındıran, eşli de oynanabilen, zorlu bir aksiyon oyunudur.

Tek başınıza ya da arkadaşınızla oynayın ve bir sürü silah, özel yetenek ve yakın dövüş seçenekleriyle düşmanlarınızı öldürün. İki saniyelik kararlar alın, mermilerden kurtulun ve oldukça stilize edilmiş, hızlı tempolu bir kan banyosunda vahşet uygulayın. Her karakter kendi benzersiz güçlerine sahiptir. Bir silah hazinesi ve özelleştirilebilir özel yeteneklerle, düşmanlarınızı istediğiniz gibi yok etmenin bir yolunu bulursunuz.

Birlikte çalışan iki kahraman, düşmanları iki kat daha hızlı öldürecek! Tek başına modda herhangi bir anda Harry ve Judy, Melek ve Şeytan arasında özgürce geçiş yapın ya da bir arkadaşınızı yanınıza alın ve daha da fazla kan dökmek için birlikte çalışın!

Rise of Industry

Endüstri’nin Yükselişi sizi 20. yüzyılın başındaki bir sanayicinin ayakkabılarına sokan stratejik bir tycoon oyunudur. Büyüyen imparatorluğunuzu, sürekli gelişen ve oyun tarzınıza uyum sağlayan canlı, nefes alan ve yöntemsel olarak oluşturulmuş bir dünyada kurun ve yönetin.

Gelişmekte olan bir girişimci olarak, fabrikalar kuracak, verimli ulaşım hatları inşa edecek, hammaddeleri taşıyacak, mamul mallar üretecek ve gelişecek ve gelişmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlayarak dünyanın gelişmekte olan şehirleriyle ticaret yapacaksınız.

Hem erişilebilirlik hem de derinlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Rise of Industry, türünün en deneyimli hayranlarını tatmin etmek için yeterli stratejik karmaşıklığa ve tekrarlanabilirliğe sahipken, anlaşılması kolay mekanik özellikleri yeni oyuncuların da onu sevmesini sağlıyor.