Pegasus ödeme hatası: Kredi kartı ödeme alındı çözümü

Pegasus’un internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden uçak bileti alırken ödeme yapmanıza rağmen biletiniz “ödeme hatası” denilerek size verilmezse, bir provizyon hatası ile karşı karşıyasınız demektir. Bazen Pegasus’tan kredi kartı ile ödeme yaparak bilet almak isteyenlerin bu tür bir ödeme hatası ile karşılaştıklarına dair kullanıcı geri bildirimleri bulunuyor.

Pegasus’tan kredi kartı ile ödeme yaparak uçak bileti almak istediğinizde bu tür bir hata ile karşılaştırsanız, yapmanız gerekenleri size açıklayacağız. Bu hata meydana gelirken kredi kartınızdan uçak biletinin ücreti alınmasına rağmen size uçak bileti verilmiyor. Bu yüzden hem bileti alamıyorsunuz, hem de sizden para kesilmiş oluyor. Bu durumda bilet size verilmediği için Pegasus’un size paranızı otomatik olarak ilk 24 saat ile 48 saatlik süre içinde iade etmesi gerekiyor.

48 saatin ardından size para iadesi gerçekleşmezse, endişelenmeniz gereken an o zaman başlıyor. Bu andan itibaren paranızı almak için beklememeniz gerekiyor ve hemen Pegasus’u aramalısınız. Pegasus’un normal müşteri hizmetleri, katma değer ödemelidir. Bu yüzden Pegasus’un sitesine üye olarak BolBol üyesi avantajından yararlanarak ücretsiz hattı aramalısınız. Pegasus’un iletişim numaraları: BolBol üyelerine özel ücretsiz hat (0850) 399 17 01 ve ücretli hatları (0888) 228 12 12. Hatlar 24 saat hizmet veriyor, ancak mesai saatleri dışında daha az telefon operatörü çalıştığı için 10-15 dakika beklemeniz gerekebilir. Yurt dışı telefon numaraları için Pegasus çağrı merkezi sayfasına bakabilirsiniz.

İlk olarak Pegasus müşteri hizmetlerini arayacağınızı tahmin ediyorum. Ancak size yardımcı olmayacaklardır. Size söyleyecekleri şey; 48 saat beklemeniz ve para iade olmazsa tekrar müşteri hizmetlerini aramız olacaktır. 48 saatlik bekleyişin ardından paranız iade olmazsa, müşteri hizmetlerini arayarak durumunuzu aktarabilirsiniz. Bu durumda size biletinizle ilgili ödediğiniz paranın iadesi için özel çalışma yürüteceklerdir. Sizden ödemenizle ilgili bazı bilgileri isteyecekler ve Pegasus’a iletmek üzere bildirim açacaklar. Bildirimin Pegasus’a iletilmesinin ardından ödediğiniz ücretin iadesi gerçekleştirilecek.