Dizileri ve filmleri takip etmek için 8 uygulama

En son hangi bölümü izlediğinizi hatırlamadığınız kadar çok TV programını aynı anda takip ettiniz mi? Bu TV izleme uygulamalarıyla bir daha hiçbir bölümü kaçırmayın. Her yıl düzinelerce şov izleyen bir TV bağımlısıysanız, muhtemelen her şeyi takip etmekte zorlanıyorsunuzdur. Bu yüzden en son hangi bölümü izlediğinizi unutabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yayınladığı bir spoiler görene kadar en sevdiğiniz dizinin son bölümünün zaten yayınlandığını bile fark etmeyebilirsiniz.

Neyse ki, izlediğiniz dizileri ve filmleri, şu anda izlediklerinizi ve izlemek istediklerinizi takip etmenize yardımcı olacak çok sayıda dizi ve film takip hizmeti mevcuttur. Hepsi tek bir kullanışlı arayüzde yeni bölümlerle ilgili bildirimler almanıza ve gelecek olanları görmenize olanak tanır. Ayrıca yeni çıkan filmleri keşfedebilir ve izlediklerinizi işaretleyebilirsiniz.

Bu hizmetler çok çeşitli platformlarda ve cihazlarda mevcuttur ve çoğu, en popüler video akış hizmetleriyle bile entegre olacaktır. Aşağıda, kontrol etmeniz gereken uygulamalardan bazıları verilmiştir.

TV Time

TV-Time-App

Bu listedeki en popüler hizmetlerden biri olan TV Time, çapraz platformdur, güzel görünen bir uygulama arayüzüne sahiptir ve TV dizilerini ve filmlerini izlemeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran güçlü bir dizi özellik sunar. Binlerce akış ve video platformuyla entegrasyonu sayesinde geniş bir TV şovu ve film kütüphanesine sahiptir. TV Time veritabanında olmayan bir TV programı bulabileceğiniz şüphelidir.

Ayrıca, yeni sezonlar ve bölümler için bildirimler ve gelecek bölümler için haftalık yayın tarihleri takvimi dahil olmak üzere birçok yararlı izleme özelliğine sahiptir. Ayrıca sosyal entegrasyona sahiptir, böylece arkadaşlarınızın şu anda ne izlediğini ve ne zaman izleyebileceğinizi görebilirsiniz. Derin kütüphanesi, şu anda izlediklerinize benzer yeni şovlar bulmanıza yardımcı olmak için içerik keşfine de olanak tanır.

Trakt

Trakt-App

TV dizisi takip etmek için otomatik bir çözüm arıyorsanız, Trakt’tan başkasına bakmayın. Müzik uygulamaları gibi, Netflix, Hulu ve Amazon Prime gibi akış hizmetleri, VLC gibi yerel medya oynatıcılar ve Plex ve Kodi gibi medya sunucuları dahil olmak üzere platformlarda çalışır. Ayrıca, Curiosity Stream gibi çeşitli TV ağlarına ve özel akış ağlarına bağlantıları vardır.

Herhangi bir videoda nerede kaldığınızı takip etmenize yardımcı olmak için oynatma ilerleme senkronizasyonu gibi özellikler de dahil olmak üzere medya sunucusu entegrasyonu kapsamlıdır. Ayrıca kullanıcı kaynaklı bir derecelendirme ve keşif sistemine sahiptir. Bu, yeni içerik bulmanıza yardımcı olmak için şu anda hangi filmlerin ve TV şovlarının popüler olduğunu gösterir.

Trakt’in açık kaynaklı bir API olduğunu unutmamak önemlidir. Bu, çok çeşitli uygulamaların Trakt uygulamasıyla birlikte şovları takip etmek için Trakt API’yi kullandığı anlamına gelir. Trakt’ın nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız, web sitesinde kapsamlı kurulum kılavuzları ve mevcut eklentiler ile uygulamaların bir listesi bulunmaktadır.

Next Episode

Next-Episode-App

Bu listedeki en uzun süredir devam eden hizmet olan Next Episode, 2005’ten beri insanların TV izleme alışkanlıklarını takip etmelerine yardımcı oluyor. Arayüz basittir ve en sevdiğiniz programları kaydetmeye ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Web sitesi üzerinden kullanılabilir ve hem iOS hem de Android için uygulamalar vardır.

Çok uzun zamandır var olduğu için, Next Episode çeşitli türlerde aktif bir TV meraklıları topluluğuna sahip. Web sitesi forumları, güncel şovların aktif tartışmalarını ve hatta topluluktaki trendlerin ve en popüler şovların bir çizelgesini içerir. Next Episode, her iki platformda da güzel ve temiz bir arayüze sahip ve hoş görünümlü bir widget’a sahip. Üst sıralar görünür durumdadır ve izlediğiniz şeye bağlı olarak, takip edilecek yeni şovlar için kişiselleştirilmiş öneriler bile alırsınız.

Episode Calendar

Episode-Calendar-App

Yaklaşan bölümleri görmek için temiz ve anlaşılır bir arayüz arıyorsanız, Episode Calendar harika bir seçimdir. İzleme listenize şovlar eklemeniz yeterlidir; uygulama, her gün yayınlanan yeni bölümlerle aylık takvimi otomatik olarak doldurur. Uzun bir süre boyunca izleme programınızı görmenizi çok daha kolay hale getirir.

Aynı zamanda harika tarama özelliklerine sahiptir. Platformdaki en popüler TV şovlarını, her birinin kaç bölüm ve sezon olduğunu, bölüm tarihlerini ve açıklamalarını görebilirsiniz. Bitirdiğiniz tüm şovlar ve şu anda izlediğiniz şovlar dahil olmak üzere platformdaki tüm görüntüleme etkinliklerinizin bir özetini de görebilirsiniz. Episode Calendar şu anda yalnızca web sitesinde mevcuttur, ancak mobil tarayıcılarda da çalışır.

Letterboxd

letterboxd

Letterboxd kesinlikle filmler içindir. Uygulama, kullanıcıların izledikleri filmleri takip etmelerine ve istek listelerine film eklemelerine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda filmleri derecelendirmelerine, incelemeler bırakmalarına, etiket eklemelerine ve filmleri diğer kullanıcılarla tartışmalarına da olanak tanır.

Sosyal medya desteği, kullanıcıların arkadaşlarının ne izlediğini görmelerini sağlar. Kullanıcılar türe göre göz atabilecekleri veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan film listelerine bakabilecekleri için film önerileri için de iyi bir araçtır.

JustWatch

JustWatch

JustWatch, tercihlerinize ve abone olduğunuz akış hizmetlerine göre TV şovları ve filmler önerir. Yeni kullanıcılardan, kaydolurken beğendikleri şovları seçmeleri istenir. Bundan sonra, erişim sahibi oldukları abonelik hizmetlerini girmeleri gerekecektir.

Kullanıcı arayüzünün yüklenmesi biraz zaman alır, bu can sıkıcı olabilir, ancak uygulama, kullanıcıların aradıklarını özelleştirmelerine olanak tanıyan filtreleme seçenekleriyle bunu telafi ediyor.

Hobi

hobi

Hobi, kullanımı süper basit olan hafif bir dizi izleyicidir. Kurulumun ardından Hobi, kullanıcıların izledikleri diziyi seçmelerine izin verir. Tamamlandığında, Hobi gerisini halleder. Uygulama, yeni bir sezon ilk yayınlandığında ve yeni bir bölüm yayınlandığında size otomatik olarak bildirim gönderir. Ayrıca, kullanıcılar bu bildirimleri özelleştirebilir. Örneğin, kullanıcılar Hobi’ye yeni bir bölüm yayınlanmadan bir hafta veya yirmi dört saat önce onları bilgilendirmesini söyleyebilir.

Şu anda, Hobi’nin izlenebilecek 50.000 TV dizisi var. Ek olarak, uygulama, kullanıcının mevcut izleme alışkanlıklarına göre ilgilenebileceği yeni seriler önerecektir. Son olarak, Hobi, Hobi’yi mevcut Trakt izleme listenizle senkronize etmenize olanak tanıyan tam Trakt entegrasyonu sunar.

SeriesGuide

SeriesGuide

TVTime ve Hobi gibi SeriesGuide, kullanıcıların en sevdikleri TV şovlarını takip etmeleri için kolay bir yol sunar. Ayrıca SeriesGuide, izleme listenizi senkronize edebilmeniz için Trakt entegrasyonuna da sahiptir. Ayrıca, SeriesGuide, kullanıcıların uygulamayı başlatmadan programlarını izlemelerine olanak tanıyan ana ekranlarına ekleyebilecekleri bir widget öğesi içerir. Son olarak, SeriesGuide bir dizi eklenti uzantısı içerir ve hatta kullanıcıların kendi eklentilerini yapmalarına izin verir.

Ne yazık ki, SeriesGuide’ın ücretsiz sürümü reklam desteklidir. Uygulamanın premium sürümünü seçmek, kullanıcılara daha fazla widget’a erişim, bildirimlerin özelleştirilmesi ve işlevsellik genişletme dahil olmak üzere gelecekteki destek sağlayacaktır. Ne yazık ki, SeriesGuide şu anda sadece Android için kullanılabilir.