Pokemon GO: Mewtwo nasıl yakalanır

Mewtwo, Pokemon GO’da oyuncuların yakalayabilecekleri güçlü, efsanevi Psişik tipi bir Pokemon’dur. Oyuncuların Pokemon GO’da edinebileceği ve kullanabileceği birçok farklı güçlü Efsanevi Pokemon vardır. Bu Pokemonların çoğu oldukça popüler olsa da, hayranların favorilerinden biri, hem gücü hem de irfanıyla tanınan bir Pokemon olan Mewtwo’dur.

Mewtwo, Pokemon GO’daki saf Psychic tipi bir Pokemon’dur ve onu Bug, Dark ve Ghost tipi hareketlere karşı zayıf kılar. Aynı zamanda Dövüş ve Psişik tipi hareketlere direnir, ancak tip savunması ana çekicilik olmasa da, saf saldırı gücü Mewtwo’nun birçok farklı durumda yardımcı olmasını sağlar.

Oyuncuların şu anda Mewtwo’yu elde etmeleri için birden fazla yol var, ancak bazı oyuncular bu yöntemlerden bazılarını zaten kullanmış olabilir. Bununla birlikte, Mewtwo’yu yakalamanın en büyük yolu, Team GO Rocket karşılaşmalarıyla bağlantılı.

Team GO Rocket

Bu yöntemi şu anda yapmak çok daha zor, ancak bir Super Rocket Radar’a erişimi olan bazı oyuncular olabilir. Şu anda Pokemon GO’da Team GO Rocket Kutlama Etkinliği için bile verilmiyor, ancak öğe yine de kullanılabilir.

Super Rocket Radar, oyuncuların Team GO Rocket’in boss’u Giovanni’yi bulmalarına ve sonunda onunla savaşmalarına olanak tanır. Oyuncular onu bulup yendikten sonra, kurtarabilecekleri bir Shadow Mewtwo ile karşılaşma ile ödüllendirilecekler. Baskınlarda olduğu gibi, oyuncular işi kolaylaştırmak için ellerinden gelen her türlü yararlı meyveyi kullanmalıdır.

pokemon-go-mewtwo 2

Mewtwo Veren Etkinlikler

Pokemon GO’da çeşitli dönemlerde gerçekleştirilen etkinliklerde Mewtwo yakalamak mümkün. Son olarak Pokemon GO Tour: Kanto ile bu gerçekleşiyor. Pokemon GO Tour: Kanto etkinliğine dahil olan içeriğin çoğu bir ödeme duvarının arkasına kilitlenmiş olsa da, ödeme yapmayan oyuncuların tadını çıkarabileceği pek çok şey var. Bunlardan biri de etkinlik için hazır olacak baskın boss’ları. Elbette, Mewtwo olası dört baskın patronundan biri olarak görünecek. Pokemon GO Tour: Kanto Etkinliği 20 Şubat 2021 Cumartesi günü 9:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşti.

Mewtwo, meydan okurken başa çıkılması zor bir Pokemon. Oyuncuların, zayıf yönlerinden yararlanabilen Pokemon kullanan diğer oyuncularla Mewtwo’ya meydan okuması şiddetle tavsiye edilir. Oyuncular Mewtwo’yu devirdiğinde, onu yakalama fırsatı bulacaklar. Pokemon GO Tour: Kanto Etkinliği sayesinde parlak nedir bulunan haliyle görünme şansı bile var. Oyuncuların, bu Pokemon’un Pokeball’da kalma olasılığını artırmak için Golden Razz Berries ve normal Razz Berries kullanmaları önerilir. Pokemon GO artık Android ve iOS cihazlarda mevcuttur.