En iyi Kore gençlik dizileri 2024

Romantizm, K-dizileri için büyük bir çekicidir ve özellikle romantik Kore dizileri izlemek isteyen gençler veya diğer izleyiciler başka yere bakmayacaktır. K-dizileri, aşk hikayeleri ile tanınır hale geldi. Ergenlik aşkı ve draması etrafında dönen en popülerlerinden bazılarını sizin için sıraladık. Yetişkinlerin aşık olmasını izlemek eğlenceli olsa da, basit bir aşktan gençlerin aşk çiçeklerinin filizlenmesini görmek çok daha sevimli.

Gençlere dayalı hikayelerle birlikte komik ama ciddi bir drama görüntüsü de geliyor. Belki de en iyi arkadaş kıza veya başroldeki erkeğe aşık olur. Bazı durumlarda, başroldeki kız başkaları tarafından zorbalığa uğrayabilir. Ya aşkları bir oyunsa? Kargaşa ve okul draması arasında başka ilişkilerin çiçek açtığını görmek, oldukça ilginç deneyimlere gebe.

Twenty-Five Twenty-One

Twenty-Five Twenty-One

Hayallerin ulaşılmaz göründüğü bir zamanda, genç bir eskrimci büyük hırslar peşinde koşar ve hayatını yeniden kurmaya çalışan çalışkan bir genç adamla tanışır. Na Hee Do, lise eskrim takımının bir üyesidir. Güney Kore mali krizi nedeniyle, lise eskrim takımı dağılır. Tüm zorlukların üstesinden gelerek milli eskrim takımının bir üyesi olur. Güney Kore mali krizi ayrıca Baek Yi Jin’in babasının işinin iflas etmesine neden olur. Bu, Baek Yi Jin için zengin bir insanın hayatını yaşamaktan fakir bir insana doğru bir yaşam değişikliğine yol açar. Okurken gazete dağıtmak gibi yarı zamanlı işlerde çalışıyor. Daha sonra bir yayın ağı için spor muhabiri olur.

Our Beloved Summer

our beloved summer

Lisede viral bir belgesel çektikten yıllar sonra, çekişen iki eski sevgili kamera önünde birbirlerinin hayatlarına çekilirler. Choi Woong saf ve özgür ruhlu bir adam gibi görünüyor ama hayatında ilk defa bir şeye sahip olmak istiyor. Bunun için aklında ne varsa onu gösterir. Kook Yeon Soo, okulunda en iyi öğrenci olmayı hedefliyordu, ancak şimdi, gerçekliğine uyum sağlayan, şiddetle yaşayan bir yetişkin.

Racket Boys

racket boys

Haenam’daki bir ortaokulda hem insan hem de oyuncu olarak büyüyen bir erkek badminton takımının hikayesi. Yoon Hyun Jong bir zamanlar çok iyi bir badminton oyuncusuydu ama şimdi ailesinin geçimini sağlamak için mücadele ediyor. Bu nedenle, bir ortaokul takımına koçluk yapma şansına atlar, sadece dağılmanın eşiğinde olan ve sadece üç oyuncusu olan bir takım bulmak için. Artık yarışmalara girecek yeterli oyuncuya sahip olduklarından yeni zirvelere yükselmeye çalışıyorlar. Bu arada, eski en iyi badminton oyuncusu ve Yoon Hyun Jong’un karısı Ra Young Ja, Haenam’daki bir kız ortaokulunda kızların badminton takımının koçu. Takımında Kore’de 1. sıradaki genç kadın oyuncu Han Se Yoon ve Se Yoon’un en iyi arkadaşı Lee Han Sol var, bu da onların akranları arasında en iyi takımlardan biri olmalarını sağlıyor.

My Roommate Is a Gumiho

My Roommate Is a Gumiho

hin Woo Yeo, aslında 999 yaşında dokuz kuyruklu bir tilki olan yakışıklı ve akıllı bir yazardır. İnsan olmak için insan enerjisini bir boncukta toplar. Bir gün, üniversite öğrencisi Lee Dam’ın sarhoş arkadaşı, sahibi Woo Yeo olan pahalı bir arabanın üstünde uyuyakalır. Lee Dam, arkadaşını elinden almaya çalışırken ve Woo Yeo ona yardım etmeye çalışırken, Woo Yeo’nun boncuğu yanlışlıkla ağzından düşer ve Lee Dam istemeden onu yutar. Boncuk bir insanın içinde en fazla 1 yıl kalabilir ve daha sonra boncuk o kişinin içinde kırılarak kişinin ölmesine neden olur. İnsan olma şansını kaybetmek istemeyen Woo Yeo, Lee Dam’a içinde bulundukları çıkmazı açıklar ve bir çözüm bulana kadar birlikte yaşamayı önerir. Hayatında hiç erkek arkadaşı olmayan Lee Dam, şimdi Shin Woo Yeo ile yaşıyor.

Light On Me

light on me

Tae Kyung, 18 yaşında bir lise öğrencisidir. Aynı zamanda ömür boyu yalnızdır. Ancak bir gün kendi yargısını sorgulamaya başlar ve bir öğretmene artık yalnız kalmak istemediğini söyler. Sorun şu ki, yeni arkadaşlar edinmeye nasıl başlayacağı konusunda hiçbir fikri yok. Öğretmen ona okulun öğrenci konseyine katılmasını tavsiye eder. Kabul eder, ancak arkadaş edinmenin göründüğünden daha zor olabileceğini keşfeder.

Soğukkanlı ve sağduyulu ama aynı zamanda ona karşı biraz soğuk ve Tae Kyung’u kabul etmekte isteksiz olan Konsey Başkan Yardımcısı Shin Woo ile tanışır. Bununla birlikte, konseyin süper çekici Başkanı ile de tanışır: Anında parıldayan Da On. Da On ve Tae Kyung için bir romantizmin başlangıcı gibi görünüyor, ancak Shin Woo onaylamıyor gibi görünüyor. Da On’un gizliden gizliye Da On’u seven yakın kız arkadaşının, onların yakınlığını kıskanması ve aralarını açmaya çalışması, meseleyi daha da karmaşık hale getirir! Ancak bir tarafta da Shin Woo, Tae Kyung’u gözler.

Love Alarm

Love-Alarm

Crash Landing on You ile birlikte Love Alarm, Netflix’te en çok izlenen K-dizilerinden biri haline geldi. 2019’un en çok satan dizileri arasında yer alan ticari bir başarıydı. Webtoon tabanlı gençlik aşkı, bir uygulama ve aşk üçgeni etrafında dönen aşk hikayesiyle tanındı.

‘Love Alarm’ adlı bir uygulamanın oluşturulması, kullanıcıların on millik bir yarıçap içindeki birinin onları sevip sevmediğini keşfetmesine olanak tanır. Bu, Kim Jo-Jo (Kim So-Hyun) ile zengin bir öğrenci olan Hwang Sun-Oh (Song Kang) arasında romantik bir ilişkiye yol açar. Ancak uygulama, arkadaşları arasında ve Jo-Jo için kişisel hayatıyla uğraşırken kaos yaratır.

Best Mistake

Best-Mistake

Best Mistake dizisinin herhangi bir izleyicinin ilgisini çekecek komik bir konusu var. Bir lise öğrencisi ikilem içindedir. Başka bir erkek çocuğu onu yalnız bırakmaz ve rastgele bir erkeği sahte erkek arkadaşı olarak iddia etme fikrini ortaya çıkarır. Başlangıçta iyi bir plan gibi görünüyor. Ancak farkında olmadan okulunun en kötü çocuğunu seçer.

Sosyal medyada dedikodular yaymaktan suçlu hissederek özür dilemek için onunla vakit geçiriyor. Bu hikayelerin çoğu ilerledikçe, onun vahşi cephesinde çok daha fazlası olduğunu anlamaya başlar. Arasında başka bir sorun var. En iyi arkadaşının da ona karşı gizli hisleri var gibi görünüyor. Bu K-dramasını izlemek, izleyicilerin yapacağı en büyük hata olacak.

Revenge Note

Revenge-Note

Lise, sevimli çocuklar, arkadaşlıklar ve zorbalar arasında inanılmaz derecede zor olabilir. Revenge Note, 17 yaşındaki bir lise öğrencisini konu alan popüler bir diziydi. Sessiz, utangaç ve saklanıyor ama sürekli zorbalığa maruz kalıyor.

İzleyiciler, dizinin ana karakterlerinden biri olan Cha Eun-woo’nun popüler bir K-Pop idolü olarak oynadığını öğrenince şaşıracaklar. Onun karakteri, kadın başrolün yakın arkadaşıdır. Bir gün, başrol ‘Revenge Note’ adlı bir telefon uygulamasına rastlar. Zorbalarının adını yazarken, onlara kötü şeyler olmaya başlar.

All of Us Are Dead

All of Us Are Dead netflix

Bir lise, bir zombi virüsü salgını için sıfır noktası olur. Kapana kısılmış öğrenciler çıkış yolu için savaşmalı ya da virüs bulaşmışlardan birine dönüşmelidir. Tek çıkış yolu yaşamak için mücadele etmektir. All of Us Are Dead ile okul zorbalığının sonuçlarına farklı bir açıdan bakılıyor ve dehşet dolu bir zombi kıyameti ile sizi bir arada bırakıyor.

A Love So Beautiful

A-Love-So-Beautiful

Google’da bu K-dramasını izleyen herkes için 2017’den bir Çince versiyonu olduğunu keşfedebilir. Hikayenin Kore versiyonu 2020’de Netflix’te yayınlandı. İzleyiciler benzer bir aşk üçgenine odaklanacak. Cha Heon (Kim Yo-han), lisede herhangi bir kızın aşık olabileceği öğrenci türüdür. İyi bir görünüşe ve zekaya sahip ama soğuk olarak görülebilir.

Shin Sol-yi (So Ju-Yeon) neşeli, dışa dönük ve ayrıca Cha Heon’a büyük bir aşk besler. Hayranlar, duygularını birçok kez itiraf etme cesaretini ve birçok reddedilişten sonra bile onun peşinden gitmesini takdir ediyor. Öte yandan yetenekli bir yüzücü ve yeni bir öğrenci. Kadın başrol için gizlice hisleri var ama hepsini kendine saklıyor.

My ID Is Gangnam Beauty

My-ID-Is-Gangnam-Beauty

My ID Is Gangnam Beauty, sosyal olarak görünüş için kabul edilmenin baskısı hakkında değerli ama zor bir hayat dersi niteliğinde. Webtoon tabanlı dramada, Kang Mi-rae (Im Soo-hyang) tüm çocukluğu boyunca görünüşü yüzünden zorbalığa uğradı. Kendisi hakkında kötü hissetmekten ve başkalarından ondan nefret etmesinden bıkarak bıçak altına girer ve yeniden doğmuş bir güzelliğe dönüşür.

Kimse onun kim olduğunu tanımıyor ve üniversitede yeni hayatına başlıyor. İlk başta, fark edilmekten heyecan duyuyor ama hepsi yok oluyor. Yeni görünüşünü ve statüsünü korumanın baskısı çok ağır. Özellikle herkes estetik ameliyatı olduğunu keşfettiğinde. Eski bir sınıf arkadaşıyla birlikte üzüntü, yeniden keşfetme, özgüven ve sevgi dolu bir yolculuğa çıkıyor.

Sassy Go Go

Sassy-Go-Go

Sassy Go Go, Cheer Up! adıyla da bilinir! 2015 draması, izleyicilerin gençlik temelli romantizmine hala bağlanmasını sağlıyor. Romantizm arasında bir arkadaşlık ve talihsizlik hikayesi var. Hikaye Seul’deki seçkin bir lisede geçiyor. Pek çok gençlik dramında olduğu gibi, en iyi akademik olarak %5’ta olan ve zar zor puan alan öğrenciler var.

Kadın başrol, okulda pek başarılı olmayan öğrencilerden oluşan dışlanmış bir sokak dansı kulübünün bir parçası. Diğer tarafta sınıf başkanı ve okulun en iyi öğrencileri. İlginç bir olayda, bu iki grup bir amigo takımı olarak bir araya gelmeye zorlanır. Hayranlar, lise gerçekliğinin sergilenmesinin yanı sıra karma temaların kullanımından da keyif aldılar.

True Beauty

True-Beauty

2020 K-draması, her bölümüyle izleyicileri koltuklarının ucunda tutuyor. True Beauty, lise gençleri, arkadaşlık, aşk ve sıkıntılı geçmişlerin dramları arasında eğlenceli bir Külkedisi türü hikayeyi takip ediyor. Im Ju-kyung (Moon Ga-young), güzel olmadığı için hayatı boyunca zorbalığa uğramıştır.

Okuldan nakil fırsatını yakalayarak makyaj eğitimlerini peş peşe takip eder ve bir tanrıçaya dönüşür. En büyük korkusu, herkesin gerçek yüzünü keşfetmesidir. Sınıf arkadaşı Lee Su-ho (Cha Eun-woo), okul dışında onu makyajsız tanımaya başlar. İkisi arasında romantik duygular gelişir. Aynı zamanda, Su-ho’nun eski arkadaşı ve okulun kötü çocuğu Ju-kyung’a yaklaşır ve ona aşık olmaya başlar.

Reply 1988

Reply-1988

Reply 1988, 2015’te çok beğenilen bir diziydi ve hala en iyilerden biri olarak derecelendiriliyor. Bunun nedeni, Reply 1997’nin devamında ana karakterlerin hikayelerinin devam etmesi olabilir. Ancak karakterler artık tam teşekküllü yetişkinler. İlk bölüm aynı mahallede yaşayan beş aileye odaklanıyor.

Yaşlanma hikayesi, beş ailenin genç arkadaşlıklarını içeriyor. Bu, bir karakterin en iyi arkadaşına umutsuzca aşık olduğu, ancak itiraf edemediği için hayranlarının ciddi bir ‘ikinci-kurşun sendromu’ hissettikleri bir K-draması. Ancak gruptaki başka bir arkadaşın da ona karşı hisleri var. Her ailenin yaşamı ve sosyal koşulları karışıktır.

Extraordinary You

Extraordinary-You

Bu dramayı analiz ederken, çoğu kişi onu dördüncü duvarın yıkılması olarak etiketleyebilir, ama gerçekten öyle değil. Genç bir kız, lise hayatında bir sorun olduğunu anlamaya başlar. Zaten günler hatta haftalar geçtikten sonra anlamaya başlar.

Hayatı üzerinde hiçbir kontrolü olmadığı için perişan hissediyor. Onunla hiçbir şey yapmak istemeyen kötü bir çocuğa umutsuzca aşık olmak gibi. Kendi hikayesini yazmaya kararlı. Yeni bir karakterin tanıtılması ve aşk ilgisi ile umudu güçlenir.

Tempted

Tempted

Tempted or The Great Seducer, hayranlarının endişeyle sarsılan ve sonuna kadar tırnaklarını ısırdıkları bir K-dramasıydı. Kwon Shi-hyun olarak popüler rollerinden birinde Woo Do-hwan’ın başrolünü oynadı. O ve en iyi iki arkadaşı zenginler ve eğlence için tehlikeli oyunlar oynuyorlar.

Bir gün en iyi kadın arkadaşı başka bir öğrenciden intikam almak istiyor. Shi-hyun, Eun Tae-hee’yi (Park Soo-young) baştan çıkarabileceğine dair iddiaya girer. Onu aşık edebileceği ve sonra kalbini kırabileceği bir noktaya. Hiçbiri duygularının gerçek olmasını ve aşık olmasını beklemiyordu. Ancak Shi-hyun’un karanlık sırrı onları mahvedebilir.