Cloudpunk inceleme

Cloudpunk, keşfedilecek güzel bir şehir sunuyor. HOVA aracınızın jetlerinin altında kilometrelerce uzanmış metropol Nivalus, bulutların altında yanıp sönen neon ışıklarından oluşan kafa karıştırıcı bir otoyol. Reklam panolarının ve reklamların mavi, sarı, beyaz, turuncunun belirli tonlarında yanıp sönen ışıkları, şehrin keskin kenarlarını yumuşatmadan beton duvarlardan yansıyor. Nerede olursanız olun, birinin, bir yerlerde izlediğine dair bir his var. Belki de yanınızdan geçen anonim araçların sürekli akışıdır. Belki de size bakan bir milyon pencerenin kesintisiz bakışlarıdır. Ion Lands tarafından geliştirilen oyun, şimdilik sadece PC’de sunuluyor.

Cloudpunk inceleme

Nivalus’un dünyasında yağmur hiç durmaz. Karanlığa ve sürekli yağmura rağmen, şehir yine de çok canlıdır ve sadece geceleri dışarı çıkan türden insanlarla doludur. Bazıları sizinle konuşmak isteyecek. Ancak çoğunun hikayeniz üzerinde anlamlı bir etkisi olmayacaktır. Bu karakterler, gizemli kahramanımız Rania’nın hikayesini etkilemeyecek, ancak kendisini içinde bulduğu dünyaya renk ve baharat katacaklar. Bir teslimat şirketi için en son işe alınan kişi olarak, geceyi yeni arkadaşlar edinerek ve cesur komploları ortaya çıkararak geçireceksiniz. Farklı voksel tabanlı görsel stili ve yeni gezinme yöntemi ile Cloudpunk, bir hit olma potansiyeline ve gerekli bileşenlere sahiptir.

Bu oyun öncelikle Cyberpunk odaklı bir macera oyunudur. Nivalus’un her santimine sürünmek, sırlarını araştırmak ve şehrin derinliklerine gömülmek isteyeceksiniz. Kontrol ettiğiniz karakter olan Rania’nın adı (ya da kontrol cihazınızın sizi çağırdığı ad olan “14FC”) çalıştığı teslimat hizmetinden gelir. Cloudpunk yasallık çizgisinde dans ediyor, öyle görünüyor ki, her şeyi ve her zaman teslim etmekten ve her ne pahasına olursa olsun müşterilerinin gizliliğini onurlandırmaktan mutluluk duyuyor. Kahramanımız Rania, işvereninin şüpheli ahlakıyla çelişiyor gibi görünüyor.

cloudpunk inceleme 2

Cloudpunk konusu

Nivalus’a yeni gelen ve Cloudpunk adlı yasal olarak şüpheli bir kurye şirketinde işe giren Rania olarak oynuyorsunuz. İşiniz basit: Paketleri alın, teslim edin ve soru sormayın. Görev dağıtıcınız huysuz ama sadece Control olarak tanıdığınız sevimli bir yaşlı adam. Cloudpunk, neredeyse tamamen keşif ve sohbetle ilgili bir oyundur. Cloudpunk sıra dışı, ilginç karakterlere sahiptir. Teslimatları yaparken, yol boyunca gizemli gece kulübü sahipleri, bilgisayar korsanları, araba yarışçıları, CEO’lar, polisler ve kendine güvenen androidler dahil olmak üzere geniş bir karakter kadrosuyla tanışacaksınız.

Nivalus hikayelerle dolu bir şehirdir. Gizli bir paketi her aldığınızda ve/veya teslim ettiğinizde Nivalus’un insanları ve yerleri hakkında parçalar öğrenirsiniz. Rania, belirsiz bir alandan diğerine alıp bırakır. Oyunun ritmi yatıştırıcı ve iddiasızdır. Bu arada 14FC, bırakmakla yükümlü olduğu şüpheli paketi teslim edip etmemeye karar verebilir. Bu ilginç bir ikilem. Kontrolün kendisine zarar vermeyeceğinden emin olarak kendisine söyleneni yapmanız mı gerekli, yoksa bunun çok büyük bir risk olduğuna mı karar vermeniz? Seçim sizin.

cloudpunk inceleme 3

Cloudpunk oynanış

Zamanınızın çoğunu bir alışveriş arabası kadar hassas bir şekilde işleyen uçan bir teslimat kamyonu olan HOVA’nızda geçireceksiniz. Zamanla manevra yapmayı kolaylaştıran yükseltmelerin kilidini açabilirsiniz. Hassas simülasyon özellikleri, onarımlar ve yakıt ikmali, zaman ve para gibi özellikler de var. Sonunda, daha iyi ulaşımın kilidini açacaksınız.

cloudpunk inceleme 4

Nivalus’ta özellikle farklı bölgeleri bir araya getirmenize yardımcı olacak tam bir harita olmadığı için şehrin bir bölümünü diğerinden ayırt etmek zor. Bazen HOVA’nızı karaya indirmeniz ve yolun geri kalanını yürüyerek seyahat etmeniz gerekir. Bazen arabanızı park etmeye ve şehrin bazı kısımlarını yürüyerek keşfetmeye zorlanıyorsunuz. Sabit kamera açıları ve hafif kayan karakter hareketi, bu bölümlerin havadayken olduğu kadar çekici olmadığı anlamına gelir. Ancak burada, kalabalık şehrin karanlık köşelerinde saklanan müşterileri bulmak için asansörleri ve yürüyüş yollarını kullanan bazı hoş, hafif gezinme bulmacaları var.