Quantum League inceleme

Çevrimiçi nişancı oyunları hiçbir zaman ilgiden mahrum kalmadı ve ne oynanacağını seçmek zor değildir. Aynı zamanda aktif olarak geliştirildiler, yeni türler ve özellikler ortaya çıktı. Bununla birlikte, radikal olarak yeni bir şeyle karşılaşılması oldukça zordur ve şu ya da bu şekilde, çoğu modern oyun, örneğin battle royale veya takım tabanlı arena nişancıları gibi türlere göre gruplara ayrılabilir. Ancak Nimble Giant Entertainment’ın geliştiricileri, diğer oyunlara benzemeyen benzersiz bir nişancı yaratmayı başardılar. Oyuncunun bir zaman döngüsü içinde savaşma yeteneğine dayanır ve tüm oyunun sonucunu tamamen değiştirir. Peki Quantum League tam olarak nedir ve nasıl oynanır?

Quantum League inceleme

Bu benzersiz nişancı oyunu, oyuncuların bir önceki turun sonucunu etkilerken zamanda geriye gitmesine olanak tanır. Bu nasıl mümkün olabilir? İlk turu oynadıktan sonra, başlangıçta açarsınız ve yeni bir tura başlarsınız. Bu durumda, yaptığınız şeyi tamamen tekrarlayan kopya klonunuzu görürsünüz. İlk rauntta öldürüldünüz mü? Bilgiyi kullanma ve düşman klonunun kopyanıza ateş etmesini önlemenin zamanı geldi. Evet, önceki turdan bir klonu öldürürseniz kopyanız ölmez. Ancak rakibinizin de benzer yetenekleri var! Gerçek savaşın başladığı yer burasıdır. Önceki turların nasıl ilerlediğini bilerek, rakibinizin eylemlerini tahmin etmeniz ve onu öldürürken klonlarınızı durdurmasını önlemeniz gerekecek.

quantum-league-inceleme 2

Evet, kafa karıştırıcı geliyor, ancak oyunun özü bu. Önceki turlarda nasıl hareket ettiğini ve tetiği çektiğini bilerek rakibinizi kesin bir savaşta yenebilir misiniz? Ama hepsi bu kadar değil. Mevcut turda ölürken, sizi oyuna geri döndürecek bir Sağlık Küresi alabilirsiniz. Bu nedenle, düşmanı öldürdükten sonra arenaya göz kulak olduğunuzdan emin olun, çünkü o, Sağlık Küresinin daha önce bulunduğu yerde mevcut turda yeniden ortaya çıkabilir!

Quantum League oynanış

Savaşlar 1v1 ve 2v2’dir ve maçın ana hedefleri de farklıdır. Bir noktayı veya noktaları ele geçirmenin yanı sıra düşmanın ve tüm klonlarının tamamen ortadan kaldırılması olabilir. Aynı zamanda, noktayı ilk turda ele geçirebilirseniz, ancak belirleyici turda ilk kopyanız öldürülürse, bunun için bir puan alamazsınız. Yani onu korumalısınız, düşmana onu öldürme şansı vermemelisiniz. Ve bu arada, klon da hedefe ulaşmadan ölebilir, sonuçta rakibiniz de sizin önceki rotanızı biliyor!

quantum-league-inceleme 3

Oyunda 6 tür silah bulunmaktadır ve turun sonucu doğru seçime bağlıdır. Arenalar çok basit ve küçüktür çünkü rauntlar çok kısadır, bu yüzden rakibinizi aramak için etraflarında koşmanız gerekmez. Ancak, başlangıç ​​pozisyonunuz gizlenecek şekilde yapılmıştır, bu da rakibinizin bu sefer nereye gittiğinizi bilmesini engelleyerek size aldatıcı manevralar yapmanız için zaman kazandırır. Oyun çok hızlı, dinamik ve öngörülemez. Tarif etmesi çok zor çünkü her savaş bir öncekinden tamamen farklı. Rakibin davranış şekli veya önceki turdaki sonucun ne olduğu bizi mevcut tur için yeni bir strateji bulmaya zorluyor. Bu gerçekten de şimdiye kadarki en eşsiz ve eşsiz nişancı oyunlarından biri!