Android Auto iletişim hatası 8

Çoğu durumda, kullanıcıların Android Auto’yu çalıştırırken karşılaştıkları sorunlar, bozuk uygulamalara, rastgele bağlantı kesilmelerine ve GPS sorunlarına bağlıdır. Çoğu zaman, yeni yüksek kaliteli bir kabloya geçerek bunları düzeltmek mümkündür.

Bu işe yaramadığında, şirketin sorunu araştırması ve gelecekteki bir Android Auto güncellemesinde bir düzeltme bulması gerektiğinden, Google size sorun çözen güncellemelerle yardımcı olabilir. Ancak aynı zamanda, kullanıcıların telefonlarını ana üniteye bağlamaya çalışırken fark ettikleri ve neler olduğu hakkında çok fazla şey söylemeyen hatalar da var. Bunlardan biri, birçok kullanıcıyı şaşırtan ve gerçekten ne yapacağını bilmeden bırakan şifreli bir mesaj olan “İletişim Hatası 8″dir.

İletişim Hatası 8 ne anlama geliyor?

Adından da kolayca anlayabileceğiniz gibi, bu bir iletişim hatasıdır, yani telefon ve araç doğru şekilde veri alışverişi yapamaz. Ne düşündüğünüzü biliyorum; bu bir kablo sorununa benziyor. Ama hayır, bu sefer ana üniteye bağlanmak ve Android Auto’yu çalıştırmak için kullandığınız kablo suçlanacak kablo değil çünkü hata 8, mobil cihaz ile araç arasında bir kimlik doğrulama sorununu gösterir.

Bu nedenle teorik olarak, iki cihaz bağlantıyı doğrulayamaz ve kimlik doğrulamanın başarısız olduğu göz önüne alındığında, veri aktarımı gerçekleşemez. Bağlantı en baştan engellendiği için Android Auto simgesinin ana ünitede görünmemesinin nedeni budur. Teorik olarak, bu hatayı düzeltmek, kimlik doğrulama sorunlarını çözmekten ibarettir. Oldukça karmaşık görünse de, gerçekten değildir ve bunu yapmak birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.

android-auto arayuz

Android Auto’da İletişim Hatası 8 nasıl düzeltilir?

Kulağa ne kadar tuhaf gelse de, kimlik doğrulama hatası ana ünitenizdeki yanlış tarih ve saatten kaynaklanıyor. Doğru, bu bilgilerin ana ünitede doğru olmaması ve telefonlardan biriyle eşleşmemesi durumunda, Android Auto çalıştırmanın İletişim Hatası 8 ile başarısız olma ihtimali yüksektir. Yapmanız gereken şey, mobil cihazın bağlantısını kesmek ve ardından tarih ve saat ayarlarını bulmak için ana ünitenizi araştırmaya başlamaktır.

Bilmeniz çok önemli, ayrıca ana ünitede doğru saat dilimi ayarlarını yapmanız ve kış ve yaz saati için herhangi bir seçenek olup olmadığını iki kez kontrol etmeniz gerektiğidir. Varsa, ana ünitede doğru şekilde yapılandırıldıklarından emin olun ve işiniz bittiğinde Android Auto’yu yeniden çalıştırmayı denemelisiniz. Ancak bunu yapmadan önce, sadece hafızada herhangi bir hata saklanmadığından emin olmak için telefonunuzu ve ana üniteyi tamamen yeniden başlatmalısınız. Bazı durumlarda, Bluetooth ayarlarını sıfırlamak ve mobil cihazı ve ana üniteyi onarmak da işleri normale döndürmeye yardımcı oldu.

Yukarıda belirtilen hata ortadan kalkmazsa, mobil cihazlarınızdaki Google Play Hizmetleri sürümünü kontrol etmelisiniz. Kimlik doğrulama hatası, eski Google Play Hizmetlerinden de kaynaklanıyor olabilir, bu nedenle en son sürümü alın, doğru saat ve tarihi ayarlayın ve ardından her şeyin normale dönüp dönmediğine bakın.

Söylemeye gerek yok, mobil cihazınızdaki yazılımı her zaman güncel tutmak her zaman iyi bir fikirdir ve Android Auto’nun daha yeni bir sürümü mevcutsa, onu da yüklemeniz gerekir. En son sürümler, genellikle daha fazla hata düzeltmesi ve iyileştirmelerle birlikte gelir. Orada olmaması gereken bir hatayla karşılaşırsanız, geliştiricinin bunu en son yazılım güncellemesinde zaten düzeltmiş olma ihtimali vardır.