En popüler gül renkleri ve anlamları

Görünüşe göre bir gülün rengine bağlı olarak güllerde çok fazla anlam ve mesaj bulunur. Onları tamamen romantizmle ilişkilendirsek de, aslında birçok alt tip varyasyonu var. Ve çiçekler, durum ne olursa olsun verilecek en iyi hediye olduğundan, seçtiğiniz buketin doğru mesajı göndermesini sağlamak için sembolik anlamları bilmeye değer.

Endişelenmeyin, sizi önünüzdeki tüm farklı renkli güllerin arkasındaki sembolizmle donattık. Ancak günün sonunda güzel bir buketin güzel bir buket olduğunu ve herkesin farklı renk tercihleri olduğunu unutmayın, bu nedenle farklı gül rengi anlamlarını okumayı öğrenmeye devam edin.

Bordo Gül Renginin Anlamı

bordo gul

Bir bardak merlot gibi duygusal ve derin olan bu koyu kırmızı güller, aşkı ve güzelliği somutlaştırır. Zengin tonları göz önüne alındığında, klasik parlak kırmızı seçeneğinden daha sofistike ve havada kalmayan hissediyorlar. Sıcaklıkları ve ciddiyetleri, şefkat ve sadakati ifade etmenin mükemmel bir yoludur.

Sembolizm: Sadakat, sevgi ve sonsuz güzellik.

Kırmızı Gül Renginin Anlamı

kirmizi gul

Bunlar bir nedenden ötürü bir Sevgililer Günü klasiğidir. Sevgiyi, bağlılığı ve romantizmi ifade eden bu canlı güller, eşinize yılın herhangi bir günü hediye etmek için mükemmel bir bukettir.

Sembolizm: Bağlılık, romantizm, saygı ve tutku.

Sıcak Pembe Gül Renginin Anlamı

sicak pembe gul

Parlak kırmızı güllerin yetişkin tutkusuyla açık pembe güllerin tatlı alçakgönüllülüğünün karışımı olan sıcak pembe güller, her birinin niteliklerini benimseyen mutlu bir ortamdır. Bir tavırla gençlik tutkusunu ve tatlılığını düşünün.

Sembolizm: Heyecan, flört ve yaratıcılık.

Açık Pembe Gül Renginin Anlamı

acik pembe gul

Bu güller yumuşak bir zarafet ve iyi kalplilik çağrıştırıyor. Kesinlikle romantik olsalar da, kırmızı güllerden daha az açık ve parlak pembe halleriyle daha az oynaktırlar. Daha yumuşak bir renk olarak, arkada güzel dururlar ve nötr bir ortamı boğmazlar. Ayrıca sıklıkla kendini sevmeyi temsil ederler.

Sembolizm: Tatlılık, barış ve hassasiyet.

Lavanta Gül Renginin Anlamı

lavanta gul

Mavi güller aslında doğada yoktur, ancak mor bazı mavi pigmentlerden oluştuğu için onu imkansızın bazı çağrışımlarıyla birlikte taşıyabilir. Bunlar büyülü ve doğa üstü hissettiriyor, bu da onları tartışmasız en romantik güller yapıyor. Tomurcuklanan bir romantizm için harikalar.

Sembolizm: Majesteleri, benzersizlik, bilgelik ve gizem.

Beyaz Gül Renginin Anlamı

beyaz gul

Bazı beyaz güller açık pembe tarafta yanarken, diğerleri daha soğuk alt tonlarla daha yeşil görünür. Ayrıca, tereyağlı sarı bir tabanı olan kremsi görünen bazılarını da bulabilirsiniz. Evlilikle olan ilişkileri nedeniyle düğün törenlerinde çok yaygındır, ancak aynı zamanda hayatın daha kasvetli anlarında da oldukça yaygındır.

Sembolizm: Yeni başlangıçlar, masumiyet, saflık, zarafet ve maneviyat.

Mercan ve Şeftali Gül Renginin Anlamı

turuncu gul

Açık turuncu-pembe, mercan ve şeftali gülleri genellikle daha platonik ve profesyonel durumlarla ilişkilendirilir. Sonuç olarak, enerji veren, geçiş rengi nedeniyle “teşekkür ederim” deme zamanı geldiğinde veya bir buket çiçek açarken dikkat çekmek için harikadırlar.

Sembolizm: Sıcaklık, destek, sadakat ve coşku.

Sarı Gül Renginin Anlamı

sari gul

Tarihsel olarak, bunlar en iyi çağrışımlara sahip değildi, hala da öyledir. Bu güneşli güller sıcaklık ve neşe saçıyor. Sinirli bir elektrik mavisi orkide veya bir demet mavilik gibi beklenmedik mavi çiçeklerle eşleştirilmiş oldukça taze ve avangart görünebilirler. Kadife çiçeğinden canlı limondan soluk tereyağlı kremaya kadar çeşitlilik gösterebilirler.

Sembolizm: Dostluk, sıcaklık, neşe, gençlik, enerji.