PBA Pro Bowling inceleme

FarSight Studios’un beğenilen bowling simülasyonu PBA Pro Bowling’i inceliyoruz. Bowling en önemli spor oyunlarından biri değil, ancak PBA Bowling, taraftarlara sporun yeni ve heyecan verici bir versiyonunu sunmayı başarıyor. PBA Bowling’de açık hava ve son teknoloji PBA mekanlarına kadar çok sayıda bowling salonu vardır. Ayrıca, PBA Turunun gerçekçi bir şekilde yeniden yaratılmasını sağlayan çeşitli farklı yerler, çeşitli yağ desenleri, bowling topları ve PBA profesyonelleri de vardır.

PBA Pro Bowling birçok alanda başarılıdır, ancak PBA Pro Bowling’in FarSight Studios’un onu parlattığı bazı yönleri vardır. Öyleyse PBA Pro Bowling’e daha derin bir göz atalım ve bu simülasyonun nasıl olduğunu anlayalım.

PBA Pro Bowling inceleme

Oyunu başlatırken beklentilerim çok yüksek değildi. Ne olursa olsun, oyun sağlam. Aynı zamanda iyi bir sunum ve yorum sunar. Sahip olduğunuz her boş fırsata, tur ortalama başarı oranıyla ilgili yorumlar eşlik edecektir. Oynamak için bir karakteriniz var ve kamera görüşlerini değiştiremezsiniz. Başarılı olmak için bazı öğrenme eğrileri vardır. Her bowling topunun değerlendirilmesi için kendine has özellikleri vardır. Ağırlık, kanca ve kontrol, topu ne kadar sert attığınızı ve ne kadar döndürmeniz gerektiğini etkileyecektir.

PBA Pro Bowling’deki öğrenme eğrisi, top modelinin ne olduğunu bilmek ve böylece eklediğiniz spin miktarına uyacak doğru hızı bilmektir. Bu değişkenlerin üçünü de doğru bir şekilde bir araya getirmek büyük sayılara yol açacaktır. Oyun içi AI gerçekçidir. Karşılaştığınız profesyonel bowling oyuncuları bowling sırasında çok nadiren cebi kaçırır. Ayrıca maç sırasında bir çerçeveyi nadiren açık bırakırlar.

pba-pro-bowling-inceleme

PBA Pro Bowling oynanış

Oyunun genel kontrolleri basittir. Topu fırlatmak için sağ çubuğunuzu kullanırsınız ve doğruluk, sağ çubuğu geri çekip ileri doğru itmenin doğruluğu ile belirlenir. Hız, sağ çubuğu ne kadar hızlı ileri ittiğinizle belirlenir. Top şeritten aşağı giderken, sol çubuğu topun dönmesini istediğiniz yönde iterek spin eklemelisiniz. Bu, golfte kırılma vuruşuna benzer. Çok sert vurursanız top kırılmaz. Çok yavaş vurursanız, top çok fazla kırılır.

Oyun içi ekipmanın derinliği sorun değil. Düşündüğüm kadar çok seçenek yok ama fena değil. Cephaneliğinize seçilip eklenebilecek çeşitli bowling topları vardır. Kilitli toplar satın almak ve topun etkinliğini artırmak için bilet veya iğne kullanabilirsiniz. Arcade modunda, lobutları düşürme yeteneğinizi artırabilecek özel özelliklere sahip topları kullanabilirsiniz. Hız, kanca ve kontrol gibi farklı ağırlıklara ve özelliklere sahip çeşitli bowling toplarını seçebilir ve seviyelerini yükseltebilirsiniz.

Ayrıca, birkaç mekana eşlik edecek önemli miktarda yağ modeli vardır. Yağ kalıpları hızlı oyunda ayrı ayrı seçilebilir, böylece profesyonel bir yarışmadan önce gerekli uygulamadan yararlanabilirsiniz. Yağı bilmek bowlingin önemli bir parçasıdır çünkü bu, çizginizi ve nihai başarınızı etkileyecektir.

pba-pro-bowling-inceleme 2

PBA Pro Bowling Grafik ve Ses

PBA Pro Bowling’de gerçek profesyonellerin her biri iyi görünüyor. Profesyonellerin kendi bowling stilleri vardır ve yorumcular her bir profesyonel için tarihsel başarı sağlar. Bowling toplarının parlaklığından ve tasarımından topun dönüşüne ve şeritlere yansımasına kadar her şey burada gerçek gibi.

AI melon atıcının ışıklandırması ve kamera görünümü, size TV’de izleyerek ne deneyimleyeceğinizin çoğaltılmış bir görünümünü sunar. Oynanan her mekanın kendine özgü özellikleri de olacaktır. Mekanlar arasındaki her grafiksel dokunuş, mekanlara taze bir his ve deneyim veren kişisel bir his yaratır.

pba-pro-bowling-inceleme 4

Kamera görüntüsünü değiştiremeyeceğiniz için hayal kırıklığına uğradım. Oyunu yalnızca birinci şahıs bakış açısından oynayabilirsiniz. Yapay zeka yayına girdiğinde, görsel olarak çok daha hoş olan daha geniş bir yayın tarzı sunum izlersiniz. Birinci şahıs görüşünden çizgimi belirleme ve dönme seçeneğini tercih ederdim, ancak daha sonra karakter kasetimi yayın görünümünden alırdım. Bu, tam bir yayın deneyimi yaratır ve büyük etkinliklerin tadını geliştirirdi.