EMERGENCY20 inceleme

Afetlerin, doğal afetlerin ve kazaların etkileriyle yüzleşmek için itfaiye, polis, ambulans ve teknik servisleri kontrol altına aldığımız EMERGENCY strateji ve simülasyon oyun serisinin bir başka bölümü. EMERGENCY20, oyuncuları kriz ekibinin şefi rolünde görevlendiren popüler strateji-simülasyon serisinin en yeni bölümüdür.

Oyun, 20 yılı aşkın bir süredir seri boyunca öne çıkan en iyi unsurları bir araya getirir. Bu unsurlar daha da geliştirildi, iyileştirildi ve yeniden düzenlendi. Sixteen Tons Entertainment tarafından geliştirilen oyun, 2017 yılının sonlarına doğru Steam’de yayınlandı.

EMERGENCY20 inceleme

EMERGENCY20’yi oynarken, farklı kazalar, doğal afetler ve afetler sonrasında afet durumuyla uğraşmak zorunda olan itfaiye, polis, acil sağlık hizmetleri ve teknik servisler ekiplerini kontrol edersiniz. Oyuncular, bölgeyi emniyete almak, yaralılara bakmak ve bir operasyondan sonra bölgeyi temizlemekle görevlendirilir.

Tüm bu faaliyetlerin gerçek zamanlı olarak tamamlanması gerekir, bu nedenle başarının anahtarı doğaçlama yeteneğinde yatmaktadır. Oyun, belirli zorlukların karmaşıklığını belirleyen ve oyuncuların tercihlerine ve becerilerine göre ayarlanabilen üç zorluk seviyesine sahiptir.

emergency20-inceleme 2

EMERGENCY20, önceki sürümlerinde yer alan üç kısımdan (EMERGENCY 5, EMERGENCY 2016 ve EMERGENCY 2017) ve serinin önceki bölümlerinden on klasik görevden oluşuyor. Bu görevler, görseller ve oynanış mekanikleri açısından yeniden düzenlendi. Ayrıca, oyuncuların işbirlikçi çok oyunculu modda bile önceden ayarlanmış zaman ve kaynak limitleri konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı Free Play modu da vardır. Ayrıca 4 oyuncuya kadar çok oyunculu oynayabilirsiniz.

EMERGENCY20 oynanış

Oyunda ne tür felaketlerle karşılaşacağınız konusunda birkaç örnek vereyim. Bir şehir merkezine göktaşı çarparsa ne olur? Ya bir havai fişek fabrikası patlarsa? Felaketi kontrol altına alabilirsiniz! Yasadışı bir sokak yarışından nükleer bir felakete kadar heyecan verici gerçekçi görevler sizi bekliyor olacak. Bu sırada sakin kalıp kurtarma görevlilerini koordine etmeniz gerekiyor.

Birimlerinizi en iyi nereye konuşlandıracağınıza ve önce hangi görevlerin ele alınması gerektiğine gerçek zamanlı olarak karar vermeniz lazım. Bir olay komutanı olarak sınırlı birimlerinizi en iyi şekilde kullanmanız ve her zaman tetikte olmanız lazım. Çünkü her an beklenmedik bir durum meydana gelebilir ve planlarınız bozulabilir.

emergency20-inceleme 3

EMERGENCY20, iyi kalitede 3D grafiklere sahiptir. Oyunda çeşitli birimler tarafından kullanılan çevre unsurları ve araç modelleri, ayrıntılar açısından zengindir. Ayrıca, felaketlere eşlik eden gerçekçi duman animasyonu gibi çeşitli parçacık efektleri, sizi memnun edecek.