En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları

Yeni bir dil öğrenmekle ilgileniyorsanız, bir dil öğrenme uygulaması kullanmak yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu olabilir. İşte en iyilerinden bazıları.

Günümüzün teknoloji temelli toplumunda, bir dil öğrenmek, bir uygulamayı indirip açmak kadar basit olabilir. Bir kullanıcı ister hevesli bir gezgin olsun, isterse başka bir dil konuşmakla ilgileniyor olsun, onları doğru yola götürebilecek bir avuç ücretsiz kaynak vardır. Size bu makalede en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları hakkında bilgi veriyoruz.

iOS ve Android’de yüzlerce uygulama olmasına rağmen, bir kişinin bir dilin temel bilgisine sahip olmaktan ana dili İngilizce olan biri kadar iyi dil bilgisi olmaya geçmesine yardımcı olacak birkaç uygulama vardır. İster görseller, ister okuma, oyun veya tekrar yoluyla daha iyi öğrenilsin, herkes için tercih ettikleri öğrenme seviyesinde ücretsiz bir uygulama var.

1. Duolingo

Duolingo

Bu popüler uygulama, kullanıcılara 35’ten fazla dilde eğitim materyali sağlar. Duolingo, kullanıcıyı her derste adım adım ilerletir ve motive tutmak için platform aracılığıyla hedefler belirlemelerine olanak tanır. Bazı diller, daha hızlı öğrenmek isteyenler için etkileşimli hikayeler ve podcast’ler sağlar. Bu uygulama ücretsiz olmasına rağmen, reklamları ve diğer avantajları kaldırmak için ücretli bir plana geçebilirsiniz. Tamamen ücretsiz kullanmak için mobilde veya bilgisayarda tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.

2. Memrise

Memrise

Memrise, kullanıcılara 14 dilden oluşan şirket içeriği ve öğrenilecek bir avuç dilden oluşan kullanıcı topluluğu sağlar. Uygulama, arayüzde birçok dil seçeneğinin göründüğü ayrıntılı arama çubuğunu kullanarak kullanıcının belirli bir dili ve hedefi bulmasına yardımcı olur. Memrise, daha fazla öğrenme avantajı için ücretli bir yükseltme sunar, ancak ücretsiz sürümle kullanmaya başlayabilirsiniz.

3. Rosetta Stone

Rosetta Stone

Bu klasik dil programının uygulama sürümü, yeni dil öğrenmek isteyen kullanıcılar için de aynı derecede faydalıdır. Rosetta Stone, temel kelimeleri kullanıcının hafızasına yerleştirir ve gerçek hayattaki konuşmalar için konuşma becerilerini daha fazla uygulamak amacıyla konuşma tanıma yazılımını kullanır. Ayrıca, daha yeni Dynamic Immersion yöntemi, uygulama açıklamasına göre “genişletilmiş öğrenme özellikleriyle harmanlanmış etkileşimli ve bağlamsal dil dersleri” kullanır.

4. Babbel

Babbel

Babbel’in ücretsiz sürümü, 40 ders ve 13 farklı dil ile tam yüklü olarak gelir. Uygulama ayrıca, kullanıcıların dilde daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için adım adım kelime bilgisi, görsel yardımcılar, kısa diyalog alıştırmaları ve ilgili cümleleri içerir. Babbel’de sağlanan dersler, kursları çevrimdışı çalışma için indirme seçeneği ve dilbilgisi ve kelime bilgisini geliştirmeye yönelik ayrı paketler ile herhangi bir zamanda alınabilir.

5. Busuu

Busuu

Uygulama, ücretsiz sürümle birlikte 12 dilde tam kurslar sunar. Tek tek kelimeler, diyalog alıştırmaları, diyalogla ilgili sorular ve ses parçacıkları da Busuu’nun arayüzünde yer alıyor. Her kurs, farklı bir ülkeye gitmeden önce bir dilin temellerini öğrenmek isteyen kullanıcılar için bir “seyahat kursu” ile desteklenir. Busuu, bir bireyin öğrenci veya öğretmen olmasına izin verir. Anadili konuşanlar, ayrıcalıklar karşılığında uygulamadaki metni ve sesi düzeltme seçeneği ile kullanıcıların kişisel öğrenme sürecine dahil olabilir.

6. 50 Languages

50 Languages

Tekrarlayarak en iyi öğrenen kullanıcılar için 50 Languages, yeni bir dil öğrenmenin mükemmel bir yoludur. Alfabe veya sayılar dışında spor, insan vücudunun bölümleri ve hayvanlar gibi çok sayıda kelime seti vardır. Uygulama belirli bir öğrenme kursu sağlamasa da, kullanıcı bilgi kartları, sınavlar, ses dosyaları, görseller ve daha etkileşimli alıştırmalarla öğrenmek için arayüz üzerinden filtre uygulayabilir.

7. TripLingo

TripLingo

TripLingo, hevesli gezginler için en iyi araçtır ve kullanıcıların uluslararası seyahatleri sırasında “güvende, üretken ve bilgili kalmalarına” yardımcı olmaya odaklanır. Uygulamadaki bazı araçlar, dil başına 2.000’den fazla kelime öbeği içeren bir Deyimler Sözlüğü, etkileşimli bilgi kartları, sesli çevirmen ve sınav modlarını içerir. TripLingo, uygulamalarında seyahat edeceğiniz ülkedeki acil durum hatlarını nasıl arayacağınız ve temel görgü kurallarını takip etmek için bir kültür rehberi gibi birçok güvenlik özelliği içerir.

8. AccellaStudy

AccellaStudy

Kullanıcının öğrenmek istediği her dil için AccellaStudy’de ders setleri vardır. Uygulamada sesli sınavlar, aralıklı tekrarlar, bilgi kartları ve daha fazlası gibi farklı yöntemler bulunmaktadır. AccellaStudy ayrıca sürüş sırasında dil becerileriniz üzerinde çalışabileceğiniz (yine de güvenli sürüş tekniklerini uygularken) eller serbest moduna sahiptir. Kullanıcı, uygulama aracılığıyla kendi çalışma setlerini oluşturabilir ve bu da daha fazla yardıma ihtiyaç duydukları belirli kelimelere veya ifadelere odaklanmalarına yardımcı olabilir.

9. Drops

drops

Görsel yöntemlerle kolay öğrenenler, kullanıcıların yeni bir dil öğrenmesine yardımcı olmak için renkli bir düzen kullanan Drops uygulamasından hoşlanabilir. 41’den fazla dilde, uygulama, kendi hızınıza göre ayarlanmış basit anımsatıcı görüntülere sahip hızlı tempolu oyunlar kullanır. Drops, kullanıcılara hedeflerine ulaşmaları için ipuçları sağlayan farklı blog gönderilerine sahiptir. Buna ek olarak, Seyahat Konuşması bölümünde çok sayıda kelime oyunu, 5 dakikalık öğrenme seansları ve bir yolculuğa çıkmadan önce diğer sürükleyici öğrenme teknikleri bulunur.

10. Beelinguapp

beelinguapp

Beelinguapp, kullanıcılar için daha uzun biçimli okumaya odaklanırken, diğer birçok uygulama dili öğretirken daha konuşmalı bir yaklaşım izlemektedir. Uygulama, kullanıcının hangi düzeyde rahat öğrenebildiğini filtrelemesine ve popüler kültür veya teknoloji gibi okumaya değer bir konu seçmesine olanak tanır. Her hikaye ayrıca, hikayenin anadili tarafından seslendirilen bir ses dosyasıyla birlikte gelir, böylece kullanıcılar okurken takip edebilirler. Premium bir hesaba yükseltme yapmak, daha fazla hikaye ve ses dosyasının kilidini açacaktır.