Adobe Premiere Pro’da siyah ekran önizleme sorunu çözümü

Adobe Premiere Pro’da düzenleme yaparken bazen siyah ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz, sorunun çözümü ile ilgili yapmanız gerekenleri anlattığımız kılavuzumuza hoş geldiniz. Programa düzenleme için eklediğiniz video parçası, önizleme ekranında kararıyor ve ne yaparsanız yapın düzelmiyorsa, doğru yerdesiniz. Hayatınızın en çılgın düzenlemesinin ortasındayken ve önizleme ekranı kararırken daha da sinir bozucu başka bir şey olamaz!

Peki, burada sorunu Adobe Premiere Pro’da nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz. Aşağıdaki eğitici videoda, size bu siyah ekran sorununu aşmanın bir yolunu gösteriyorum ve bunun olmasının olası nedenleri hakkında kapsamlı bilgi veriyorum, umarım bu sorunu biraz daha anlarsınız. Bu düzeltmeden sonra projenizle çalışmaya devam etme olanağına sahipsiniz. Programı kapatıp yeniden başlamanız gerekmez.

Adobe Premiere Pro’da siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

  1. Premiere Pro’da üst çubuktaki menüde File kısmına gidin.
  2. Project Settings > General kısmına girin.
    adobe premiere siyah ekran 1
  3. “Renderer” seçeneğinde “Mercury Playback Engine Software Only” olan varsayılan seçenek veya başka bir seçenek (sahip olabileceğiniz) olarak değiştirin
    adobe premiere siyah ekran 2

Bu düzeltmenin ardından önizleme sorununun düzelmesi gerekiyor.

Adobe Premiere Pro’da siyah ekran sorunu nedenleri

Siyah ekran sorununa neyin neden olduğunu tam olarak bilmek pek mümkün değil, ancak burada bazı şeyleri varsaymak mümkün.

Yavaş bilgisayar, bilgisayar işlem gücü eksikliği olabilir. Bilgisayarınızın parçaları ve bileşenleri Adobe Premiere ile mümkün olan en iyi şekilde uyumlu değildir.