Pokemon Go Field Research nedir?

Pokemon Go Field Research veya Saha Araştırması, Pokemon antrenörlerini her gün oynamaya ikna eden bir ödül avı sistemidir. Çünkü yedi günlük görevi tamamlamak bazı tatlı ödüller kazandırabilir. Amacınız Pokedex’inizi tamamlamaksa, sizi eksik cep canavarlarınızla ödüllendirebilecek Pokemon Go Saha Araştırmalarını tamamlamaya değer. Pokemon Go Saha Araştırması hakkında tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Pokemon Go Field Research nasıl çalışır?

Pokemon Go dünyasında yeniyseniz, Saha Araştırması aslında elde edebileceğiniz bir görevdir. Ayarladığınız görevler, açıkça çok kolay olan 10 Pokemon yakalamanızı isteyen şeylerden, çok daha zor olan art arda 3 mükemmel atış yapmanızı istemesine kadar değişebilir. Kazandığınız ödüller bir görevden diğerine değişir.

Araştırmada Atılımda günde yalnızca bir kez ilerleyebilirsiniz, bu nedenle çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ödülü günde yalnızca bir Saha Araştırması görevi için kullanmalısınız. Saha Araştırması atılımını art arda günlerde yapmanız mecburi değildir. Bir günü atlarsanız, öncekiler kaybolmaz.

Pokemon Go saha araştırması nasıl alınır?

Pokemon Go’da Saha Araştırması elde etmek için, bir PokéDurak döndürmeniz yeterlidir. Salgın nedeniyle artık saha araştırmalar otomatik olarak geliyor, ancak bir gün tekrar eski haline dönecektir. Herhangi bir zamanda en fazla üç Saha Araştırması görevi üstlenebilir ve Araştırma Atılımını kazanmak için yedi Saha Araştırması görevini tamamlamanız gerekir. Ancak gece yarısı 4. bir araştırma görevi daha gelecektir.

Saha araştırması, bir PokéDurak döndürülerek birer birer toplanan görevlerdir ve belirli yaratıkları bulmayı, savaşlarda ve diğer faaliyetlerde bulunmayı içerecektir. Her gün PokéDurak size yeni bir görev verecek ve her görev türü, TM’ler ve Rare Candy gibi daha önce Raid’e özel sarf malzemelerinden ve Poké Balls gibi yaygın eşyalardan birçok farklı ödülden birine sahip olabilir.

pokemon go saha arastirmasi

Pokemon Go saha araştırması ödülleri

Bu görev ödüllerinden bazıları size gizemli bir Pokémon’u yakalama şansı bile veriyor. Burada özel bir şey yok, ancak özellikle maceraya bağlı olarak nadir Pokemonlar gelebilir.

Sunulan görevlerin ve ilgili ödüllerin aylık olarak değiştiğini bilmeye değer. Ek olarak, bazı görevlerin farklı ödülleri olabilir, özellikle güzel atış yapmanızla ilgili görevler size daha fazla top veya gizemli bir yaratığı yakalama şansı sunabilir.

Son olarak, bir görev seçerseniz, onu silmekte ve başka bir PokéDurak döndürerek başka birini yakalamakta özgür olduğunuzu bilmeye değer. Ayrıca bir günde istediğiniz kadar tamamlayabilirsiniz. PokéDurak, genellikle bulundukları yere göre uyarlanmış ve her gün gece yarısı yenilenen set ödülleri veriyor. Yani aynı gün aynı PokéDurak’tan sürekli aynı görevleri alırsınız.