Spotify’de ülke nasıl değiştirilir?

Spotify hesabınızın ülke ayarı, varsayılan olarak hesabı oluşturduğunuz ülkedir; ancak gerektiğinde kolayca değiştirebilirsiniz. İster yeni bir ülkeye taşınıyor olun, ister sadece yaz için seyahat ediyor olun, hesap ayarlarınıza erişerek Spotify ülkenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz gerçekte başka ülkeye gitmiş olmasanız bile ülke değiştirebilirsiniz. Bunun yöntemini de göstereceğiz. Ülke değiştirmeyi Mac, PC, iPhone veya Android cihazda olsanız da herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz.

Premium hesabınız varsa, ayarlarınızı değiştirmeden ülkenin herhangi bir yerine seyahat edebilirsiniz (taşındıysanız fatura bilgilerinizi güncellemek isteyebilirsiniz). Ücretsiz bir hesabınız varsa, ülkenizi değiştirmeden önce 14 gün boyunca farklı ülkede müzik dinleyebilirsiniz. Bundan daha uzun olursa müziğiniz durur. Ancak, ülke değiştirirken tüm ülkelerin seçenek olarak sunulmadığını, yani, herhangi bir ülkeye geçemeyeceğinizi bilmeniz önemlidir. Yeni ülkeniz yalnızca gerçekten oradaysanız görünecektir. Bu, bir seyahate çıkıyorsanız ülkenizi önceden değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Spotify ülkenizi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Spotify’de ülke değiştirme

1. Tercih ettiğiniz tarayıcınızda Spotify web sitesini açın. Bunu hem masaüstü hem de mobil cihazlarda yapabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, Facebook veya mevcut kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.

2. Giriş yaptıktan sonra, ekranın sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın veya dokunun. Açılan menüden “Hesap”ı seçin.

spotify ulke degistirme 1

3. Bu sizi hesap özetinize götürecektir. Kullanıcı adınızı, e-postanızı, doğum tarihinizi ve bulunduğunuz ülkeyi görmelisiniz. Değişiklik yapmak için “Profili düzenle”yi tıklayın.

4. Ülke bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Başka bir ülkedeyseniz, üzerine tıklayarak veya dokunarak bir açılır menüyü açabilirsiniz. Bulunduğunuz ülke ve önceki ülkeniz burada sıralanır. Bu değişikliği yaparken, yeni ülkenizin yalnızca gerçekten oradaysanız görüneceğini unutmamak önemlidir; halihazırda bulunmadığınız bir ülkeye geçiş yapamazsınız.

spotify ulke degistirme 2

Eğer bulunmadığınız bir ülkeye geçiş yapmak istiyorsanız, VPN kullanmanız gerekiyor. Geçiş yapmak istediğiniz ülkeyi VPN’de seçin ve profil ayarları sayfasını yenileyin. O zaman seçtiğiniz ülke listede görünecektir.

Değişiklik yaptığınız ülkenin özelliklerini tam olarak kullanabilmek için Spotify uygulamasının ayarlarından dil seçimini de o ülke ile aynı dile getirmeniz gerekiyor.