Toz gıda boyası nasıl kullanılır?

Toz gıda boyaları, tadı etkilemeden gıdanın görünümünü değiştirmenin harika bir yoludur. Su ile karıştırılmaması gereken yiyeceklerle iyi çalışırlar. Tozlarla yiyeceklerin istenen renge ulaştırmak için doğru dozu ayarlamak için biraz deneme yanılma ile çalışmayı gerektirebilir. Tozlar oldukça konsantredir; bu nedenle onları idareli kullanın. En doğru renk sunumunu elde etmek için mümkün olan en doğal ışıkta kullanın. Renk, krema gibi yiyeceklerle karıştırıldıktan sonra, rengin tamamen koyulaşması için karışımı kullanmadan önce birkaç dakika bekletin.

Toz gıda boyasının kremada kullanımı

Çalışma alanına doğal ışığın girmesini sağlamak için pencerelerdeki gölgelikleri açın. Floresan aydınlatma, renklerin gölgesini değiştirir; olabildiğince doğal gün ışığında çalışmak istenen renk tonunun elde edilmesini kolaylaştıracaktır.

Kremi bir kaseye dökün. Kremanın üzerine biraz toz gıda boyası serpin ve karıştırın.

Renkli kremanın beş dakika oturmasına izin verin. Bu süre içinde renk tamamen gelişecektir. Daha koyu bir renge ihtiyacınız varsa, kaseye biraz daha toz serpin ve karıştırın. Rengin doğru olup olmadığına karar vermeden önce rengin tekrar gelişmesine izin verin. İsterseniz tekrarlayın.

Toz gıda boyasının yiyeceklerde kullanımı

Doğal olarak aydınlatılmış bir çalışma alanında işe başlayın.

Bir kaseye biraz limon özü dökün. Sıvıya biraz gıda boyası tozu serpin ve karıştırın.

Renkli sıvının beş dakika oturmasına izin verin. Bu süre içinde renk tamamen gelişecek. Kaseye biraz daha toz serpin ve daha koyu bir gölge istiyorsanız karıştırın. Rengin doğru olup olmadığına karar vermeden önce rengin tekrar gelişmesine izin verin. İsterseniz tekrarlayın.

Yiyeceklere uygulamak için renkli sıvıya gıda sınıfı bir fırça batırın.

Toz gıda boyasının şekerde kullanımı

Toz gıda boyasını şekere veya diğer kuru bileşenlere ekleyin.

Tozu ve diğer kuru malzemeleri karıştırın.

Toz şeker, hindistancevizi pulları ve diğer kuru ürünleri kullanacağınız için doza dikkat edin. Ayrıca toz gıda boyaları su ile karıştırılmamalıdır.