En iyi aile arabası

Her tür aile için en iyi araç seçeneklerini listelemek için burada yer alan otomobilleri test edildi. Aşağıdaki liste, alt kompaktlardan sedanlara, crossover’lardan SUV’lara kadar tüm kategorilerde yılın en iyi araçlarını vurgulamaktadır. Sürdürülebilir yaşam sizin için en önemli öncelikse, en iyi hibrit ve en iyi elektrikli seçimlerimize de göz atmayı unutmayın!

Performans ve güvenlik kabiliyetlerini sağladıktan sonra araçların ne kadar konforlu ve kullanışlı olduğuna bakıyoruz. Depolama alanı ne kadar pratik ve bol? Araba koltuklarını takıp çıkarmak ne kadar kolay? Koltukları ayarlamak veya indirmek kolay mı? Hem otomobil üreticisinin yerleşik teknolojisini hem de Apple CarPlay veya Android Auto ile entegre olup olmadığını test ederek tüm bilgi-eğlence sistemlerine bakıyoruz. Gösterge tablolarının sezgisel olmasını ve bir telefonu eşleştirmenin kolay olmasını sağlıyoruz ve ses tanıma sisteminin doğruluğunu not ediyoruz.

Ayrıca bizi memnun eden tüm küçük şeyleri de not ediyoruz: önde ve arkada geniş USB şarj bağlantı noktaları; telefonlar, çantalar, anahtarlar ve daha fazlası için akıllı saklama bölmeleri; ve bölgesel iklim kontrolleri veya ekstra geniş kapasiteli bagaj alanı gibi özel ekstralar. Tüm bunlara ek olarak, pratik ve güvenilir araçlar sunduğumuzdan emin olmak için yakıt ekonomisini ve otomobilin değerini dikkate alıyoruz. O halde lafı daha fazla uzatmadan bu yılın En İyi Yeni Aile Arabaları ile tanışın!

En iyi küçük sedan: Hyundai Accent

Hyundai Accent

Eski görünümlü bir araba için büyük değer sunar. Temel model nispeten basit olsa da, satın alınabilirliği ve sağlam yapı kalitesinin yenilmesi zordur. Artı, Hyundai etkileyici güç aktarma organları garantisi ve ücretsiz bakımıyla tanınır. Kompakt yapısı sayesinde aileler için harika bir otomobil. Orta seviye döşemede standart olarak veya temel SE döşemesi için bir eklenti olarak sunulan sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) varyantı, sınıfı için etkileyici bir yakıt verimliliği sunar.

SE triminde, entegre Apple CarPlay veya Android Auto’dan yoksun olan yalnızca 5 inçlik bir ekran bulunur. Bir alt kompakt modelden beklendiği gibi, arka koltuk ve bagaj alanı daha dardır. Hem sürücü hem de yolcular konforlu ve sorunsuz bir sürüşün keyfini çıkarabilir. İyi bir süspansiyon ve hoş, sessiz bir sürüş sunar.

En iyi lüks küçük sedan: Mercedes-Benz CLA Class

mercedes-benz cla class
Fotoğraf lisansı: Mercedes-Benz

Bu küçük boy dört kapılı sedan, güçlü motor seçenekleriyle bir Mercedes-Benz’den beklediğiniz ve sevdiğiniz stil ve modernliğe sahiptir. Panoramik tavan, modern alüminyum iç döşeme ve dört mevsim lastikli 18 inç jantlar dahil olmak üzere birçok premium stil özelliği standarttır. Sadece yüksek stil değil, aynı zamanda yapılandırılabilir dijital kokpitiyle kabin kesinlikle yüksek teknolojiye sahiptir.

Dokunmatik yüzeye ve diğer bilgi-eğlence işlemlerine alışmak biraz zaman alabilir. Daha uzun arka koltuktaki yolcular sıkışık hissedecekler, ancak bu bir küçük sedan için şaşırtıcı değil. AMG modellerinin coşkulu yol tutuşu ve daha da etkileyici performansı ile lüks alana hoş bir giriş aracıdır.

En İyi Kompakt Sedan: Mazda 3

Mazda 3
Fotoğraf lisansı: Mazda

Fiyatından çok daha lüks görünüyor ve hissediyor. Sportif kompakt sedan, seçilen motordan bağımsız olarak duyarlı ve keyifli bir atletik sürüş sunar. Otomatik acil frenleme, şeritten ayrılma uyarısı ve şeritte kalma yardımı da dahil olmak üzere standart sürücü yardımı özellikleri çoktur. Bilgi-eğlence sistemi, basit bir döner düğme tarafından yönetilen işlevsellik ile kullanımı kolaydır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yedi paket var ve dört tekerlekten çekiş, head-up display, elektrikli ayarlanabilir koltuklar ve CarPlay ve Android Auto’yu içeren daha sağlam bilgi-eğlence paketleri gibi en sevdiğimiz özelliklerden bazıları daha pahalı modeller veya yükseltmeler için ayrılmıştır. Ayrıca arka koltukta biraz daha fazla diz mesafesi ve bagaj alanı olsa iyi olurdu. Mazda 3, eğlenceli bir sürüş deneyimi sunar. Dengeli ve dinamik yol tutuşu sayesinde direksiyon başında kendinizi güvende ve rahat hissedeceksiniz.

En İyi Lüks Kompakt Sedan: Mercedes-Benz A Class Sedan

mercedes-benz a class sedan
Fotoğraf lisansı: Mercedes-Benz

Yukarıdaki CLA’dan daha geniş bir seçim arıyorsanız, burada daha geniş bir iç mekana sahip benzer rafine ve lüks bir araç elde edersiniz. Ve mutlu bir şekilde, giriş fiyatı diğer bazı lüks sedan tekliflerinden daha iyidir. Seçilen modelden bağımsız olarak, çabuk hızlanma ve hoş, sportif bir sürüş elde edeceksiniz.

MBUX çift ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve dijital gösterge kurulumu, bol miktarda içgörü sunar ancak biraz alışma gerektirir. Sürüş biraz sert gelebilir ve içerideki gürültünün daha fazla sönümlense iyi olurdu. Bu Mercedes-Benz, içeride olduğu kadar dışarıdan da zarif görünüyor.

En İyi Orta Boy Sedan: Hyundai Sonata

hyundai sonata
Fotoğraf lisansı: Hyundai Motor America

Hyundai Sonata, konfor, verimlilik ve çok sayıda özellik sunan pratik ama şık bir aile sedanıdır. Bilgi-eğlence sisteminin kullanımı oldukça kolay. Daha da yakıt tasarruflu bir sürüş arıyorsanız, bizim de önerdiğimiz hibrit varyantı tercih edin. En çekici sürüş deneyimini sunmasa da kendinden emin ve konforlu sürüşünü takdir edeceksiniz. Fiyatından daha lüks hissettiren değer odaklı bir sedan.

En İyi Orta Boy Lüks Sedan: BMW 3-Series

BMW 3-Series
Fotoğraf lisansı: BMW of North America

Bir spor sedanla eşanlamlı olan dört kapılı 3 serisi, şık bir gövdede güçlü, çevik bir sürüş sunar. Hala kompakt olmasına rağmen, cömert bagaj alanına sahip ve kabin ferah hissediyor. 2.0 litrelik dört silindirli motordan 385 beygirlik altı silindirli motora kadar çeşitli güçlü motorlar ve aktarma organları seçenekleriyle sunuluyor. Ayrıca, 330e’nin 22 mil elektrik menziline sahip bir plug-in hibrit versiyonu da mevcuttur. xDrive ile donatılmış modeller, sert havalarda daha iyi çekiş için dört tekerlekten çekiş özelliğine sahiptir.

Araç, standart 8.8″ dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ve dijital gösterge paneli de dahil olmak üzere etkileyici teknik ekranlarla doludur. Bazıları için biraz karmaşık olabilir ve biraz alışma gerektirebilir. Bu ikonik araba lüks ve çekici bir his veriyor. Modern ve yetenekli hissettiren parlak bir giriş seviyesi premium sedan.

En İyi Tam Boy Sedan: Toyota Avalon

toyota avalon
Fotoğraf lisansı: Toyota Motor Sales

Daha fazla aile SUV’lerin pratikliğini tercih ederken, Avalon daha büyük bir sedan alternatifi sunuyor. Verimli ve keyifli, pürüzsüz ve çevik kullanım ile değer ve kalite arasında güzel bir denge kurar. Uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu ve SiriusXM uydu radyosu dahil olmak üzere çok sayıda standart sürücü yardımı ve konfor özelliğine sahiptir. Temel modelleri sürücülerin çoğunluğunu tatmin edecek kadar yeterli olan birkaç araçtan biridir.

Arka koltuk baş mesafesi daha bol olsa daha iyi olurdu. Dört tekerlekten çekiş hala sunuluyor, ancak yalnızca belirli modellerde. Aileler, standart V-6 motorunun yanı sıra oldukça geniş bagajı ile konforlu, sessiz ve güçlü bir sürüş keyfi yaşayacak.

En İyi Tam Boy Lüks Sedan: Genesis G90

Genesis G90
Fotoğraf lisansı: Hyundai Motor America

Bu tam boy dört kapılı lüks sedan zarafet yayıyor ve yumuşak ve sessiz bir sürüş sunuyor. 10 yıl veya 160.000 km için kapsanan güç aktarma organları ve 3 yıl veya 57.000 km için ücretsiz bakım ile sınıfının en uzun garantisini sunar.

Bir head-up ekran, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, geniş bir 12,3″ dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ve geniş bir 12,3″ dokunmatik ekran dahil olmak üzere genellikle rakipler için bir eklenti olan birçok standart konfor ve rahatlık özelliği vardır. Lüks iç mekanda kendinizi şımartılmış hissedecek ve sağlam sürüş dinamiklerinin keyfini çıkaracaksınız.