İskeleyi hangi kurumun kapattığı belli oldu

Kartal sahilindeki iskeleyi hangi kurumun kapattığı belli oldu. Kartal Atalar sahilinde yer alan yıkık dökük haldeki iskele tamir edilerek etrafı kapatıldı. Haziran ayının başında gerçekleştirilen çalışmalar ile iskelenin etrafı tellerle kapatılarak harabe halindeki eski iskele onarıldı.

Vatandaşlar çalışmayı hangi kurumun yaptığını merak ederken, yeni bir gelişme yaşandı. İskelenin etrafı tel örgülerle kapatılırken, ön tarafına da giriş kapısı yapıldı. İskelenin girişine önceki gün İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tabelası takıldı. Tabelada alt bilgide ise İstanbul Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ibaresi yer aldı.

Kartal sahildeki iskeleye atlama platformu

İskelede gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında eski yıkık haldeki yapı sıva ve beton dökülerek onarıldı ve üstüne atlama platformları eklendi. Toplamda iki adet atlama platformu kurulan iskelenin ücretli olup olmayacağı bilinmiyor. İskelenin etrafı şu anda tel örgülerle kapalı ve giriş kapısı mevcut.

Geçmişte iskelede vatandaşlar balık tutuyordu ve yaz aylarında denize girmek için kullanılıyordu. İskele şimdilerle kapatılmış durumda. İskele, Tesisler Şube Müdürlüğü tarafından lisanslı yüzme sporcularının atlama antrenmanları tarafından inşa edildi ve vatandaşların kullanımına kapalıdır. İskelede yüzme sporu dışında başka sporların yapılıp yapılmayacağı hakkında bilgi bulunmuyor.