Kartal Sis Parkı ilgi odağı oldu

İstanbul Kartal’da yer alan Sis Parkı, bu özelliğiyle Türkiye’de ilk olma konumunda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen Sis Parkı’nda muazzam ses ve ışık efektleri kullanılıyor. Kartal’daki sis parkı şimdiden 7’den 77’ye vatandaşların ilgi odağı olmuş konumda.

Kartal Sahilinde, Kordonboyu Mahallesi sınırlarında yer alan park; 7 bin 583 metrekarelik (1. etap 4 bin 723 m2, ikinci etap 2 bin 857 )alan üzerinde tasarlandı. Bölgede yaşayan vatandaşların yeşil alan ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan parkta, özellikle aileler ve çocukların keyifle vakit geçirerek eğlenebilecekleri bir rekreasyon alanı da oluşturuldu.

Sis Parkı giriş saatleri

Sis Parkı 2020’nin başlarından itibaren motor ve tesisat arızası nedeniyle uzun süre çalıştırılamadı. İBB’den aldığımız bilgiye göre Sis Parkı’nda tadilat çalışmaları tamamlandı ve Haziran 2022 itibariyle tekrar hizmete açıldı. Sis Parkı saat 22:00’a kadar ziyaretçilere açıktır.

kartal sis parki 2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Sis Parkı nerede?

Sis Parkı, Kartal sahil yolunda (Turgut Özal Buvarı) yolun üst tarafında. Yapı Marketi geçtikten sonra 300 metre ileride. Yer olarak, sahil yolundan Yalıboyu Caddesi’ne dönmeden hemen önce.

Parkın önünde İETT Atalar Sahil Durağı var. Dilerseniz sahilden 16D İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Parka giriş ücretsizdir. Sis parkı saatleri vardır. Kartal Sis Parkı saatleri geldiğinde sis açılır. Sis Parkı Google Maps yol tarifi bağlantısı.

sis-parki-3
Fotoğraf lisansı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Sis Parkı hakkında bilgiler

Sis Parkı içinde sis havuzları ve ışıklandırmalar bulunurken, sistem aktif olduğunda ortaya muazzam sis ve ışık efektleri çıkıyor. Su püskürtme metodu olarak atomize su püskürtme yöntemi kullanılan parkta, çocuklar için çok eğlenceli bir ortam yaratılıyor.

Parkta sis efektinin sona ermesinin ardından, geometrik desene sahip zeminde bulunan arkatların yansımaları oluşuyor ve eşsiz bir görüntü elde ediliyor. Parkta oluşan muhteşem görüntüler eşliğinde selfie çekilen vatandaşlar fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor.