Kartal’daki Sis Parkı çocukların ilgi odağı oldu

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da yer alan Sis Parkı, bu özelliğiyle Türkiye’de ilk olma konumunda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen Sis Parkı’nda muazzam ses ve ışık efektleri kullanılıyor.

Kartal Sahilinde, Kordonboyu Mahallesi sınırlarında yer alan park; 7 bin 583 metrekarelik (1. etap 4 bin 723 m2, ikinci etap 2 bin 857 )alan üzerinde tasarlandı.

Bölgede yaşayan vatandaşların yeşil alan ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan parkta, özellikle aileler ve çocukların keyifle vakit geçirerek eğlenebilecekleri bir rekreasyon alanı da oluşturuldu.

Sis Parkı’na nasıl gidilir, giriş ücretli mi?

Sis Parkı, Kartal sahilyolunda (Turgut Özal Buvarı) yolun üst tarafında. Yapı Marketi geçtikten sonra 300 metre ileride. Yer olarak, sahil yolundan Yalıboyu Caddesi’ne dönmeden hemen önce. Önünde İETT Atalar Sahil Durağı var. Dilerseniz sahilden 16D İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Parka giriş ücretsizdir.

Sis Parkı içinde sis havuzları ve ışıklandırmalar bulunurken, sistem aktif olduğunda ortaya muazzam sis ve ışık efektleri çıkıyor. Su püskürtme metodu olarak atomize su püskürtme yöntemi kullanılan parkta, çocuklar için çok eğlenceli bir ortam yaratılıyor.

Parkta sis efektinin sona ermesinin ardından, geometrik desene sahip zeminde bulunan arkatların yansımaları oluşuyor ve eşsiz bir görüntü elde ediliyor.

Parkta oluşan muhteşem görüntüler eşliğinde selfie çekilen vatandaşlar fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor.

x