Wreckfest inceleme

Wreckfest’teki arabaların çoğu, bir hurdalıktan çıkarılmış ve paslanmayı gizlemek için spreyle boyanmış gibi görünüyor. Burada önemli olan tek şey, arabanın hızlı gitmesi ve diğer arabalara dayak atabilmesi. Agresif sürüş, Wreckfest’in amacıdır, çoğu yarışı ters dönen arabalar, yığınlar ve pisti çöplüğe çeviren enkazlarla dolu vurgulama mekaniklerine güvenmektedir. Geliştirici Bugbear Entertainment, kaosu, Wreckfest’teki hemen hemen her etkinliği oynamak için yürek burkan bir zevk haline getiren heyecan verici bir oyuna dönüştürüyor.

Temiz dönüşler yapmak yerine, stratejinizin bir kısmı ön tamponunuza ne kadar ihtiyacınız olduğuna karar vermeyi içerir, çünkü rakiplerinize karşı iyi, sert bir vuruş onları hendeğe gönderebilir veya daha iyisi onları baş aşağı çevirebilir. Wreckfest, yarış etkinliklerinin çoğunda adının hakkını veriyor ve bilgisayar kontrollü rakipler de en az sizin kadar şeytani düşünüyor.

Wreckfest inceleme

Wreckfest’in parçalarının çoğu, felaket sonuçları düşünülerek tasarlanmış gibi görünüyor. Direkt yollar dardır, yani arabalar bu alanlarda gezinirken sadece zorunluluktan dolayı etrafa sürtünürler ve dönüşler genellikle dardır veya arabaların çarpabileceği lastik yığınlarıyla doludur.

Bugbear’ın ünlü Flatout serisine manevi bir devamı olarak ortaya çıkan Wreckfest, sizi diğer araçlarla karşı karşıya getiren Derby karşılaşmalarını da içeriyor. Fortnite’ın Battle Royale modu gibi, bu zorlukların amacı hala çalışır kalabilen son araba olmaktır. Bir etkinliği başlatmak için 24 arabanın birbirine çarptığını görmek eğlenceli olduğu kadar, Derby maçları sizi farklı şekillerde, özellikle motorunuzu korumak için geriye doğru sürmeye zorlar.

wreckfest-inceleme 2

Tüm olaylarda hasar kalıcıdır ve ekrandaki kullanışlı bir gösterge size aracınızın tam olarak hangi şekilde olduğunu gösterir, bu da bir yarışı bitirmek için koruyucu bir duruş benimsemeniz gerekebileceği anlamına gelir. Yine, bu oyunu diğer yarışlardan farklı bir şekilde oynuyorsunuz, ancak hedefiniz aynı şekilde yarışı ilk bitirmek.

Wreckfest oynanış

Sürüş mekanikleri arabalar için mükemmel bir şekilde uygulanmış ve onlara verebileceğiniz yükseltmeler, bir dahaki sefere piste çıktığınızda hissedilebilir. Aynı şey özel araçlar (çim biçme makineleri, biçerdöverler ve RV’ler gibi) için söylenemez. Azaltılmış hızları, garip kullanımları veya kulak delici motor sesleri göz önüne alındığında, onları fazla tercih etmedim. Bu araçlar konsept olarak eğlencelidir ve şurada burada bir meydan okuma için hoş bir oyalama ekler, ancak oyunun gerçek yıldızları, en çok zaman geçirdiğiniz ve farklı boya renkleri ve görünümler verebileceğiniz güçlü ve büyük arabalardır.

wreckfest-inceleme 3

Wreckfest’in çok fazla kariyer yapısı yok. Yeni zorlukların kilidini açmak için, mevcut olanı oynamanız ve bir sonraki meydan okuma veya etkinlik aşamasının kilidini açmak için gereken puanları kazanmak için yeterince iyi puan almanız yeterlidir. Yol boyunca kazanılan para, rekabete karşı koyacak eğlenceli ve güçlü canavarların olduğu yeni sürüşler satın almak için kullanılabilir. Kariyer derinliği olmayabilir, ancak oyuncuya bu oyunun sunduğu her şeyi gösterme açısından iyi çalışıyor. Çevrimiçi oyun, bölümlerde bulacağınız hemen hemen her yarış veya etkinliği sunar, ancak yine de bunun dışında pek bir şey sunmaz.

Video oyunu pazarı yarış simülasyonlarıyla dolu ve Wreckfest gibi tam tersini sağlayan tuhaflıkları görmek güzel. Kirli yarışabilecekken neden temiz bir yolda yarışasınız ki? Bu size eğlenceli geliyorsa, bu agresif yarış deneyimini tercih ederek hata etmezsiniz.