Genshin Impact’ta Dokuz Sütun nasıl açılır?

MiHoYO’nun fantastik açık dünya RPG’si Genshin Impact’in PC, PS4 ve mobil platformlarda piyasaya sürülmesinden bu yana bir aydan biraz fazla zaman geçti. Oyun, “gacha oyunu” mekaniğini çevreleyen tartışmalara rağmen, hem oyuncular hem de eleştirmenler arasında büyük bir başarı olduğunu zaten kanıtladı. Sonuç olarak, Genshin Impact bir savaş, rastgele ganimet ve keşif oyunudur.

Oynanışın bu temel direklerinin sonuncusu belki de en önemlisidir ve oyuncular genişleyen dünyada çok fazla zaman geçirmeyi bekleyebilirler. Bazıları bariz, diğerleri iyi gizlenmiş sayısız görev mevcuttur. Belki de Genshin Impact’in en zorlu görevlerinden biri, oyuncuların Dokuz Barış Sütunu’nu açmasını gerektiriyor. Tamamlanması zaman alıcı olsa da, bunu yapmanın ödülleri çabaya değer.

genshin-impact-dokuz-sutun

Dokuz Sütun

Dokuz Barış Sütunu görevine başlamak için, oyuncuların öncelikle sütunları Genshin Impact’in Cuijue Slope bölgesinin merkezinde bulmaları gerekecek. Dokuz sütun, ortasında yazılı bir taş bulunan kaba bir daire oluşturur. Bu taşı etkinleştirmek, yakındaki tapınağa girme arayışını başlatacak.

İçeri girmek için oyuncular Cuijue Slope’un dokuz sütununu etkinleştirmelidir. Ancak bu, oldukça fazla bacak çalışması gerektirebilecek dokuz Anma Taşı toplayana kadar yapılamaz. Stones of Remembrance elde etmenin tek yolu, Geolocus öğeleri kullanılarak yapılan Liyue’deki Yedi Heykeli’ni yükseltmektir. Geolocus, bölgenin her yerine dağılmış durumda ve genellikle oyuncuların kilidini açmak için tırmanmalarını veya bulmacaları çözmelerini gerektiriyor. Oyuncular dokuz Stones of Remembrance almaya yetecek kadar Heykeli yükselttiklerinde, Dokuz Sütun’u açmak için geri dönmelidirler.

genshin-impact-dokuz-sutun 2

Tapınağa Giriş

Tapınağa girmenin ve görevi tamamlamanın bir sonraki adımı, her bir sütunu etkinleştirmektir. Bu, her birinin üzerinde bulunan turuncu parlayan panele tırmanarak ve onunla etkileşime girerek yapılır. Bunu yapmak, bir Anma Taşı tüketecek ve görev için sütunu etkinleştirecektir. Ayrıca, onu korumak için düşman olasılığı ile birlikte, aşağıda mükemmel bir sandığın ortaya çıkmasına neden olur. Bu sandıklar nadirdir, bu nedenle oyuncular bir sonraki sütuna geçmeden önce her birini yağmalamalıdır.

Dokuz Barış Sütunu tamamlandığında, tapınağın kapıları açılacaktır. İçeride oyuncular kendilerini bekleyen zorlu karşılaşmalar bulacaklar, bu yüzden en iyi Genshin Impact karakterlerinden bazılarını yanlarında getirmeleri gerekiyor. Harabe Muhafızları, Geovishap Yavruları ve Harabe Avcısı’nda başarılı bir şekilde savaşan herkes ödüllendirilecek. Tapınağın sonundaki sandıklar, bir Royal Flora Efsanevi Eserin yanı sıra Xigu Antiques veya Wanyou Boutique’de satılabilen değerli bir yüzük içerir. Ek olarak, görev tamamlanacak ve oyuncuya iyi bir Adventure Rank XP parçası verilecek.