7 Days to Die’da gas (benzin) nasıl alınır?

7 Days to Die'ın çorak topraklarında daha uzağa seyahat etmek isteyenler için bir araca ve biraz yakıta ihtiyaçları olacak, işte benzinin nasıl elde edileceği.

The Fun Pimps’in zombi hayatta kalma oyunu 7 Days to Die’ın çorak arazileri sert ve affetmez. Navezgane’in önceden belirlenmiş dünyasında gezinmeyi tehlikeli bir olay haline getiren ölümsüz ordular ve vahşi hayvanların yanı sıra, yok olmamak için yiyecek ve su tüketme ihtiyacı da var. Yakıt ikmalinden bahsetmişken, oyuncuların oyun sırasında bir noktada dikkate alması gereken öğelerden biri, minibisiklet, motosiklet, 4×5 kamyon veya bu türden başka bir şey gibi bir tür motorlu taşıttır. Söz konusu araçlarda benzinle dolu olması bir öncelik haline geliyor.

Araç elde etmek başlı başına ayrı bir görev olsa da, oyuncular bir kez araca sahip olduklarında, onu korumak araç sahipliğinin çok önemli bir parçası haline gelir, bu açıdan gerçek hayattan çok da farklı değildir. Bununla birlikte, araçların daha uzun süre çalışmasını sağlamak için gaz kaynağı için en iyi yerler burada belirtilmiştir. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var ki, bazı durumlarda oyuncuların normalde oyunda daha sonra kazanılan bazı gelişmiş becerilere sahip olmaları gerekecek.

Kırmızı Variller / Benzin İstasyonları

7-days-to-die-gas-benzin 1

Varillerin (Red Barrel) içinde faydalı eşyalar bulmak genellikle bir şans olayı olabilir. Kilitli kasalar, muhtemelen içeri girmek için gereken kilitlere değmeyecek birkaç eşya içerebilirken, basit bir karton kutu çok sayıda değerli eşya içerebilir. Variller ve benzin istasyonu pompaları ile oyuncular temelde onları açtıklarında ne alacaklarını bilirler.

FPS oyunlarında ve 7 Days to Die’da temel bir şey olsa da, bu kinayenin tartışmasız bir istisnası olmasa da, variller de öğeleri depolamak için kullanışlı bir yoldur. Tabii ki, bir kalabalıkla karşı karşıya gelindiğinde ve durum bunu gerektiriyorsa, patlayıcı olarak kullanılabilirler. Ancak, gaz varilleri olarak da bilinen bu kırmızı varillerin içine bakmak, almak için bir kutu benzin ortaya çıkarabilir. Bu variller genellikle benzin istasyonlarında bulunur, ancak oyuna yeni eklenen atış poligonunda yer alan bir dizi varil var.

Benzin istasyonlarından (Pump Station) bahsetmişken, zombilerin yanı sıra genel olarak iyi bir genel malzeme kaynağı olsalar da, ana girişin dışında bulunan pompalar da potansiyel bir benzin kaynağıdır. Varillere benzer şekilde, bunlar patlatılabilir veya içlerindeki gaz için basitçe yağmalanabilir.

Arabalar ve Ordu Kamyonları

7-days-to-die-gas-benzin 2

Başlangıçta, 7 Days to Die oyuncuları paslı bir arabanın ve muhtemelen bir sırt çantasının yanında doğacak. Bu, oyuncuya hemen, en azından şasilerinin çoğu bozulmamış olan bazı arabaların, bazı güzellikleri erkenden aramak için iyi bir yer olabileceğini öğretir. Bununla birlikte, hemen açık olmayan şey, bu araçların başka yerlerde kullanılmak üzere bileşenlerinden ayrılabileceğidir.

Bunun yapılabilmesi için, oyuncunun bir İngiliz anahtarı (wrench) bularak, satın alarak veya şemayı aldıktan sonra bir tane işleyerek bir İngiliz anahtarına ihtiyacı olacaktır. Bir arabaya veya daha fazla malzeme veren bir ordu kamyonuna yaklaşmak, yalnızca birincil veya ikincil saldırı işlevini kullanmak, aracı parçalayacak ve oyuncu-karakterin envanterini yaylar, metal, mekanik parçalar, deri ve benzin gibi şeylerle dolduracaktır. Hasat edilen miktar değişir, ancak yeterli araç bulun ve yüzlerce birim gaz çıkarmak mümkündür.

Arabalar da çok kolay. Birçoğu marketler veya şarküteriler gibi kuruluşların dışına park ediyor, bazıları hala araba yollarına veya yıkık evlerin garajlarına park ediyor, diğerleri ise rastgele yol kenarında bulunuyor. Her iki durumda da, bir İngiliz anahtarı elde edildiğinde, araçlar çok önemli yakıtın yanı sıra yararlı malzemelerin hazinesi haline gelir.

Killi taşlar (Shale)

7-days-to-die-gas-benzin 3

Maden çıkarmak ve sonunda gaz yaratmak mümkündür. Bu sürecin tam olarak gerçekleşmesi için oyuncuların bir kimya tablosu oluşturacak becerilere ve şemalara sahip olmaları gerekecektir. Bu yapıldıktan sonra, saf Shale parçalarını aramak için çöl biyomuna doğru yola koyulmak yeterlidir. Bunlar sıcak arazide dağılmıştır ve fark edilmesi oldukça kolaydır. Petrolün görünümüne benzer bir gökkuşağı parlaklığına sahip, yerden sarkan sivri uçlu kaya parçası ile fark edilecekler.

Shale madenciliği için kullanılacak en iyi araç, kazmayı çok daha hafif hale getirecek olan güvenilir kazmadır (trusty pickaxe). Kimya istasyonunda tam bir gaz bidonu oluşturmak için 800 parçanın çıkarılması gerekecek. Shale de sadece yüzeyde değildir. Yerden yapışan ana parça parçalandıkça, yerde daha fazla gökkuşağı renginde dokular görünecektir. Bu, altında daha fazla Shale olduğu anlamına gelir, bu nedenle maksimum miktarı elde etmek için kazmaya değer. Kazmaya devam etmek isteyenler için, her zaman çukurdan çıkmak için bir kürek getirmeyi ya da merdiven oluşturmak için yeterli odun getirmeyi unutmayın.