Minecraft’ta nasıl arkadaş eklenir?

Minecraft'ta arkadaş eklemek isteyenler, biraz menü gezintisi ile bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirler. İşte Minecraft'ta arkadaş edinmekle ilgili bilmeniz gereken her şey!

Zanaatkarlığa izin veren hayatta kalma oyunlarını arkadaşlarla beraber oynamak çok eğlenceli olabilir, bu nedenle, bu tür oyunların çoğu, oyuncuların canavar dalgalarıyla savaşmasına veya en iyi yapıları inşa etmesine yardımcı olabilmeleri için çok oyunculu işlevlerle birlikte gelir.

Minecraft’ta arkadaş eklemek isteyenler, sadece biraz menü gezintisi ile bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirler. Oyuncular, arkadaşlarıyla aynı platformda inşa etme ve keşfetmeyle ilgili bu ünlü oyunun keyfini çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda platformlar arası oyunla, hevesli madenciler ve zanaatkarlar artık daha birçok arkadaşıyla işbirliği yapabilir.

Minecraft’ta Hızlı ve Kolayca Nasıl Arkadaş Eklenir?

minecraft-arkadas-ekleme 1

Ana menüden, birkaç sekmeli bir alt menüye geçmek için Oynat’ı (Play) seçin. “Arkadaşlar” (Friends) etiketli olan kısım, oyuncuların çevrimiçi olarak müttefiklerle bağlantı kurmak için ihtiyaç duyduğu şeydir.

Ardından, eklemek istedikleri kişinin Oyuncu Etiketini yazabilecekleri bir arama çubuğuna ulaşmak için “Arkadaş Ekle”yi (Add Friends) seçin.

Oyuncu Etiketi girildikten sonra, doğru yazılmışsa ve gerçek bir etiketse, istenen hesap gelir ve oyunculara birkaç seçenek sunar: onları arkadaş olarak ekleme veya favori olarak ekleme.

Minecraft’ta birisinin nasıl kişi olarak ekleneceğine dair seçeneklere bakarken, oyuncular o kişiyle olan ilişkilerine göre karar vermelidir. Birini arkadaş olarak eklemek, oyuncuların bir arkadaş davetiyesi gönderebileceği ve kabul edilirse her iki oyuncunun da birbirine oyunlara davetiye gönderebileceği anlamına gelir.

Birini favori olarak eklemek biraz farklıdır, yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak, favori olarak listelenenler kişinin arkadaş listesinin en üstünde görünecek ve oyuncular ne zaman çevrimiçi olduklarını veya yayına başladıklarını görebilirler.

Minecraft’ta Arkadaşlık Daveti Nasıl Atılır?

Minecraft oynarken oyuncular arkadaşlarını da oldukça kolay bir şekilde davet edebilirler. Bunu yapmak için menüyü açın ve ardından ekranın sağındaki “Oyuna Davet Et” (Invite to Game) seçeneğini seçin.

Bu, Minecraft oynamayanlar da dahil olmak üzere, çevrimiçi ve çevrimdışı olan tüm arkadaşlarınızı listeleyen bir menüye götürecektir. Buradan, inşa etmek ve keşfetmek isteyenlerin adlarının yanındaki kutuyu işaretleyerek aynı anda birden fazla kişiye davetiye gönderebilirsiniz.

Platformlar Arası Arkadaşlar Nasıl Eklenir? (Konsolda)

minecraft-arkadas-ekleme 2

Arkadaşları davet etmeye çok benzer bir yöntemle, Minecraft’ın konsol sürümlerinde olanlar, diğer platformlardaki insanlarla oynamanın özellikle kolay bir yoluna sahiptir. Oyun içi menüden, söz konusu platform için çevrimiçi ve çevrimdışı arkadaşların bir listesini görmek için “Oyuna Davet Et” (Invite to Game) alt menüsüne gidin, ancak bu menünün altında ” Platformlar Arası Arkadaş Bul” (Find Cross-Platform Friends).

İstenilen müttefikin Oyuncu Etiketini ve onları arkadaş veya favori olarak eklemek için aynı seçenekleri arayabileceğiniz bir menü bulmak için bu seçeneği seçin.