Trabzon Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından 22-25 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Trabzon Tanıtım Günleri’ne büyük ilgi bekleniyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da açılışına katılması beklenen Trabzon Tanıtım Günleri, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Etkinlikle beraber Trabzon’un kültürüne ait birçok yöresel ürünün yer aldığı fuarda, İstanbul’da yaşayanlar Trabzon kültürünü tanıma fırsatı bulacak.

Trabzon Tanıtım Günleri ile İstanbullular mıhlama ve kazanda mısırın lezzetini tadacak, doyasıya horon oynayacak. Dört gün sürecek etkinlikte yemek çadırlarının büyük ilgi görmesi bekleniyor. Laz böreği, su böreği ve baklava ürünlerinin yanı sıra hamsi ile yapılan yemekler de olacak.

Ağasar Otçu Şenliği Canlandırması, yöresel halk oyunları gösterileri, kazanda mısır, penaltı yarışması, halkoyunları yarışması gibi etkinlikler İstanbulluların beğenisine sunulacak.

Trabzon Memleket Günleri, 22 Şubat Perşembe günü ile 25 Şubat Pazar günleri arasında Atatürk Havalimanı’nda ziyaretlere açık olacak.