Çorum Tanıtım Günleri Maltepe’de

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Çorum Dernekler Federasyonu işbirliği ile düzenlenecek “Çorum Tanıtım Günleri” etkinliği Maltepe Etkinlik Alanı’nda 15-18 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Etkinlikte Çorum’un tarihi, turistik ve kültürel tanıtımı için kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve Çorumlu firmalar tarafından stantlar açılacak. Leblebi cenneti Çorum, İstanbul’a geliyor.

Çorum tanıtım günleri

4 gün sürecek tanıtım günlerinde ziyaretçiler Çorum ilinin yerel kültürüne ait yöresel gıdalar ve ürünlerin sunumu, Türk Halk Müziği Konserleri, halk oyunları gösterileri, sıcak Çorum Leblebisi ikramı ve satışı, çeşitli fotoğraf sergileri yapılacak.

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çorum’un ilçe belediyeleri, Sungurlu Belediyesi, Osmancık Belediyesi, Ortaköy Belediyesi, İskilip Belediyesi, Laçin Belediyesi, Mecitözü Dernekler Federasyonu, Dünya Çorumlular Konfederasyonu, Tüm Çorumlu Dernekler Federasyonu gibi kamu kurumları, belediyeler, dernekler ve sivil toplum kuruluşları da etkinlikte yer alıyor.

Hitit uygarlığına ev sahipliği yapmış medeniyetin ve barışın merkezi Çorum’un tanıtımı için düzenlenecek Çorum Tanıtım Günleri, 15 Aralık ile 18 Aralık arasında Maltepe’de yapılacak.