WRC 10 oyun inceleme

Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu yılki resmi oyunu WRC 10, zamana odaklı dayanıklılıkla ilgili bir yarış oyunudur. Bu yılki ralli oyunu, iyi bir sürüş oyununun tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir. Çok sayıda lastik izi, çok sayıda araba ve hatta değişen pist koşulları. Yine de Formula 1 oyunlarının karşı karşıya olduğu sorun gibi, WRC 10 da ralli sürüşü dünyasına aşina olmayanlar için göz korkutucu. Bunu değiştirmek için buradayız sizin için Nacon’un yepyeni ralli deneyimi WRC 10’u inceliyoruz.

WRC 10 inceleme

Bir ralli oyunundan beklendiği gibi WRC 10 bize bazen geniş bazen dar yollarda sürüklenmeler, yüksek hızlarda sürüş, muhteşem grafikler ve etap zamanınızı takip edebileceğiniz oldukça iyi bir kullanıcı arayüzü sunar.

WRC 10 ile sağa sola yalpalanacağız, arabanızı kaçınmanız gereken tümseklerden sıyrılacağız, ayağınızı pedaldan çekmemek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağınız. WRC serisinde tamamen yeni biri iseniz, bu tür mekanikler üstesinden gelinmesi gereken bir zorluk olabilir. WRC 10, gerçekten ralli hayranlarına odaklanan bir deneyimdir.

WRC 10 oynanış

Oyun, zorlu parkurlar, yönlü olarak numaralandırılmış terimler ve çok farklı bir sürüş stili ile sizi dünyasına çekiyor. Kariyer modunda rally ekibinizdeki her şeyi, hatta fatura e-postalarına kadar her şeyi koruyacağınız simülasyon benzeri bir yönetim sistemiyle karşılaşacaksınız.

Yönetim simülasyonları ve gerçek dünya ralli Şampiyonaları hayranları için bu mükemmel bir kombinasyon olabilir. Örneğin, bir meteorologu diğerine tercih ettiğinizde, sayıların çatırdamasına ilgi parıltıları göreceksiniz ve oyun, puan toplayıcılar için geniş bir beceri ağacına sahip.

WRC 10 inceleme 2

Çevrimiçi, hızlı oyun ve hatta bölünmüş ekran moduyla, oyunun kariyer modunun dışına çıkabilir ve doğrudan yarışa geçebilirsiniz. Sürüklenme ve direksiyon hakimiyeti oldukça doğal, paletler kesinlikle iyi ayarlanmış görünüyor.

Geliştiriciler Kylotonn ve KT Racing, WRC 10’un kolay bir oyun türü olmadığını biliyor. Bu nedenle bir Eğitim ve Test Alanı modunun dahil edilmesiyle, oyuncular kontrolleri ve mekaniklerini hissetmek için zaman ayırabilirler. WRC 10’un temellerini anlamaya başladığınızda, çok daha fazla bağımlılık yapan bir deneyim haline geliyor.

WRC 10 inceleme 3

Çok sayıda pistte yarışabileceğiniz WRC 10, sizi esir alabilir. Bir Rally oyunundan bekleyebileceğiniz gibi, sadece arabayı sürmezsiniz; bunun yerine, yıkıcı darbelere dikkat etmeniz gerekecek, değişen koşullarda otomobil performansı hakkında bilgi sahibi olmanız ve ne zaman frene basmanız gerektiği konusunda ince ayar yapmanız gerekecek.

Ardından, sizi gerçekten test etmek için, yardımcı sürücünüzün talimatlarına daha da büyük önem veren zorlu koşullar ve gece yarışlarınız var. Görünürlük daha temelli bir görünüm aldığından gece yarışları zor olabilir. Benim için, gündüz dar yolların gerilimi geceleri çekiciliğini gerçekten kaybediyor. Oyunun arabayı ters çeviren ve zamanı mahveden tümsekleri ile gece yarışları, görünürlüğü azaltarak bazı mekaniklerin hantal bir yük haline gelmesine neden oluyor. Ve bu, kar veya yağmura girmeden önce.

WRC 10 grafik ve kalite

Farklı hava koşullarına sahip pistlerin çeşitliliğine rağmen, WRC 10 gerçekten görsel olarak oldukça iyi. Oyunu gerçekten oynamak için gereken konsantrasyon göz önüne alındığında, görsellere çok fazla odaklanmanız gerekmiyor ve muhtemelen serinin hayranları da görselleri pek önemsemeyecektir.

Bu güçlü çekince özellikler göz önünde bulundurulduğunda, WRC 10 içerikten adil bir paya sahiptir. Bir görünüm düzenleyici, en sevdiğiniz arabaların tasarımlarını özelleştirmenize olanak tanır ve sürücüler bu daha uzun oturumlar için sezonlar boyunca oynayabilir.

WRC 10 inceleme 4

Kulüpler, Yardımcı Sürücü Modu ve yukarıda bahsedilen bölünmüş ekran eklenmesiyle birlikte, çok oyunculu tabanlı bir sürü seçenek var. Serideki bu giriş, eski model araçlar ve paletlerle WRC’nin 50. yıl dönümünü bile kutluyor.

WRC 10 eğlenceli ve dopdolu bir deneyimdir. Yeni başlayan biriyseniz sabırlı olmanız gerekir. Erken saatlerinizde, bunalmış hissederseniz kesinlikle bir veya iki YouTube öğreticisini kontrol etmeniz gerekecek.

WRC 10 inceleme 5

Bununla birlikte, oyuna alışmaya başladığınızda, virajları daha önce hiç olmadığı kadar ezberlemenizi sağlayacak bağımlılık yaratan ve acımasız bir deneyim sunuyor. Ve burada genellikle daha sıradan yarış oyunlarıyla uğraşanlar için bile bir şeyler var.

Sadece Ralli Şampiyonası için değil, aynı zamanda stratejik bir simülasyon deneyimi arayan tür hayranları için yapılmış bir yarış oyunudur.